Erkein karn a ise, yola dmeyin

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
ERKEĞİN KARNI AÇ YOLA DÜŞMEYİN

Karnım açsa çok huysuz olurum.Açlığa dayanamam ..Nereye gidersem gideyim,önce yemeğimi yerim..Çok iştahlıyım az az sık sık yemezsem şekerim düşüyor.
Çarşıya,arkadaşıma,sinemaya...Hatta yemekli bir davete..Neme lâzım ben yiyeyim de,gittiğim yerde öylesine atıştırırım..
Yemekli davette,herkesin gözleri garson beklerken,tokum ya ...yakıyorum bir sigara,dayanıyorum arkama oh!..”Yeseydin,öyle yaksaydın sigarayı”diyorlar..”Ben yiyip geldim biliyorsunuz” Defalarca da anlattım onlara.Önce bende onlar gibi yemekli davetlere aç giderdim..Aldım boyumun ölçüsünü çoktan...
Bekle ki yemek servisi gelsin.Gecikir,gecikince soğumuştur..Önlerindeki tabak şekilsiz şeylerle dolu(sararmış,içi geçmiş peynirler,salamlar,üzeri donmuş mayonezler) Aç kalırsın..Sıcak tabağı bekle ..O kim bilir ne hale gelmiştir..sert et,donmuş pilav ...Ara sıcakta sigara böreği biraz bastırır...
Birde yemeklerin sevimsizliğinden bahsedilir uzun uzun..Kayış gibi et..Ne dolması bu..Sanki haşlama pilav tıkmışlar içine..Daveti veren pişirmiş gibi,alır o da payını..Yarı aç yarı tok danslar edilir...Arada masa kontrol edilir,yeni bir şey geldi mi?..Ondandır yemekli dönüşler çorbacıya gitmek.Alkol üstü çorba bahanesi..Açlıktan...Çorba ve bol ekmekle,geceye final gelir..

Eşimle parka yürüyüşe gideriz .Israr ederim“çıkmadan önce bir şeyler ye”..Her seferinde“Ben acıkmam”der..Ama bakın neler olur.
Ben seyre dalarım.Manzara muhteşem,hava durgun..Uzaktan müzik sesi gelir...Kuş cıvıltıları mis kokular..İnanın anlatmakla olmaz.. O ne harika,o ne muhteşem manzara..
Ve dalmış bakınırken...Eşim dürter. “Yeşilim,duymuyor musun..Pazara mı gitsek yürüyüşten sonra.”.Sıralıyor alacaklarımızı,yemek tarifleri,çeşitleri.Aslında o da duygusaldır..da...Acıktı belli.Temiz hava,bol gıda..Karnım henüz tok,hatta çok tok..
Bozuluyorum “Tadını çıkarıyorduk ortamın,sırası mı şimdi” “Yani,unutmayalım alacaklarımızı”diyor..”Pazarda hatırlarım,şimdi hiç aklımda eksik meksik yok”diyorum..Bu kez o bozuluyor...“Ne olur ne olmaz,sen sırala şimdi kafanda” diyor..Diyor da.. Tok karna bu şahane ortamda....Pazar alışverişini düşünmek..
Yandan bakıyorum çok ciddi “Kalk Yeşilim kalk,pazara doğru yol alın...Anca gidersiniz diyorum” İçimden tabi ki .Kalkıyoruz...İstersen kalkma..
Bu günde aynı şey olunca,o canım kafeden bir kalkışımız var..,Çayımı bitiremeden.Sanki pazar kaçıyor da biz kovalıyoruz..
Bundan sonra eşimle parka,tok karınla gitmeme kararı alıyorum..Hadi.. der demez,açım ya.. Fırlarım artık bozulmadan...Söyleniyorum hım hım “Ben sana ye de çık diyorum” Soruyor.“Bir şey mi dedin Yeşilim”...“Tok karna çıksaydın..şimdi Pazar yollarında değil parkta olacaktık.

Yeşilimin duyguları:çiçek:
 

mesure

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
756
Emoji Skoru
12
Yaş
38
Herzamanki gibi çok güzeldi yeşilim gülümseyerek okudum :çiçek: yazdıklarında herkes kendinden birşeyler buluyor,yazıların bir harika ellerine sağlık.
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
mesure teşekkürler canım bazen paylaşmak iyi oluyor.bunaltısını atıyor insan:):)
içimden hım hım söyleniyorum..yazınca geçiyor:):)
 

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Mayıs 2007
Mesajlar
720
Emoji Skoru
6
Yeşilim..benim de oğluş aynı senin eşin gibi...inşallah tek derdiniz bu olsun..ama ben yolunu buldum..Yanima mutlaka onu mutlu edecek birşeyler alıyorum..bir ufak sandviç..veya iki poğça..ya da sevdiği bisküvilerden..Tam deniz kenarında çay keyfi yaparken,eşimi ve beni "Ben acıktıııımm" diye huzursuz etmesin diye..Çıkartıp veriyorum,yanına da meyve suyu söylüyoruz..Artık o da alıştı..anne yanında ne var bu gün diyor,acıkınca..Böylece keyfimize limon sıkamıyor..
Akıl vermek mi?Asla..estağfurullah..Eş dedin ya hani..ha eş,ha erkek çocuk..İkisi de aynı bana göre..O yüzden anlattım..
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
Tuliana..erkeğin karnı açsa..Onun için erkek dedim..benimki yanına bir şey almak istemez ki:):)Zaten bir yerlere oturuyoruz.Herşey var,maksat huysuzluk:):)
Öylesine işte...Çocuk olsa ..Ama bunlarda farklı çocuklar..En büyük çocuklarımız.
 

Nixe

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
31 Mart 2007
Mesajlar
256
Emoji Skoru
0
yeşilim yine bizlerin hepimizin yaşadılğı olaylardan birine çok güzel bir dille yorum getirmissin,senin çok sıradan bir olaya bile bakış açına bayılıyorum ben,okumaktan zevk duyuyorm.ellerine yüreğine sağlıkbir kez daha...çok teşekkür ederim bizlerle paylaiştığın için.
 
S

SENACE

Ziyaretçi
YEŞiLİM NE DERLER KALEMİNE SAĞLIK yerimseniben

ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMIŞSIN DUYGULARINI...

BİZLERLE DE PAYLAŞIP, ERKEĞİN KARNI ACIKINCA ÇEKİLMEZ OLDUĞUNU HATIRLATTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.:1hug::çiçek:
 

pelinsu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Nisan 2007
Mesajlar
33
Emoji Skoru
5
demekkı butun erkekler aynı.eskıden bu tur olaylarımı paylasmadıgım ıcın sadece benım kocam böyle sanırdım
sımdı farkedıyorum kı hepsı aynı
ne dıyelım saglık olsun onlarla zor ama onlarsızda olmuyor bılıyoruz degılmı:çiçek:
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
Nixe,senace,pelinsu..okudunuz Yorumlar Katiiniz..sağolun
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
baktım bugünde "hadi şöyle yürüyelimmi yeşilim" dedi.. "yok hayatım bu gün çok işim var başka güne kısmetse"..tek başına çıktı,uğrar bir iki arkadaşına.
yok uğramamış eli dolu alış verişle döndü az önce:):):)
 
Yukarı Alt