Erken Hamilelik - Gebelik Belirtileri

Çixgxdem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
425
1
kızlar bendede aynı sorunlar var.normalde adetime 5-6 gün kala göğüslerim
şişer ama bu ay 14 gün öncesinden şişti ve çok ağrıyo.kasıklarımda sırtımda ve belimde sürekli ağrılar var.aşırı halsizlik var.acaba psikolojikmi diye düşünmeden edemiyorum.bide sık sık idrara çıkma sorunuda cabası. 9 aydır korunmuyorum.adet düzensizdi benim tedavi gördüm şimdi düzenli,başka hiçbi sorun yok bende ve eşimde.sizce hamile olma olasılığım nedir.adetime daha 10 gün var.son adetim çok az ve koyu renkti.5 gün sürdü.geçen ay test yaotım negatif.bu ay hiçbi yumurtlama dönemini atlamadık.KIZLAR SİZCE BEN HAMİLEMİYİİİİMM

dbest

Guru
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
3.138
2
gebelik belirtilerinin adet tarihi geçmeden ortaya çıkması olanaksız, deneyimlerini yazan arkadaşlar gebe olsalar bile psikolojik olduğunu düşünüyorum çünkü adet zamanından 14 gün öncesi zaten yumurtlama dönemine denk geliyor, implantasyon yani bebeğin rahime tutunması ise yumurtlamadan sonraki 3-5 gün içinde oluyor ve beta-hcg hormonu bu zamandan sonra artmaya başlıyor, bu nedenle adet tarihinden önce kan testi ile gebelik saptanabilir ama idrar testi için çok düşük bir ihtimal. ben de bunları bildiğim halde daha adetime 4 gün olmasına rağmen bir sürü idrar testi yaptım :) artık yapmayı düşünmüyorum bence adet gününden önce yapmanın bir anlamı yok, hem kafanın sürekli bununla meşgul olması da kötü bir şey.. Allah bebek isteyen herkese nasip etsin inşallah..

NurDer

Guru
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
431
19
aynı belirtiler bende de vardı kızlar. Sadece yüzüm ateş gibi yanıyodu akıntım fena halde fazlalaşmıştı ve adetim 6 gün geçmişti test aldım ama yapamadan hastalandım dediğiniz gibi kişiden kişiye değişiyor belirtiler oysa bu belirtiler yüzünden herkes bana kesin hamilesin demişti sanırım hastalanınca o yüzden çok kötü olum. Hayırlısı artık gelecek aya inşallah...

Çixgxdem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
425
1
ama arkadaşlar benim şüphelerimin bi sebebide göğüs uçlarım önceden pembemsiydi şimdi kahverengine dönüyo iice koyulaştı

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
7
arkadaşlar benim adetim de en geç ayın 16 sında. kan testi yaptırmayı düşünüyorum ama karar veremedim. sanki adet olacakmışım gibi hissediyorum ama... Rabbim her isteyene versin inşallah. Bir kan testi yaptırsam mı acaba?Kafam çok karışık, beklemek ise çok zor.

Rosca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2007
727
3
arkadaşlar benim adetim de en geç ayın 16 sında. kan testi yaptırmayı düşünüyorum ama karar veremedim. sanki adet olacakmışım gibi hissediyorum ama... Rabbim her isteyene versin inşallah. Bir kan testi yaptırsam mı acaba?Kafam çok karışık, beklemek ise çok zor.
evet benimde 16 sında ben sadece gecede çok sık wc gidiyorum eşim üşütüyorsun ondandır diyor :)bakalım başkada bir belirti yok kasıklarım ağrırdı arada oda yok inşallah belirti vermeden gelir bizim bebişler

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
7
evet benimde 16 sında ben sadece gecede çok sık wc gidiyorum eşim üşütüyorsun ondandır diyor :)bakalım başkada bir belirti yok kasıklarım ağrırdı arada oda yok inşallah belirti vermeden gelir bizim bebişler
semracım canım benim az önce azıcık kanamam oldu galiba regl oldum ama yine de bir ümit beslemeli miyim bilmiyorum devamı gelmedi çünkü?????üfff yaaa ne zor bir durum.kafamçokkarıştı

yade06

annesinin miniki yusufum
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
476
17
Slm Kizlarr Benim 3 Günüm Var Adetimee Ama 10 Gündür Bel Ve Kasik Ağrilarim Varr Nedenini Bilmiyorum Birde Sik Idrara çikiyorum Ayrica Dünde Kahverengi Bir Akintim Olduu.kizlar Bana Yardimci Olabilecek Var Mi Aranizdaa....

Yukarı Alt