1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erkekte iktidarszlk ve erken boalma

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 8 Mart 2007 başlatılmıştır.

  8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  ERKEKLERİN TÜM SORUNLARI  Cinsel iktidarsızlığın nedeni

  ABD'de yapılan bir araştırmada, cinsel iktidarsızlığın baş sorumlusunun fiziksel hareketsizlik olduğu, bunun yanı sıra yaş ve kalp-damar rahatsızlıkları ile diyabetin de riski arttırdığı tespit edildi.

  Maryland eyaletinin başkenti Baltimore'daki Johns Hopkins Tıp Fakültesi'nden hekimlerin araştırmasına katılan erkeklerin, hiçbir yoğun bir fiziksel faaliyette bulunmadıkları belirlendi.

  American Journal of Medicine dergisinin bugünkü sayısında yayımlanan araştırmaya göre, iktidarsız deneklerin yaklaşık yarısının diyabet hastası oldukları ve yüzde 90'ının en azından bir kalp-damar rahatsızlığı belirtisi gösterdiği saptandı.

  Diyabetin yanı sıra yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaranın da iktidarsızlık faktörlerinden biri olduğuna dikkat çekildi.

  2 bin 126 erkeğin sağlık verilerinin değerlendirildiği araştırmanın başında bulunan Dr. Elizabeth Selvin, hekimlerin orta ve ileri yaştaki, özellikle diyabet ve yüksek tansiyonu bulunan iktidarsızlık hastalarının sorunları karşısında çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

  Dr. Selvin, cinsel iktidarsızlık sorununu çözmenin erkekler için çok güçlü bir motivasyon olabileceğini ve hekimler tarafından hastalarının, diyabet ve kalp-damar rahatsızları risklerini de azaltacak şekilde daha sağlıklı bir beslenme ve yaşam sürmeye teşvik edilmeleri gerektiğini söyledi.

  ABD'de 18 milyondan fazla erkek değişik derecelerde iktidarsızlık sorunuyla karşı karşıya. Ülkede 20 yaşındaki iktidarsızların oranı ise yüzde 18.
   
 2. 10 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  ERKEKLERDEKİ CİNSEL PROBLEMLERİN NEDENLERİNDEN BİRİ DE; BABALARIYLA CİNSELLİĞİ HİÇ KONUŞMAMIŞ OLMALARI!...

  “TÜRKİYE’ DE HER 10 BABA VE OĞULUN 9’ U CİNSELLİĞİ KARŞILIKLI KONUŞMUYOR! OYSAKİ CİNSELLİK; KAHVEHANEDE, ARKADAŞ ÇEVRESİNDE, İNTERNETTE VE YA GENELEVDE ÖĞRENİLMEZ”


  Cinsellik ülkemizde hala açıkça konuşulamıyor. Ülkemizde ergenlik çağına gelen gençler cinselliği dolaylı kaynaklardan öğreniyorlar. Halbuki gelecekte yaşanacak mutlu ve sağlıklı cinsel yaşamın temeli daha ergenlikte verilecek ciddi bir cinsel eğitimle mümkün olabilir.

  Aile pek çok temel eğitimin verildiği ilk eğitim mekanizması olduğu halde cinsel eğitimin aile içerisinde verilmediği eldeki rakamlardan ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde her 10 babadan 9’u oğluyla cinselliği asla konuşmamakta, çocuk ta dolaylı kaynaklardan edindiği bilgilerle cinsellikle ilgili ilk bilgileri edinmektedir. Bu edindiği bilgiler genellikle eksik ve kimi zaman da yanlıştır.

  Halbuki olması gereken; bir babanın, ergenlik çağına geldiğinde oğlunu karşısına alıp onunla arkadaş gibi cinselliği konuşması, temel bir takım bilgileri vermesidir. Bu tarz bir yaklaşım çocuğun hem kendisine değer verildiğini hissetmesine hem de sağlıklı cinsel yaşama dair bilgileri en yakınından alarak gelecekte mutsuzluk çekmemesine olanak sağlayacaktır.

  Çocuklarınızla cinselliği konuşmaktan çekinmeyin. O’nun gelecekte mutsuz ve sağlıksız cinsel deneyimler yaşamaması için onunla arkadaşça konuşun. Cinselliği ayıp ve yasak gibi göstermeyin ve baskıcı olmayın. Çünkü bu tarz bir yaklaşım cinsel işlev bozukluklarına kadar uzanabilen kötü sonuçlar doğurabilir. Nasıl çocuklarımız ilk toplumsal, ahlaki ve dinsel kuralları aile içerisinde öğreniyorlarsa cinselliği de aile içerisinde konuşarak öğrenebilmelidirler.
   
 4. 10 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 5. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  ERKEKLERDE GÖRÜLEN CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARINA AİT BAZI VERİLER  2000 erkek üzerinde yaptığımız araştırmaya göre ;  Her 10 erkekten 9‘ u ergenlik dönemine girmeden önce ve girdikten sonra kesinlikle babasıyla cinselliği konuşmamıştır. Aile içerisinde cinsellikten bahsetmek ayıp sayılmakta ve kesinlikle baba ve oğullar arasında konuşulmamaktadır.
  Erkeklerin % 10’ u son bir yıl içerisinde en az bir kez ereksiyon sorunu yaşamıştır.
  Cinsel birleşme öncesi, erkeklerin % 20’ sinde birleşme sırasında yaşayabileceği performans kaygısı görülmektedir.
  Türk erkeklerinde görülen en büyük cinsel işlev sorunu % 35- % 40 oranlarındaki payıyla erken boşalma sorunudur.
  Cinsel kimlik bozukluğu erkeklerde kadınlara oranla 20 kat fazla görülmektedir.
  Erkeklerin en çok şikayet ettikleri sorun ereksiyon sorunudur.
  Erektil işlev bozukluğu erişkin erkeklerin % 20- % 30’ unda görülmektedir.
  Erkeklerin yaşamları boyunca herhangi bir cinsel işlev bozukluğuyla en az bir defa karşılaşma oranı % 75 gibi yüksek bir orandadır.
  Ankete katılan erkeklerin % 60’ ına yakını karşılaştığı cinsel problemde eşinin de payı olduğunu savunmakta, yardım almak yerine gizlemeyi tercih etmektedir.
  Erkeklerde görülen cinsel işlev bozukluklarının % 65 psikolojik kökenli, % 35 ise genel bir tıbbi sebeple ilişkilidir. ​


  prof dr arif verimli
   
 6. 15 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 7. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  CİNSEL BOŞALMA BOZUKLUKLARI

  * Erken boşalma: Erkeğin cinsel birleşme sırasında heyecanın doruk noktası olan orgazm evresine eşinden önce ulaşarak boşalması durumudur. Birleşme başlamadan da boşalma görülebilir. Ama daha sık olarak birleşme sırasındaki ilk hareketlerden sonra gerçekleşir ve hasta “kendini tutamadığını”söyler.
  * Geç boşalma: Birleşme sırasında orgazma ulayamama durumudur. Birleşmenin uzatılmasına karşın gerçekleşmeyen boşalma ancak bu ilişki sırasında ya da sonra yapılan mastürbasyonla sağlanır. Bu hastalarda uyku sırasında gece boşalmaları da görülür.

  * İçe boşalma: Boşalma idrar kesesine yönelmiştir. Bu durum tümör alınması ve özellikle prostat ameliyatından sonra idrar kesesi boynunun çıkarılması gibi bazı cerrahi girişimler ya da şeker hastalığı gibi sinir sisteminde bozukluğa yol açan bazı hastalıklar nedeniyle görülür.

  * Spermasız boşalma: Orgazm gerçekleşir, ama az miktarda siyek (üretra) salgısı dışında boşalma olmaz. Hasta dölyoluna boşaldığını sanarak bu bozukluğu spermiyogram alınana değin fark etmeyebilir.

  * Sertleşmeden boşalma: Birleşme başlamadan erken boşalmanın bir biçimi olabilir. Daha çok sertleşme bozukluğu olan erkeğin kamışına eşinin ağız, el, hatta dölyolunu kullanarak uygulamak zorunda kaldığı hareketlerle bağlantılı olabilse bile genellikle bu boşalma biçimine gerçek bir orgazm eşlik etmez.
   
 8. 24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 9. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  CİNSEL İLİŞKİ ÖNCESİNDE BOŞALMA
  Cinsel birleşme olmadan önce erkeğin boşalması, şiddetli bir erken boşalma sorununu gösteriyor. Çeşitli ilaçların kullanımı ile, geçici olarak boşalma süresi uzatılabilir, ama bu boşalma denetimini kazandırmaz, kalıcı bir çözüm yolu değildir. Bir cinsel tedavi uzmanına başvurarak, boşalma denetimini öğrenmeniz uygun olur.
   
 10. 24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 11. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  Cinsel birleşme öncesinde sertleşmenin kaybolmasının bedensel ve psikolojik nedenleri olabilir. Ancak herhangi bir durumda sertleşme oluyorsa, sorunun psikolojik kaynaklı olduğunu düşünebiliriz. Sevişme sırasında penisin önce sertleşip, cinsel birleşme girişimi ile kaybolması da böyle bir durumdur. Bir cinsel tedavi uzmanına başvurmalısınız.
   
 12. 24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 13. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  BİRDEN FAZLA BOŞALMA

  Boşalmadan sonra, erkeklerde cinsel ilgi ve penis sertliği hızla kaybolur. Fizyolojik olarak boşalmayı izleyen yanıtsız bir dönem vardır. Erkek, bu dönemde cinsel açıdan uyarılamaz, hatta uyarılmayı istemez ve penis hemen sertleşemez. Tamamen normal ve fizyolojik olan bu yanıtsız dönem, birkaç dakika veya saatlerce sürebilir. Bu süre, erkekten erkeğe, aynı erkek için günden güne değişiklik gösterebilir. Ama her erkekte yaş ilerledikçe mutlaka uzar. Burada yaşlanma değil, yaşın ergenlikten itibaren ilerlemesi söz konusudur. Örneğin, yirmili yaşlarında boşalmadan sonra, kısa sürede, 10 dakika içinde, yeniden uyarılan ve yeniden boşalan bir erkek, kırklı yaşlarında yanıtsız döneminin uzaması nedeniyle 3 saat sonra yeniden uyarılabilir. Bu durum, bir sorun değil, görme ya da koşma hızımızdaki azalma gibi, doğal bir süreçtir. Ancak cinsel yaşamın başından beri erken boşalan erkekler, her zaman birden fazla cinsel birleşmeyi alışkanlık haline getirdikleri için, bu değişikliği yeni bir sorun gibi yaşarlar. Bu durumun herhangi bir hastalıkla, böbrek taşıyla ilgisi yoktur.
   
 14. 24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 15. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  BOŞALMA SÜRESİ


  Boşalma, erkek cinsel yanıtının son aşamasıdır. Sevişme sırasında herkes için ideal olan bir boşalma süresi söylemek mümkün değildir. Boşalma denetiminden, erkeğin istediği ana kadar boşalmayı erteleyebilmesini anlarız. Erken boşalma tanısı için de temel özellik, erkeğin boşalmayı denetleyemediği düşüncesinde olmasıdır. Genellikle, penisin vajinaya girişinden itibaren, ilk 4 dakika içindeki boşalmalar erken boşalma kabul edilir. Bütün bu tanımlar o günün ilk cinsel birleşmesi, erkeğin ilk boşalması için kullanılmakta, birden sonraki boşalmalar değerlendirilmemektedir. Bir erkekte, erken boşalma bir var bir yok olamaz. Örneğin, günün ilk ilişkisinde erken boşalan bir erkek ,ikinci ilişkisinde boşalma süresi biraz uzamış olmakla beraber, hâlâ boşalmasını denetleyemiyor ve gene erken boşalıyordur.
   
 16. 20 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 17. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  Erken Boşalma
  (alıntı)

  "Hava" rumuzuyla yazan bir okuyucum, "eşinin erken boşalmasından ve bunun doğurduğu sorunlardan" bahsetmiş. Erkek, çocuk olmasın diye ilk gece dışarıya boşalmış. Evlendiklerinde bu güne kadar, yani beş yıldır "erken boşalma" sorunu devam etmiş. Çiftin gittiği doktor, erkekte hiçbir organik rahatsızlık olmadığını söylemiş.

  Erken boşalma; erkeğin oluşmasını(boşalmasını) istemesinden önce, küçük de olsa cinsel uyarılmayla meninin dışarı atılması olayıdır. Bu bozukluk, yenileyici ve ısrarlıdır; erkeği ve dolaysıyla aileyi çok etkiler. Özelikle genç erkeklerde en sık görülen cinsel fonksiyonel bozukluğudur.

  Erken boşalma, genellikle vajinaya penisin ilk girişinden hemen sonra, hata girmeden önce olur; pek tabii ki, cinsel birleşmede istenilen sonuç(haz) gerçekleşmez.

  Meni vajinaya boşalmışsa, kadında bir problem yoksa hamile kalınabilir.

  Erken boşalmanın nedenleri ve tedavi yöntemlerine geçmeden önce, normal bir cinsel bir birleşmenin safhalarının neler olduğunu ve hangi fizyolojik süreçlerden geçtiğine bakalım.


  CİNSEL YANITIN EVRELERİ

  Normal cinsel yanıtın evreleri şunlardır:

  İstek, heyecanlanma, plato, orgazm, ve çözülme.

  İnsanların cinsel istek duyması hayatın olağan parçasıdır. Cinselliğin biyolojik, psikolojik ve sosyal yönleri vardır. Kişinin yalnız akıl ve fizik yönleriyle değil, kültürel, sosyal ve dini yönleriyle de ilişkisi vardır.

  1. cinsel istek

  İnsanlar görerek, işiterek, koklayarak, dokunarak, hayal kurarak ve düşünerek cinsel istek duyabilirler.bu uyarıların insan beyninde meydana getirdiği değişikliklerle, çevresel organlara ve insan davranışlarına mesajlar gönderirler. Karşı cinsler birbirilerine yakınlaşmak için çeşitli atraksiyonlarda bulunurlar; bu arada cinsel organlarda ıslanma ve sertleşme meydana gelir

  2. Heyecanlanma

  Cinsel uyarıda 20-30 saniye sonra, erkekte penis sertleşir, testisler yavaşça yükselir; kadında memeler irileşir.meme başları dikleşir, vaginayı örten küçük büyük dudak açılır, klitoris (erkekteki penise karşılıklı olan ve kadın orgazmında en büyük rolü olan oluşum; idrar deliğinin hemen üstünde yer alır) uzar; her iki cinste de aynı şekilde kalp hızı ve kan basıncı (tansiyon) yükselir.

  3. Plato

  Her iki cinste de genel kas gerginliği artar, sık sık nefes alınıp verilir; cinsel organların hareketleriyle yavaş yavaş organizma safhasına geçilir.

  4. Orgazm

  Erkekte meniyi dışarı atacak mekanizmalar harekete geçer. Kadınlarda değişik yaşantılar olabilir. Birleşmeden önce iyi bir şekilde uyarılmışsa kadında erkekle beraber orgazm olabilir.

  5. Çözülme

  Erkekte genel bir kas gevşemesi olurken penisin boyutları küçülür; ardından her türlü cinsel uyarana rağmen penisin setleşmediği bir "bekleme dönemi" gelir. Kadında da genel bir gevşeme hali söz konusu olup vagina orijinal halini döner; erkeğe nazaran bir "bekleme süresi" olmaz, aksine üst üste orgazm olabilir.


  ERKEN BOŞALMANIN NEDENLERİ
  Normal olan bütün bu süreçlerin geçirilmesi bazı nedenlerle aksayabilir.

  Erken boşalmanın bir çok sebebi var;bunlardan en önemlisi, her türlü gerginlik, stres, sıkıntı...Stres "sempatik" sinir sistemini uyararak hem sertleşmeyi azaltır, hem de erken boşalmaya neden olur.

  Diğer yanda ilk cinsel tecrübelerinde ana babaya ya da diğere otoriteler tarafından yakalanma vs. gibi korkular veya ülkemizde sıkça yapılan "çarşaf gösterme" adeti nedeniyle kişilerde hem sıkıntı, hem başarısız olma korkusu baş gösterebilir, böylece erkek çok hızlı bir şekilde boşalabilir.diğer bir nedende seks konusundaki "günahkarlık" duygusal ve partnere karşı his edilen "saldırganlık" dürtüsüdür.

  TEDAVİ YOLLARI
  Erken boşalma sorununda aslolan, eşlerin çok sabırlı ve anlayışlı olmalıdır ve budurum yüzde 90 ihtimalle geçeceğini bilmeleridir.

  Tedavide ilk aşama, moralin bozulmamasıdır, ümitli olmaktır. İkinci aşamada yapılacak olanlar ise şunlardır.

  Cinsel ilişkiye girmeksizin eşler birbirilerine dokunarak sevişir. Penis sertleştikten sonra bir süre ara verilir. Tekrar bir önceki eylem yapılır. Böylece sertleşme kontrol altına alınır.ve "mutlaka birleşme olacak." Yargısı ve bunun doğurduğu gerginlik ortadan kalkmış olur. Boşalma duygusu geldiğinde penisin başı sıkılarak boşalma engellenir. Bu arada cinsel uyarının olmaması gerekir. Böylelikle kişi, denetimi ele alarak güven kazanır, sıkıntısı ve gerginliği azalır; daha sonra adım adım cinsel ilişkiye geçer.

  Sonuç olarak; "mutlaka başarılı olmayalım." Beklentisi ve gerginlinin yukarda sıraladığımız, tekniklerle azaltması ve bilinçli hareket edilmesi gerekir. Eşlerin birbirilerine destekler ve bir psikiyatristin yardımı istenebilir.

  Bu konuda kullanılan ve yan etkisi olmayan ilaçlar hekim kontrolünde alınabilir.

   
 18. 20 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 19. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  ERKEKLERİN BOŞALMASINI HIZLANDIRAN NEDENLER

  -Genç olmak,
  -Romantik, içgüdüleri zayıf ve mantığıyla hareket eden erkekler,
  -Heyecanlanmak,
  -Uzun süren cinsel perhizler sonrası kurulan cinsel ilişkiler,
  -Partnerinin daha istekli olması,
  -Yeni evlenmiş veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış olmak,
  -Cinsel ilişki yoğunluğunun azalması,
  -Cinsel birleşme esnasındaki gidip gelmelerin hızlanması,
  -Kaygılı ve sinirli ruh hali,
  -Aşırı istekli olmak veya aşırı cinsel isteğin verdiği gerginlik,
  -Eve günün stresinden bunalmış, yorgun ve sıkıntılı bir halde gelmek,
  -Performans anksiyetesi yani başarısızlık korkusu,
  -Partner olarak seçilmiş kadının cinsel isteksizliği,
  -Cinsel zevke önem vermeyen kadınlarla, hayat kadınlarıyla veya yakalanma korkusu olan bir ortamda kız arkadaşlarla yaşanan erken cinsel deneyimler,
  -Devamlı alışılmış partnerle değil de ek olarak başka bir partnerle ilişkiye girme,
  -Sorunlu veya bozuk giden evlilikler,
  -Sertleşme bozukluğu olacağı endişesi vb.  Çoğu erkek soluk soluğa bir telaşla cinsel zevkin peşinden koşarken boşalmanın kontrol edilmesi, durdurulması veya sabitlenmesini başaramaz. Bedenini partneriyle uyum içinde hareket ettiremeyen erkekte şimdiye yoğunlaşmak, o anı duyumsamak olanaksızlaşır ve cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısı olur. Bu nedenle her cinsel sorun gibi erken boşalmada bu kaygıdan ya da bir rahatsızlıktan kaynaklanır. Ama asıl sorun erkeğin cinsel işlevlerinde değil, cinsel işlevlerini nasıl yerine getirmesi konusundaki düşüncelerindedir. Çünkü aklını düşüncelerden arındıramayan, özgür ve doğal bir şekilde cinselliği yaşayamayan erkek tedirginlik duygusundan uzaklaşamaz ve boşalma konusunda sorun yaşar. Kısaca erken boşalmanın başlıca nedenleri şu şekilde sıralanabilir:
  -Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar,
  -Cinsel mitler yani hurafeler,
  -Cinsel ilişki konusunda tecrübesizlik,
  -Yorgunluk, sıkkınlık, kızgınlık ve tedirginlik,
  -Cinsellikle ilgili gerçekçi olmayan beklentiler,
  -Cinsel uyarım eksikliği,
  -Gerekli koşulların sağlanamaması,
  -Sertleşmiş penise verilen orantısız önem,
  -Cinsel açıdan baskı altında yetişme,
  -Aşırı cinsel isteğin verdiği gerginlik,
  -Günah işleme veya suçluluk duygusu,
  -Hastalık kapma korkusu,
  -Partnerin anlaşılamayan korkusu veya reddetmesi,
  -Gebe bırakma korkusu,
  -Kastrasyon anksiyetesi,
  -Partnerin hayal kırıklığı korkusu,
  -Vajinanın aşılamama korkusu,
  -Kadına karşı isteksizlik,
  -Partnerle çatışma,
  -Başkaları tarafından mahrem yerlerinin keşfedilme korkusu,
  -Partnere aşırı ilgi, bağlılık ve sevgi,
  -Para karşılığı kurulan ilişkiler veya genelev alışkanlığı,
  -Cinsel uyumsuzluk,
  -Bilinçaltında yatan cinsel ilişki ile ilgili olumsuz düşünceler,
  -Prostatit, üretrit vb. hastalıklar,
  -Penil hipersensitivite,
  -T12-L1 düzeyindeki nörolojik yaralanmalar,
  -Narkotik veya antipsikotik tedavinin aniden kesilmesi vb.