1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Erkan Petekkaya

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  7 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  [​IMG]
  bundan tam 33 yıl önce zodyak’ın yay burcuna tekamül ettiği bir kış günü dünyaya gelir. Her yıl 12 Aralık gününü özel bir gün olarak sevdikleriyle kutlamaya devam eder. Babası Akın Petekkaya hayli kalender ve çocuklarıyla yakın dostluklar kurabilen ender babalardan biri. Anne Şeref Hanım da keza görgülü ve şefkatli bir anne. Kız kardeşi Ayşe doğduktan sonra hiç kıskançlık krizlerine girmez ERKAN PETEKKAYA. Zira onların ailesinde her zaman paylaşımcılık ve sonsuz sevgi esas alınır. Herkes payına düşen sevgiden nasbini fazlasıyla alarak büyür bu evin içinde. Diyarbakırlı bir ailenin çocuğu olarak gelenek ve göreneklerine saygılı bir bağlılıkla büyüyen ERKAN PETEKKAYA, İstanbul’da Anadolu Yakası’nda süre gelen bir çocukluk dönemi geçirir. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda başlayan okul hayatı daha sonra Bostancı Ortaokulu’nda ve Fenerbahçe Lisesi’nde devam eder.

  ERKAN PETEKKAYA’ nın oyunculuk kariyerine uzanan heyecanlı ve zorlu macerası Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı ‘nı kazanmasıyla başlar. Başarılı bir öğrenci olarak hatırlanan ERKAN PETEKKAYA, 1993’ten beri de devlet tiyatrolarının kadrolu oyuncularından biridir. Sayısız tiyatro oyununda performans gösteren ERKAN PETEKKAYA, 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasına 1996 yılında “Güzel Günler” dizisiyle başarılı bir giriş yapar. 1998 yılında “Aynalı Tahir” adlı dizi için kamera karşısına geçen ERKAN PETEKKAYA, artık oyunculuğuyla hayli dikkat çekmeye başlar . Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projeleriyle güçlü deneyimler edinen ERKAN PETEKKAYA, Kanal D’de ekrana gelen “Serseri” adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedide de usta bir işçilik çıkararak oyunculuk kariyerine önemli bir imza atar. 2005 yılında kamera karşısına geçtiği “Köpek” dizisi, Türkiye’nin ünlü televizyon eleştirmenleri tarafından da ERKAN PETEKKAYA için zorlu ve ciddi bir başarı olarak değerlendirilir.“Köpek”te canlandırdığı “Yılmaz” karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilir.. 2005-2006 yayın döneminde atv’de ekrana gelen “Beyaz Gelincik” adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandıran ERKAN PETEKKAYA’nın en büyük hedefi başarılı bir sinema filminde performans göstermektir. “Cano” adında bir de oğlu olan ERKAN PETEKKAYA, “Cano” sunu şimdilik şov dünyasından hayli uzaklarda yetiştirmeyi tercih ediyor.
  DİZİLER
  2005 * Beyaz Gelincik* ATV
  2005 * Köpek * ATV
  2004 * Taştan Kalp* ATV
  2002 * Serseri * Kanal D
  2002 * Japon Gelin*TGRT
  2001 * Bedel *TGRT
  2000 * Aynalı Tahir * Star
  2000 * Aşkına Eşkiya*TGRT
  1996 * Güzel Günler* STAR
  1994 * Yakaladık Şakaladık
  * KanalD
  TiYATRO OYUNLARI
  Kanlı Düğün
  Duruşma(Kafka)
  Miletos Güzeli
  Fırçalar Ve Düdükçüler
  (Aziz Nesin)
  Dünyanın Ortasında Bir Yer
  (Özen Yula