erkekler ve kadınlar arasındaki farklar

Yeliz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Mart 2007
Mesajlar
3.046
Emoji Skoru
4
Yaş
38
erkekler güç savaşına girer, kadınlar kıskançlık

bir erkek terörist yakalanacağını anlayınca çevreye zarar verir(maddi ve güç yıpratıcı zarar), bir kadın terörist rehineleri öldürür(manevi ve insana zarar)

erkekler genellikle, kendi güçlerini ve imkanlarını ortaya koyarak karşı tarafı saf dışı bırakmaya çalışırlar. örneğin bir mafya babasının konuşmaya başlarken silahını çıkarıp masaya sertçe koyması gibi. ya da devletin ordusunu güçlendirmesi gibi.

kadınlarsa kendi güçleri yerine karşı tarafın zayıflığını kullanır ya da şantaj malzemesi bulur. bir sevgilinin erkeğe kapris ve trip yapması, diğer bir kadının bir erkekle olan macerasını ona bildiğini söyleyip şantaj yapması gibi.

keza burada aslında erkekle kadın arasındaki farklardan ziyade, erkeksi düşünce ile kadınsı düşünce karşılaştırılabilir.
örneğin erkek bir işini kendi başına yapabilmeyi isterken, bir kadınsa başkasını kullanıp o işini hallettirmeyi ister(tanıdık kullanma, erkek kullanma)

hatta tam tersine, kendi cinsiyetinin yanısıra karşı tarafın da düşüncelerine sahip bir insan diğerlerinden üstündür. çünkü her türlü ihtimali düşünebilir

biri ilgi istiyor gibi görünür kendisine yaramadığı halde, diğeri de istemiyor gibi görünür çok ihtiyacı olduğu halde.*

erkekler ile kadınlar arasında belli harf farklılıkları bulunmaktadır, erkekler de sesli harf olarak 3 e bulunmasına karşın kadınlarda da 3 sesli harf bulunmakta fakat 2 si a 1 tane de ı olarak çeşitlilik göstermektedir. ortak nokta olarak yalnızca 2 harf görünmekte ki bu harflerde çoğul ekinin eklemiş olduğu l ve r harflerine denk gelmektedir, buna tekabulen erkekler in içinde barındırdığı fazladan bir r harfide dikkati çekmiyo deil hani. yine erkekler ve kadınlar ı düşündüğümüzde erkekler 2 tane k harfi kadınlar ise 1 tane k harfine sahip şekilde olmakla beraber tam erkekler baskınlığını sürdürecekken kadınlar kendilerine kazandırdıkları n ve d harfleri ile erkekler e bi nevzede olsa yaklaşmayı ve boyun eğmemeyi başarmışlardır..

cinsiyet farkı vardır.

kesin olan tek fark erkekte bi de ne idüğü belirsiz y kromozomu bulunmasıdır ki bu eril özelliklerinin hepsini aynen babadan aldığını fakat y kromozomunda bulunmayan diğer tüm bilgileri de aynen anneden aldığını gösterir.

bunun dışındaki farkların çoğu toplumsaldır ve insan cidden toplum tarafından yoğrulmuştur. hatta tarih bile .cengiz han'ın bile kadın olduğuna dair söylentiler vardır aslında. ki kıngız (ok atan demektir) gelmekte olan bu isim aslında eril bi isim değildir. ayrıca ok atmak için erkek olmak da gerekmemektedir. örnekler eminim çoğaltılabilir.

çok yüzeyselce bakıldığında ve çoğunlukla türkiye şartlarında genelleme yapıldığında..

erkekler istedikleri kadını seçme özgürlüğüne sahipler.kadınlar ise yalnızca onları seçen erkekler arasından seçim yapıyorlar.

erkekler kendilerini güçlü hissetiren kadınlardan hoşlanır,kadınlar ise güçlü görünmeyi sever ama kendini zayıf hissetiren erkeklerden hoşlanır.
edit:bunu kötülersin ama bayılırsın sevgilinin göğsüne yatmaya dimi?içgüdülerin bile girimi haklı kılıyo!

erkekler şekle kadınlar kelimelere aşık olur..
 
Yukarı Alt