1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Erkekler şikayetçi; Kadınlar değişiyormuş !

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve iLk tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 1. iLk

  iLk AkreP Pro Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.012
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  148
  Konuştuğunda mangalda kül bırakmayan beyler, teoriden çıkıp da pratiğe gelince iş, nedense dönüyorlar. Kadınlar bozuluyormuş, farkındayız, bir kısmımız gerçekten çığırından çıktı. ıyi de, dönüp biraz kendi cinslerine bakmaz mı erkekler? Bizde de hata vardır demez mi? ınsan kendini hiç eleştirmez mi?

  Kendi içinde kavgalarına, kimlik çatışmalarına sahip olduğum bayan dostlarım var. Seyrettim adım adım, gözlerimle, ruhumla şahit oldum, değiştiler. Her yedikleri darbeyle, can acısıyla, içlerinden biraz daha kayıp verdiler. Eski hallerini bilmeden yargılamak da kolay elbette. Birisi, kadın veya erkek, yoldan çıkmışsa, kalbini siyaha boyamışsa, biraz dönüp yaşadıklarına bakmak gerekir. Onun yerinde olmadan, onun yaşadıklarını yaşamadan, uzaktan ahkam kesmek kolaydır.

  Aşka bütün benliği ile inanan, hatta çoğu zaman saflığıyla aramızda espri konusu olan, dünyanın en temiz kalpli kadınlarından birinin şeytanlaştığını seyrettim yıllar içinde. Kimin hakkı vardı bu kadar can acıtmaya? Kimin vicdanı bir insana, üstelik de güzel yürekli bir kadına bunca cefayı, eziyeti çektirmeye dayanabilirdi? Ama yaptılar!

  Her defasında, bu sefer diyordu, bu sefer doğru, aşkı buldum. Öyle temiz kalmıştı ki, bu dünyaya ait olmadığını düşünürdüm hep, gerçi hangimizin bu sahteliğe yakıştığı da tartışılır ama onun farklı bir gönlü vardı. Sevginin her sorunun üstesinden geleceğine inanırdı. Sevdiğine kul, köle olurdu. Onu da bozdular.

  Düşünüyorum bazen, erkeklerin tatmin noktası nedir diye? Hangi niteliklere sahip olması lazım bir kadının, bir adamla sadece düzgün ve zevkli bir ilişki yaşayabilmesi için? Beylerin bir doyun noktası yok mudur?

  Bakıyorum arkadaşıma, güzel bir kadındır, üstelik enteresan da bir cazibesi vardır. Saflığın çekiciliği sanırım. Yüzünden gülücüğü, gözlerinden ışıltısı eksik olmaz. Daha doğrusu olmazdı. Bunların hepsini geçmiş zamanla anlatmak doğru olacak çünkü artık öyle bir kadın yok. Bakımlıydı üstelik, evdeyken bile pijama ile oturmazdı. Kendini, vücudunu severdi. Temiz ve tertipliydi. Ev hanımlığı gerektiğinden bile fazlaydı. Düzenine, temizliğine dikkat ederdi. Gerçi o konuda hala titizdir ama bu evine giden insanı rahatsız edecek, hastalık boyutunda değildi. Eline üşenmezdi yani, dökülmüş, kırılmış, böyle şeyleri kafaya takmazdı. Kültürlü kadındır, iyi kötü her konuda sohbet edilebilecek bilgisi vardır. Sohbeti de zevklidir, karşısındakini sıkmaz. ıyi bir sevgili, iyi bir anne ve eş olabilirdi. Sanırım tek kötü tarafı inanmak ve sevmekti. Bu özelliği de kötü diye nitelendirmek zorunda kalmama, kendi adıma üzülüyorum.

  Sevdiğini söyleyenlerden yedi en büyük darbeleri, inanamadı. ınsanların bu kadar kötü yüreklere sahip olabileceğine, bunca can acısına, kahpeliğe inanamadı. O kadar acıdı ki kalbi, bir gece söktü attı yüreğini. Bir daha kimseyi sevmemeye yemin etti. Bir meleğin bile içini kirletebilmeyi başaran erkeklere söylüyorum. Kadınlar değişiyor, her yedikleri bıçak darbesi ile, ihanetle, aldatılmakla, aptal yerine konulmakla, suistimalle, inançları yıkıldıkça, düştükçe, elleri hep boşlukta kaldıkça değişiyorlar. Bu değişim, erkekler, özellikle can yakmayı meziyet zannedenler aklını başına almadan, yüreklerine sevgi tohumları ve vicdan serpilmeden de durmayacak gibi görünüyor. Kadınlarınıza, sizi sevenlere, kıymet bilenlere sahip çıkın, değişimi siz başlattınız, yine siz bitirebilirsiniz. Yoksa gün gelecek bu dalga sizi de hortum gibi içine çekecektir. Benden söylemesi ve elbette anlayana…..


  Alıntı...
   
 2. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 3. burbuk

  burbuk Guru Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.975
  Beğenildi:
  5.148
  Ödül Puanları:
  388
  Doğru kadınlar değişiyor ama neden değişiyor? Erkeklerin hödüklüğünden, aldatmalarından, kabalığından, karşısındakine değer vermemesinden dolayı değişiyorlar.
   
 4. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 5. march7

  march7 Ziyaretçi

  olaya tek taraflı bakarsak olmaz arkadaşlar...erkekler de değişiyor kadınlar değişince...kadın erkekleşiyor erkek kadınlaşıyor...devir tersine döndü valla...:bbo:
   
 6. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 7. iLk

  iLk AkreP Pro Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.012
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  148
  Bunun birde kendileri farkına varsalar...
   
 8. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 9. iLk

  iLk AkreP Pro Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.012
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  148
  Erkekteki değişenlik kadına yansıyor, kadının değişkenliği de doğal olarak erkeği etkileyecektir.

  Yarattıkları duygusal tahribatlar kendilerine kötü sonu hazırlıyor...
   
 10. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 11. kk_bayansu

  kk_bayansu Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.488
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  106
  kadınlar değişir tabi....
  erkekler hayatına küçük bir değişiklikle devam ederken
  kadınlar evlendiklerinde çok büyük bir değişimle karşılaşıyor her şey kısıtlanıyor çoğuna
  gezmek eylenmek yasak birde eşin gezip eylendirmiyorsa seni
  değişme de ne yap hadiii:mymeka:
   
 12. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 13. aysenfatos

  aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

  Katılım:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  392
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  yazanın ellerine yüreğine sağlık bence çok iyi özetlemiş opuyorumnanaktan bir kadının değişme nedenlerini. sanada bu güzel paylaşım için gönülden teşekkür ederimopuyorumnanaktan
   
 14. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 15. iLk

  iLk AkreP Pro Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.012
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  148
  Rica ederim Canım...

  Evet güzel özetlemiş alkisalkisalkis
   
 16. 20 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 17. bel_sel

  bel_sel Kendinin Efendisi Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2009
  Mesajlar:
  317
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ilişkilerin dengesini bozup bu devranın hep kendilerine göre devam edeceklerini düşündükleri için şaşkınlar..

  harika bir yazı ..paylaşımın için teşekkür ederim vereliniortak
   
 18. 20 Haziran 2009
  Konu Sahibi : iLk
 19. birsam

  birsam Ziyaretçi

  son zamanlar da kadınların aldatma oranları yükseldiyse eğer bunun en büyük sorumlularından biri de erkeklerdir ben bu yazıdan biraz da bunu çıkardım.çok güzel bir yazı.saol paylaştığın için