Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erkekler neden aldatır ?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve birgxuxll tarafından 28 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  28 Şubat 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 1. birgxuxll

  birgxuxll Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Erkekler Neden Aldatır?

  Erman Toroğlu, geçtiğimiz günlerde ünlü birinin karısını aldatması ile ilgili olarak şu özlü sözleri etmiş: “Bir erkek aldatmıyorsa, ya beceriksizdir, yada parası yoktur.”

  Bu vecize, erkekler arasında çok sık kullanılan bir şablon olmalı. Bundan yaklaşık on yıl kadar önceydi. O zaman ki sevgilimde bana “Bir erkek aldatmıyorsa, ya parası yoktur, ya beceriksizdir yada kaybedecek çok şeyi vardır” demişti. Ben aşıktım, 20’li yılların başındaydım ve eşlerin birbirini aldatmaması için tek geçerli sebebin aşk olduğunu düşünüyordum.

  Aradan geçen yıllar beni de büyüttü. O sevgilimden ayrıldım, başkaları da oldu ve sonunda koynunda yaşlanmak isteyeceğim adamı buldum ve evlendim. Bu yıllar içinde, pek çok arkadaşım da evlendi. Pek çok erkek arkadaşımın karısını aldattığına şahit oldum. Şahit dediysem kimseyi basmadım gelip kendileri anlattılar. Bazı kız arkadaşlarımın da kocalarını aldattıkları oldu. Hepsi bende saklı.

  Her iki grubun da kendilerine göre aldatma sebepleri vardı. Ben elimde daha çok veri olduğu için bu yazımda “Erkekler Neden Aldatır?” sorusuna yanıt arayacağım. Şimdi okuyacaklarınız kişisel gözlem ve bu gözlemlere dayandırdığım tahminlerimdir. Yanılma hakkımı saklı tutuyorum.

  Erkekler aldatır, çünkü;

  1- SEKS ZEVKLİ BİR ŞEYDİR

  Erkekler seks için aldatır. Aslında aldatmanın tanımı da eşinden başkasıyla seks yapmak değil midir zaten? Bazı romantikler ruh aldatması, beyin aldatması, el aldatması, göz aldatması diye bin çeşit aldatma türü uydursalar da bana göre bunlar hikayedir. Eşinden başkasıyla yatağa giriyor ve bir süre sonra terliyorsan, eşini aldatıyorsundur. Bu kadar basit.

  Ben hiç sevgilisiyle önce sinemaya giden, sonra bir yerlerde yemek yiyip sonra yanağından öperek onu evine bırakan evli erkek görmedim. Yapıyorsa bile ilk iki buluşmada belki.

  Madem erkekler seks için aldatır, evde seks yok mu?

  A- Yok. Ayda bir kez sevişmeye taraftar olan bir kadın var. Ama erkek daha fazlasını istiyor.

  B- Ablacım hanım var ama heyecan yok sendromu: Bu en sık rastlanan durum olsa gerek. Aynı yatakta, haftada bir yada iki kez değişse de bilinen nevresim takımlarının üzerinde benzer geceliklerle seni bekleyen aynı kadın. Ne sıkıcı. (Aynı şey kadın içinde geçerli elbet) Hatta işler öyle rutine girmiş ki, haftanın hangi günleri ne şekilde sevişeceğin bile ezberde, vücutlar sanki alışkanlıktan kendileri yapıyor, sen farkında olmadan. (Evlerden ırak)

  Daha bugün TV de bir Amerikan filmi izledim. Konu bir seri katille ilgiliydi, çok saçmaydı ama arka planda anlatılan hikayeler çok ilginçti. Bir adam karısını çok seviyor ama onu her fırsatta, karşısına çıkan herkesle aldatıyor. Pişman oluyor ama tekrarlamaktan kendini alamıyor. Kadın da bir süre sonra farkına varıyor. Kocasını öyle çok seviyor ki, tüm gururunu ayaklar altına alıp, kocasının kendisini aldattığı kadınlardan birine gidip, kocam sevişirken nelerden hoşlanıyor, ne yapmam lazım ki artık beni aldatmasın diyor? Kadının cevabı gayet basit: Birinci kural, en başta karısı gibi olmayacaksın.
  Bunun üzerine kadın, bir peruk takıp kocasıyla oral seks yapmaya başlıyor ama erkek işin en heyecanlı kısmında, olmaz sen benim karımsın, bunu senden isteyemem diyor. Ve devreye C şıkkı giriyor.

  C- Sen çocuklarımın anasının sendromu: Pek çok toplumda evlilik kutsal bir müessese ve kutsal olan şeylerde ayıp şeyler olmaz. Kutsal kitaplarda sevişme tarif edilmese de yasaklanan şekilleri var. İşte erkek, karısı ile yani helali ile yasaklanan şeyleri yapmak istemiyor. Bunu karısına, çocuklarının anasına yakıştırmıyor. Ve büyük bir fedakarlık örneği göstererek, tüm günahı üzerine alıp, başka bir yasağa yani zina’ya yöneliyor.

  Konuyla çok ilgili değil ama, zina bütün dinlerde yasak. Yani günah. Ömrünü tek kadın yada erkekle geçir demiyor sana, istersen boşan evlen defalarca ama evliyken başkası ile sevişme. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm ve kendimce şöyle bir açıklama buldum. Dinler topluma düzen vermek için vardır. Toplumda düzenin birinci şartı da Aile olgusunun varlığıdır. Annesi babası belli çocuklardan oluşan aileler. Zina’nın tamamen serbest olduğu bir dünya düşünün, günün birinde kardeşiniz ve hatta kendi babanız ile sevgili olma ihtimaliniz hiç de az olmazdı değil mi? ( Anan mutlak anandır ama baban belki babandır- Kim söylemiş hatırlamıyorum)

  Her neyse, devam edelim. Özellikle bizim toplumuzda erkekler hakikaten de kendi analarını bile babaları ile sevişirken düşünemezler. Anne, eş kutsaldır. Ama aldatılır işte.

  D- Bir kereden bir şey olmaz sendromu : Hep Kenan Doğulu yüzünden, “Bir kereden bir şey olmaz, yasak aşktan kıyamet kopmaz” dedi böyle oldu. Aldatmanın ilk seferi erkek için en zor olandır. Hep öyle derler, “Bir anda oldu, nefsime yenildim, inan benim için hiçbir anlamı yoktu v.s v” Ama yalandır. Aldatma bir anda olmaz. Erkeğin kafasına aldatma fikri düştü mü bir kere, o anı yaratmak için belki de farkında olmadan, bilinç altı ile çabalar. Sonunda hakikaten bir anda olur. Sonrasında muhtemelen pişman olur. Eve gittiğinde bir süre için karısının yüzüne bakamaz. Vicdan azabı duyar. Ama insan organizması, kötü anıları unutup, güzel anları hatırlamak üzere programlanmıştır. Ve erkek de öyle yapar, aldatmanın verdiği vicdan azabını unutur, ama zevki hatırlar. Evde de her şey yolundadır. Karısının yaprak sarması hala çok lezzetlidir.

  Ve aldatma onun kafasında da MEŞRULAŞMIŞTIR. Devamı gelir.

  E- Bir çiçekle bahar geçmez sendromu: Tamam hak veriyorum, hakikaten bir çiçekle bahar geçmez. Ancak bahar evlenince biter, sevgili erkek arkadaşlar. Sizinki nasıl bir baharsa değil bir çiçek, bin çiçekle bile geçmiyor. Gözlemlerime göre, yaşamı boyunca sadece kocasıyla sevişmiş kadın, erkeklerin gözünde cennetlik. ULU İNSAN. Ama sadece karısıyla sevişmiş bir erkek; enayi, beceriksiz, soğan erkeği. Yok öyle bir şey. En usta aşçı bile aynı yemeği her zaman aynı lezzetle pişirmez. Biraz çabalasanız, karşılıklı bazı uğraşlar içine girseniz, karınız her akşam başka bir çiçek olan,bilir. Siz inanmayın erkek arkadaşlarınıza, onlar yalan söylüyor. Aldatmayan erkek beceriksiz değil, onurludur.

  F- Her şeyim var ama doymuyorum sendromu.: Bu grup içlerinde durumu en vahim olanlardır. Adam zengindir. Çok güzel bir karısı, evi ve çocukları vardır. Herkesi özeneceği şekilde her şeyi vardır ama hayatında hep bir şeyin eksikliğini duyar. Karısını aldatır, sevgilisini de aldatır, sevgilisini aldattığı sevgilisini de aldatır. Ama yaşamındaki o boşluğu bir tülü dolduramaz. Bu durumun en basit çözümü adamın yaşamından parayı çekip çıkarmaktadır. Parasının azı karar, çoğu zarardır zira.

  2- AŞK MÜKEMMEL BİR DUYGUDUR

  Erkeklerin çok az da olsa bir kısmı, gerçekten karısından başka birine aşık olduğu için karısını aldatır. Ama bu grup kendi için de ikiye ayrılır.

  A- Aşkı için, çocuklarının anasını boşayanlar. Helal olsun size. Hele ki karısınız boşamışsa, ona daha çok helal olsun.

  B- İkisini birden idare edenler. Bu grupta eğer erkek zenginse, her iki kadın da duruma razı gelir. Züğürt bir bekarla evlenip, çamaşır makinesi taksiti ödemektense, zengin bir evli erkekle haftanın belli günleri karı-kocacılık oynamayı yeğler sevgili olan. İleride adamı razı edip bir de çocuk yaptın mı, al sana bir varis. Nikahlı eş ise, ben eşimi seviyorum, çocuklarımı babasız büyütemem der. Tercüme edersek, ben bu adamın yıllarca çamaşırını yıkadım, şimdi cebi biraz para görü. Elin şırfıntısına yedirmem ben o paraları.

  Hangi şıktan olursa olsun, başka bir kadına aşık olup da eşini aldatan erkek, benim gözümde daha ilkelidir.

  Evet, erkekler bana göre ya seks için yada aşk için aldatır. Ama aldatır.

  Yazının başında da dediğim gibi bir erkek aldatmıyorsa, kaybedecek çok şeyi olduğundandır. Eşi, çocukları, huzuru, kurulu düzeni, saygınlığı ama bana göre en başta kendine olan saygısıdır kaybedeceği, tabi eğer varsa.

  Not: Bu satırların yazarı kadındır. Başta da dediği gibi ,erkekler neden aldatır sorusunun yanıtını gözlem ve tahminlere dayandırmıştır. Yanılma hakkı saklıdır.
   
 2. 28 Şubat 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 3. birgxuxll

  birgxuxll Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  narincim şimdi erkeklerin kadınları aldatmasının tek sebebi bayanların kendilerine bakmamaları mı?bence değil :)))
   
 4. 28 Şubat 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 5. nosey

  nosey Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  167
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  tepene taparlar tapanı teperler derler hatta erkeklerin bu sözün daha edepsiz versiyonu da vardır :) (anladınız siz onu kanımca :KK70: ) evli değilim ama öyle görünüyo şimdilik.. Başıma gelmedi çok şükür yada ben bilmiyorum herneyse bu konu herzaman dedğim bi laf vardır "Allah düşmanımın başına vermesin" bunu gerçkten kalbimden gelerek söylemişimdir herzaman
   
 6. 1 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 7. mykids

  mykids Ziyaretçi

  forma göz gezdirdimde neden kadınlarda sepep arıyoruzki.eger bir erkek aldatacaksa yemeğin tuzu az olmuşu bile bahane eder.birşey sormak istiyorum:uhm: evli bütün bayanlar hep bizmi makyajımıza saça kilomuz hep bizmi bakımlı olmak zorundayız.aman kilo almıyayım coçuklarımızı dogururuz göbek olmasın.saçım makyajım kıyafetim iç çam.hep gülmek zorundayız.pekiiiii
  hanginmisin kocası acaba yanlızca eşi için giyinip traş olup kendine özen gözteriyor.aman eşime yakışıklı görüneyim diye düşünüyor.kendi göbeklerini dökülen saçlarını görmüyorlar.sonra aldatmak için bahane arıyorlar.yok arkadaşlar erkeklerin dna sında sorun biz hanımlarda değil.aldatan eşini degil KENDİLERİNİ ALDATIR.
   
 8. 1 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 9. birgxuxll

  birgxuxll Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76

  valla canım öyle erkekler varki ne yaparsan yap ne kadar bakımlı olursan ol yine gözü dışarda oluyo..bide anlamadığım şey niye kocalarımızı elimizde tutcaz diye ömür boyu mücadele vermek zorundayız?çok anlamsız geliyo bana,onlar bizim için niye kıllarını bile kıpırdatmıyolar? derin mevzu bunlar :))
   
 10. 1 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 11. birgxuxll

  birgxuxll Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76

  valla inanılmaz güzel özetlemişsin olayı, sağol..benimde derdim bu zaten hep kadınlarda oluyo suç..yeri geliyor ilgide ve alakadan bile rahatsız oluyolar..dediğin gibi canım erkeklerrin dna sında var problem..süpersin valla..
   
 12. 1 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 13. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  756
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Ne güzellik ne işve cilve nede diğer özellikler eğer bir erkek aldatıcaksa bu özelliklerin hiçbiri fayda etmiyor.Başıma gelmeyen birşey değil ve sebebini sorduğumda aldığım cevap ''fırsatım vardı yaptım pişmanım'' olmuştu ama şunuda biliyorum ki eline tekrar fırsat geçse yine yapar.Yani bir kadın yeter ki bir erkeğe o fırsatı vermesin sizin aşkınızdan ölse bile,kaybetmekten deli gibi korksa bile eğer bunu öğrenme ihtimalinizin olmadığını biliyorsa aldatır ama öğrenme ihtimalinizi düşünürse biraz çekinir hepsi bu.
   
 14. 1 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 15. birgxuxll

  birgxuxll Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  çok doğru söylemişsin canım.öğrenme ihtimalinizi düşünürse biraz çekinir hepsi bu :))) gerçekten çok doğru.sadece çekinir ama yinede yapar.yapıp yapıp pişman olmak neyi değiştirirki? maalesefki gerçek bu..teşekkürler..
   
 16. 1 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 17. DALOLIM

  DALOLIM pes etmek yok yola devam Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2006
  Mesajlar:
  448
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  Midesiz Olduklari Icin Bence Aldatirlar
   
 18. 4 Mart 2007
  Konu Sahibi : birgxuxll
 19. candym25

  candym25 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  aldatmayan erkek yoktur aldattığını hissettirmeyen erkek vardır........kocamda dahil.
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.