• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Erken hamilelik belirtileri ve Ultrasonda ne zaman görünür?

Harrypottersever

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
75
81
Merhaba,

Dün betahcg 82,5 çıktı. Hamile olduğumu öğrendim. Hamile olduğumdan Pazar günü iki kere ani mide bulantısı yaşayınca şüphelendim. Onun haricinde şeffaf bir akıntım var ve göğüslerim hafif ağrıyor ama öyle dokunulmayacak gibi değil. Başka belirtim olmadı. Kasıklarıma sancı da girmiyor. Bir kaç kez adet olacakmışım gibi ağrı girdi o kadar. Kadın Doğuma Cuma günü gidebileceğim daha sonra 3 hafta gidemeyeceğim. Sizce ultrasonla en azından keseye bakıp iyi gidiyor mu diye söylerler mi? Bu arada Sat 4 Temmuz Cuma günü tam 4 hafta olacak. Bat da bugündü.

MaystenG

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2018
2.390
2.932
4üncü haftada ancak keseyi görür, hızlı gelişirse 5inci haftada kendisini görür, 6ıncı haftasında kalp atışı, 16ıncı haftasında cinsiyeti.

Ikili - üçlü taramalar, detaylı renkli ultrason derken doğum günü gelir çatar. Sonra pimpirikli günlere merhaba dersin...

dofh

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
472
706
merhaba arkadaşlar,
idrar testim silik çıktı.bhcg yaptırdım 150,7 , 2 gün sonra 323 çıktı.üstten muayene de bişey görmedi.normal mi?
Tabi ki normal beta hcg 1000-1500 olunca alttan, 2000-3000 lerde karından görünür. Şu an sadece rahmin kalınlaşıp kalınlaşmadığını görebilir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 60 gün kaldı.

Bebeğinizin gözünün renkli kısmı(iris), ışığın yoğunluğuna göre tepki vermeye başladı. Loş ışıkta açılıyor veya parlak ışıkta kapanıyor. Bu hareketler otomatik olarak yapılır ve pupiller refleks denir. Eğer yaşadığınız kasılmalar ile ilgili endişeler yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Eğer bebeğiniz erkek ise testisleri testis torbasına inmiş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Martilikiz07

♥️♥️
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2019
5.413
6.160

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-08-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt