• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
505
908
Günaydın canım🌺Benimde dün iğnenin 18.günüydü sabaha karşı olurum dedim ama gelmedi. Benimde ağrılarım oluyor ara ara birde hamile olan arkadaşlar demiş çok akıntım var diye bende yok sende bi belirti var mı? Test yaptın mı?
O akıntıların alası vardı bende tüm belirtilerim tamdı mide bulantısına uyanıyordum sabahları baş dönemsi tansiyon düşüklüğü gögüs kararması idrar sıklığı aklına gelen herşey ama maalesef hamile değilim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

akademi1994

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
505
908
Canım selam,
ben 20.günde oldum yani testler negatifse çıkmıyor maalesef.. Bu ay tekrardan başladım
Bende 19. Günde adet oldum tekrar femara başladım bugün 2. Günüm bakalım Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Sayuluku

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
138
46
Kızlar adetimin 4. Günü kanamam azaldı dünden beri ama 7gün gec gelmişti aşırı ağrılı yoğun kanama oldu kan pıhtılarıda düştü bugun ovulasyon testi yapayım dedim adetimin 4. Gününde böyle cizgi cıkması normal mi anlamı nedir
Evet benimde böyle çıkıyor sanırım regl etkiliyor sen regl biter bitmez değerlendir ertesi günü de

Sayuluku

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
138
46
Merhaba kızlar. Ben 2 aydir ovulasyon takibi yapıyorum. Her ay düzenli gününde gelen regl 2 aydır ya geç ya erken geliyor ve 2 3 gün sürüyor. Bebek düşünmeye başlayınca doktor kontrolüne gittim bir sorun yok dedi. Ama sürekli sağ kasıgım ağrıyor gaz sancisi cekiyorum.test yaptım negatif sizce psikolojik mi bu durumu yasayan var mı? Acaba rahim kendini mi hazırlıyor?
Canım bu psikolojik değil. Ben bu hatayı çok yaptım, psikolojik olarak etkilendiğini düşünüp resmen kendime haksızlık ettim. Bazı kadınlarda vücut, yumurtlama gününü değerlendirdiğin zaman kendini gebeliğe hazırlıyor. Göğüs hassasiyeti, gaz sancısı, hatta kanama bile olabiliyor. Yani ben galiba çok etkileniyorum, nasıl rahatlatıcam kafamı nasıl nasıl derken daha çok kafayı yersin, sen bu belirtileri yaşıyorsun tatlım ötesi yok. Gayet normal

navoker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2020
10
13
Merhaba kızlar. Ben 2 aydir ovulasyon takibi yapıyorum. Her ay düzenli gününde gelen regl 2 aydır ya geç ya erken geliyor ve 2 3 gün sürüyor. Bebek düşünmeye başlayınca doktor kontrolüne gittim bir sorun yok dedi. Ama sürekli sağ kasıgım ağrıyor gaz sancisi cekiyorum.test yaptım negatif sizce psikolojik mi bu durumu yasayan var mı? Acaba rahim kendini mi hazırlıyor?
kür yapıyorsanız yada herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bu etken olabilir yada tamamen psikolojik aynısı bu ara bendede oluyor.. kafamızı cok takıyoruz istemsizce başka şeylere odaklanmak gerek

gibigibiyim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
10.369
16.455
değerlerinizde yükselme oldumu acaba bişi yazmamışsınız sonra merak ettim ?
oldu canım adet günümde 887 sonra 2 gün sonra da 2200 çıktı, 2200 den 2 gün sonra da karından kese görüldü 4+2ymiş adetime göre. Yarın tekrar kontrolüm var 5+3 olacak.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-10-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt