Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

ukubi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2020
40
5
33
Düzeltme: Başlıkta ve yorumlarda erkek tipi saç dökülmesi desem de benim saç dökülme tipim kadın tipi genetik dökülmeymiş. Değiştiremediğim için buradan belirtme ihtiyacı hissettim.

Merhaba arkadaşlar. Biraz uzun bir yazı olacak ama dilerim birilerine faydam dokunur.

Şu an 35 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri saç dökülme illeti ile uğraşıyorum. Aşırı gür, lüle lüle saçlarım vardı. Zamanla o kadar çok dökülüp seyreldi ki tepeler açıldı, kelleşti bir avuç saçım kaldı. Bu durumun psikoljimi nasıl etkilediği bende nasıl yıkım oluşturduğunu bu derdi çekenler tahmin edebilir.

Birçok yol denedim. Minoxiller, biotin haplar, türlü türlü doğal ya da kimyasal serumlar... Hatta en son regenera kök hücre tedavisi ve sanakin akıllı plazma uygulamasına bir dünya para verdim. Ama sonuç her defasında beni hüsrana uğrattı.

Bir süredir sosyal medyada kozmik bakım adlı hesabı takip ediyorum. Bilenler bilir. Ayın konumuna göre çeşitli güzellik, sağlık, bakım tüyoları veren bir hesap ve ben çok faydalanıyorum. Bu hesabın saç kesim takvimine göre saçlarımı kesmeye ve karanfil kürünü uygulamaya (çok düzenli olmasa da) başladım. Ayrıca sitede anlatılan polen maskesini yapıyorum haftada bir.

Bunun haricinde yine burada tarifini gördüğüm miracle losyonu günde 1 ya da 2 günde bir uyguluyorum.

Son olarak marka ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum ama piyasada en çok reklamı dönen, ünlülerin reklamlarında oynadığı malum mavi suyu günde 1-2 kez kullanmaya başladım. İki günde bir dermaroller eşliğinde.

Bu kadar çok şeyi aynı anda kullanmak, mavi su, miracle losyon gibi içeriği riskli ürünleri bir arada saça sürmek biliyorum ki çok doğru değil. Ama bu dert öyle bir dert ki, yaşamayan bilemez. İnsana yeter ki çare olsun diye yaptırmayacağı şey yok...

Yukarıda bahsettiğim tedavilerden hangisi etki etti bilmiyorum ama 2.5-3 aydır tüm dökülmem durdu. Saçlarım ilk fotodan 2.fotodaki hale geldi. Hala çok seyrek, ama en azından bir gelişme var diye seviniyorum. Dediğim gibi mavi su, miracle losyonu dönüşümlü kullanıyorum ama bu şekilde kullanımı güvenli mi bilmiyorum. Ben risk alıyorum. İnşallah bir sorun yaşamam. Eki Görüntüle 2604252

Son fotoğraf 6.ayda gün ışığında çekildi. Bir öncekilerle fark yokmuş gibi görünse de saç diplerimde onlarca minik kökler var. İnşallah onlar kalınlaştığında tablo daha umut vadedici olacak.
Şuan aynı durumdayım minoksil daha önce fayda etmişti tekrar başadım bence size de mavi serum etki etmiş içeri aynıdır büyük ihtimalle
 

ukubi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2020
40
5
33
Selamlar,
Çok sevindim bir umut oldu bana da. Karanfil kürünün hemen deneyeceğim. Hikayemiz çok benzer. Ben de 35 yaşındayım ve daha Lise sonda başladı bu dert. O zamanlar üzüldüğümü hatırlıyorum saçlarım seyrekleşiyor diye ama şu anki halimle o günkü şikayet ettiğim dönemlere gelmek için neler vermezdim.
Diane35 kullandım ilk zamanlar hiç bir işe yaramadı.
Minoksil mezoterapi her şeyi denedim ama hayal kırıklığı depresyon oldu hep sonu. Durumumuz çok üzücü ama yalnız olmadığımı görmek beni biraz rahatlattı açıkcası. Kendimi çok kötü hissediyordum lanetliymişim de bu sorun sadece bende varmış gibi:KK43:(
Instagramda #androgeneticalopecia yı takip edin ve ben de aynı durumdayım sanırım artık tepelik vaya peruk kullanacağım henüz gencim ve saçlı olmayı tatmak istiyorum
 

ukubi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2020
40
5
33
Ben hala hiç bi tedaviye baslayamadim korkuyorum dahada kötü olursa diye hergece ağlamaktan başka bsy yapmıyorum
İnşallah bu derdi olan bütün kadınların saçlari gürleşsin.bende hairforte tarzı bi sprey kullanmak istiyorum minoxa başlamadan önce.insallah işe yarar.dermaroller kullanıyorum ama tek başına bi faydası yok saç dokulmem durmuyor durmayacak sanki ölene kadar :KK43:
 

Mirzoey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
420
295
Şuan aynı durumdayım minoksil daha önce fayda etmişti tekrar başadım bence size de mavi serum etki etmiş içeri aynıdır büyük ihtimalle
Mavi serum 4-5 ay kullanıp bıraktım. Serum olarak sadece hair forte kullanıyorum. Bu ara dökülmelerim arttı biraz. İlk başta şok dökülme yapabiliyormuş. En az bir yıl düzenli kullanacağım. Son çare minoxile döneceğim. İnşallah gerek kalmaz.
 

bioazure

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
15
0
31
Saç Sorunlarına Veda Etmeye Hazır Olun!
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Mirzoey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
420
295
Hair Forte kullanmak istiyorum bende nasıl gidiyor sizin?saçlarınız son resimdeki gibi mi gerileme yada ilerleme varmı?
Gerileme yok şükür. Ön kısım biraz daha kapandı sanki. Dökülme orta seviyede. İki ay oldu başlayalı, inanıyorum fayda edeceğine.