1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erkekleri Yanlişmi Taniyoruz

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 15 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  15 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  ERKEKLERİ YANLIŞMI TANIYORUZ
  1- Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Yemek onlar için önemlidir.

  Modern erkekler kadında iyi yemek yapmaktan daha fazla şeyler arıyor. Sahanda yumurtayla bile mutlu olabiliyorlar!  2- İlk adım hep erkekten beklenir. Erkekler harekete geçmekten hoşlanır.

  Söz konusu karşı cinsle ilişki olduğunda erkekler sanılanın aksine çok utangaç davranmaya başlar. Bir erkeğin ilk adımı atması, onun için aslında hiç de kolay bir durum değildir.


  3- Erkekler aşık olamaz, onlar için seks her zaman aşktan önce gelir...

  Uzmanlar erkeklerin yüzde 90 ının aşkın sonsuzluğuna inandığını belirtiyor. Sadece aşkla birlikte tutku da arıyorlar.  4- Erkekler için önemli olan kadınların dış güzelliğidir. Çirkinliğe prim vermezler.

  Erkeklerin çoğu kadınların dış güzelliğinden etkilenir ama seksapel ve çekicilik çok daha ön planda gelir. Her kadın dikkatli davranırsa istediği erkeğin ilgisini çekebilir.  5- Erkekler çok açık sözlü ve samimidir.

  Bu tam anlamıyla doğru değildir çünkü erkekler ilişkilerinde her zaman biraz gizemli kalmayı ve kadınların da gizemli taraflarının olmasını tercih ederler.  6- Bir erkeğe ne kadar kötü davranırsanız size karşı o kadar bağlanır!

  Uzmanlar bunun sadece acı çekmekten hoşlanan erkekleri mutlu ettiğini belirtiyor. Bir erkeğe haddinden fazla kötü davranışlarda bulunursanız onu elinizden kaçırırsınız.  7- Erkekler yatakta sadece kendi zevklerini ve orgazmlarını düşünür.

  Bu genellikle kadını tatmin edemeyen erkekler için söz konusudur. Partnerlerin aynı anda tatmin olması pek sık yaşanmaz.  8- Güçlü erkekler yaşadıkları olumsuzluklardan şikayet etmez ve ağlamaz...

  Uzmanlar bu düşüncenin tamamen yanlış olduğunu belirtiyor. Psikologlar her erkeğin yeri gelince ağlayabileceğini ve sorunlarla karşılaşabileceğini savunuyorlar.  9- Gerçek bir erkek ne istediğini bilir!

  Erkek robot değildir; onun da hisleri ve kaygıları olabilir. Sadece erkek olduğu için hata yapmamasını beklemek yanlış olur. Her insan gibi o da hata yapabilir.  10- Bütün erkekler kalpsizdir...

  Erkekler aslında sanılanın aksine kadınlara oranla çok daha duygusaldır. Sadece toplum içinde duygularını dışa vurmaktan hoşlanmazlar. Duygusal olurlarsa yanlış anlaşılacaklarını düşünürler.
   
 2. 21 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  :1shok: Erkek cinselliğinde 8 yanlış
  Erkekler kadar kadınlar da erkek cinselliğine dair önyargılara ve boş inançlara sahip. İşte onlardan bazıları...

  Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu, kadınların erkek cinselliğine dair düşündüğü cinsel mitlerden bazılarını maddeler halinde özetledi.

  1- "Tüm fiziksel yakınlaşmalar cinsel birleşmeye gider..."
  Bu yanlış inanış, "Erkekler her zaman seks ister, kadına sadece ve sadece seks için yakınlaşır" düşüncesinin devamıdır ve sağlıksız bir yaklaşımdır. Oysa her yakınlaşma cinsel birleşme ile sonuçlanmak zorunda değildir.

  2- "Sevişmeyi sadece erkek başlatır ve erkek yönlendirir!"
  Cinsellikle ilgilenen kadının "kötü kadın" olduğu düşünülür. Kadın bu damgayı yememek için partneriyle yatağa girdiğinde seksi başlatanın erkek olmasını bekler. Bu tamamen toplumda kadına ve erkeğe yüklenen rollerin devamı olan bir düşüncedir. Ancak seks ne erkeğin ne de kadının tekelindedir. İki kişinin de aktif olması gerekir.

  3- "Gerçek erkek, cinsel birleşme sırasında partneri tatmin oluncaya kadar boşalmadan durabilen erkektir!"
  Bu mit, "Bir erkek partnerini seviyorsa onunla birlikte olduğunda sertliği kolaylıkla sağlayabilir ve istediği kadar uzun süre devam eder" gibi yanlış bir inanıştan kaynaklanıyor. Oysa her erkek sertleşme sorunu yaşayabilir ve bu eşini sevmediği anlamına gelmez. Bu sürekli bir durumsa, arkasında farklı bir sağlık sorununun yatıp yatmadığı araştırılmalıdır.

  4- "Sevişme doğal ve kendiliğinden olmalıdır. Sevişme sırasında konuşmak bunu bozar"
  Kadın bu konuda hiç konuşmak istemez ve erkeğin de kendisinin ne istediğini hiç konuşmadan bilmesini ister. Hatta bazı eşler "Kaç yıllık eşim, tabii ki benim ne istediğimi bilmeli" inancına sahip. Oysa kimse kimsenin aklından geçenleri okuyamaz. Sevişme aynı zamanda tek kişinin sorumluluğunda olan bir şey değil, bir süreç ve bir alışveriştir.

  5- "Gerçek erkek, sertleşme sağlamak için uyarılmaya ihtiyaç duymaz"
  Erkeğin her an sekse hazır olduğu inancı vardır. Erkekler mekanik bir yaratık olarak algılanır. Yalnızca kadınlar değil kendini böyle addeden erkekler de var. Bu çok yanlış bir inanış.

  6- "Cinsel başarısızlığın sonu felakettir"
  Toplum erkeğe cinsellik açından çok fazla yük veriyor, erkek de bunu kabulleniyor. Bu durumda eğer cinsellikte başarısız olursa bu felaket olarak algılanıyor.

  7- "Seks esnasında penisin sertleşmemesi veya sertliğin kaybı erkeğin partnerini çekici bulmadığı anlamına gelir"
  Eğer erkekte cinsel bir bozukluk varsa penis sertleşmeyebilir. Bu durum mutlaka eş ile bağdaştırılmamalı. Hatta bazen sertleşme sorunu olan erkekler bunun altında fiziksel bir sorun yatabileceği gerçeğini kabul etmez ve bunu test etmek için başka kadınlarla birlikte olmayı denerler. Oysa erkeğin yaşadığı günlük sıkıntılar bile böyle bir soruna yol açabilir.

  8- "Gerçek erkek cinsellikle ilgili önüne gelen her fırsatı değerlendirendir"
  Bu yanlış inanışta "erkek önüne gelen her kadınla her an birlikte olabilir" düşüncesi hakim. Oysa cinsellikte doğru zaman, doğru kişi, doğru yer önemlidir. Bunlardan biri eksikse sorun yaşanır. "Erkek eşittir seks" düşüncesi tamamen silinmeli.  Haber: HÜRRİYET

  :a015: