• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

Chocolata_zeynep

Bal_böcüüüüm
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2017
1.894
1.125
Sonuç pozitif cıktı canım Rabbim sanada isteyen herkeslere versin sağlıkla hayirlisiyla
Hayırlı olsun canım rabbim sağlıklı kucağına almayı nasip etsin 🙏🏼 Sende zor günler geçirmiştin benim gibi yanlış hatırlamıyorsam inşallah artık güzel günler görürüz 🤲 eşine nasıl söyledin şaşırdı mı

AliAgah47

Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
219
182
Ya kızlar bat a 4gün kaldı. Bu ay bebek düşünerek birlikte olmadım eşimle yani gayet rahattım ama mide bulantısı yaşayınca acaba hamile miyim düşüncesi başladı dün test yaptım beyaz çizgi çıktı. Sanırım testin kendi çizgisi yani negatif. Yaklaşık on gündür mide bulantısı yaşıyorum bu arada adetim 35-40günlük döngüde. Bugün çok yoğun bir şekilde kasık ağrısı çekiyorum öyle ki bu ağrı kalçama vurdu yürümemi engelliyor ve karnıma iğne batıyormuş gibi hissediyorum. Bunlar belirti olabilir mi aklım çok karışık bu ay hiç bu düşüncede değil

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 122 gün kaldı.

Bebeğinizin solunum sistemi henüz tam olgunlaşmış durumda değil. Bebeğinizin akciğerlerinin oksijeni tutup, kan dolaşımına aktarabilmesi ve dolaşım sisteminden gelen korbondioksiti nefes yoluyla dışarı atabilmesi için daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Rahminiz büyüdükçe, rahminizi destekleyen kas ve bağların gerilmesinden dolayı karnınızın alt kısmında ağrılar hissedebilirsiniz. Bebeğinizin kalp atışları kuvvetleniyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Erbdky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
1.703
998
Canım hayırlı olsun inşallah bebişim🥰🥰belirtilerin neydi? Yerleşme kanaman oldu mu olduysa adete kaç gün oldu?
Teşekkür ederim canım belirti hafif adet sancıları bacaklarda felaket sizi olmuştu yuzumde ufak sivilceler cıktı isilik gibi yerleşme lekesi olmadi sadece arada açık kahve sarı ya yakın akintim var Rabbim sizlerede nasip etsin inşaallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-01-2021

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 250 gün kaldı.

Embriyo bu evrede 3 ayrı doku katmanından oluşmakta ve bebeğin organ ve hücreleri bu 3 katmandan meydana gelecektir. Her bir hücredeki genetik plan, hücreye ne yapması gerektiğini, bebeğin vücut gelişim talimatlarını ve sırasını geçirir. Fakat bu gelişim süreci hem genetik hem de çevresel faktörlerin birlikte etkileşimine bağlıdır. (Beslenme ve annenin alışkanlıkları gibi)

Erbdky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
1.703
998
Hayırlı olsun canım rabbim sağlıklı kucağına almayı nasip etsin 🙏🏼 Sende zor günler geçirmiştin benim gibi yanlış hatırlamıyorsam inşallah artık güzel günler görürüz 🤲 eşine nasıl söyledin şaşırdı mı
Amin hepimizin canım evet çok zor günler yaşadım çok şükür tekrar nasip etti Rabbim eşimle beraber gittik tahlile biliyodu zaten testten supriz yapmadım bu sefer sadece evlilik yil donumumuze denk geldi tam da

Embriyo bu evrede 3 ayrı doku katmanından oluşmakta ve bebeğin organ ve hücreleri bu 3 katmandan meydana gelecektir. Her bir hücredeki genetik plan, hücreye ne yapması gerektiğini, bebeğin vücut gelişim talimatlarını ve sırasını geçirir. Fakat bu gelişim süreci hem genetik hem de çevresel faktörlerin birlikte etkileşimine bağlıdır. (Beslenme ve annenin alışkanlıkları gibi)

Chocolata_zeynep

Bal_böcüüüüm
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2017
1.894
1.125
Amin hepimizin canım evet çok zor günler yaşadım çok şükür tekrar nasip etti Rabbim eşimle beraber gittik tahlile biliyodu zaten testten supriz yapmadım bu sefer sadece evlilik yil donumumuze denk geldi tam da
Aynı benim eşim gibi oda öyle test yaparken kan verirken hep Yanımda olduğu için süpriz yapamadım bizimde evlilik yıldönümüne denk gelmişti

Erbdky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
1.703
998

Erbdky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
1.703
998

Benimdemelegimolsa

Her nasip vaktine esirdir..🌵
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
20190911_225603.jpg

Kızlar catlatma iğnemin 11. günündeyim dayanamadm kan testi yaptım.. Sonuç bu.. Yükselir mi sizce?

Yukarı Alt