• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

erkek kedi kısırlaştırılmadan sonra nasıl bakılmalı

Cileklireceke

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2020
98
68
Arkadaşlar bilen bilir benim erkek bir kedim vardı. Bugün kısırlaştırıldı eve geldi. Görünce ağlayasım geldi gözler narkozdan kıpkırmızı ağlamış. Nasıl bakayım napayım, pamuklara mı sarsam bunu ? Tecrübeli hanımlardan fikir almak için geldim.

Nurov

dovanιѕт ❥
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
3.035
6.532
Bilen yazarsa iyi olur bende de dişi var kısırlaştırılcaz yakın zamanda bilgilenmiş olurum, takipteyim

miyaww__

🇹🇷
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
5.630
20.412
Ben yavrumu kısırlaştırdığımda, eve geldiğinde yarı baygın gibiydi. ☹☹ Kafasında da koca başlık vardı. Şimdi hatırladım da yine üzüldüm. ☹
Ben yere 3-4 kat polar battaniye koymuştum. Ve hemen yanına bi başa wcsini bir başa suyunu mamasını koymuştum. Bu battaniyelerin tam ortasına da yatağını koymuştum.. Vücudu çok soğuktu. ☹ Eşim sıcak su torbası aldı evimizde yoktu. Torbayı da havluya sarıp yatağına koyduk onun üzerinde uyudu. Sıcak su torbasını şiddetle tavsiye ediyorum. Bizimki mayıs ayıydı yinede vücut ısısı çok düşüktü şuan hava daha soğuk. Onu kesinlikle yapın bence. Maması suyu yakınındaydı ama kendi içmiyordu biz belli aralıklarla kendimiz yedirip içiriyorduk. Yatağımıza ya da koltuğa çıkmak istediğinde de kucaklayıp çıkarıyorduk. Çok şükür çabuk toparlıyorlar. Çok geçmiş olsn. ☹☹

aysenbaysal

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2019
30
27
İstemeye istemeye kısırlaştırmak zorunda kalmıştım veterinerdeyken morelinin çok bozuk olduğunu yorgun olduğunu gördüm ve 5 gün boyunca veterinerde bıraktım benden iyi bakacaklarını düşündüğüm için sizede öyle öneririm. Sonrasında ise çabucak alıştı duruma hayatındaki tek değişiklik maması oldu :)

miyaww__

🇹🇷
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
5.630
20.412
İstemeye istemeye kısırlaştırmak zorunda kalmıştım veterinerdeyken morelinin çok bozuk olduğunu yorgun olduğunu gördüm ve 5 gün boyunca veterinerde bıraktım benden iyi bakacaklarını düşündüğüm için sizede öyle öneririm. Sonrasında ise çabucak alıştı duruma hayatındaki tek değişiklik maması oldu :)
Ultra bir bakımı yok ki. Sizden ayrılınca daha çok üzülmüş olabilir. Hem ameliyatlı hem de yanında siz yoksunuz bu daha çok üzücü olabilir. 💜💜

ipek_ist7

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2020
6
0
Öncelikle eğer ev kedisi ise veterinerden ameliyat sonrası direkt eve götürmenizi tavsiye ederim. Farklı bir ortamda ayılıp günlerce orada kalması stres yapabilir. Mutsuz ve bitkin görünmesi çok normal çünkü anestezinin etkisinden çıkmaları uzun sürüyor ve haliyle ne olduğunu pek anlamıyor. Kısırlaştırma gerçekten gerekli çünkü erkek kedilerde koku bırakma, idrar yapma ve sık sık miyavlama gibi sorunlar çıkıyor. Bir süre sonra da gerçekten zorlanıyorsunuz. Dişilerde ameliyat şeklinde olsa da pek bir farkı yok. Bakım konusuna gelirsek kısırlaştırılmış kediler ayrı bir mama var, onu almanız yeterli olacaktır. Aksi takdirde diğer mamalar dokunur ve kilo yapar. :)

Yukarı Alt