Erken Hamilelik - Gebelik Belirtileri

gonca1907

sağlıkla hayırlısıyla gel oğlum Yavuz ❤
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2018
1.491
1.319

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-01-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kocasininmelegii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2019
8
5
Arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum uzun zamandır yorumları takip ediyorum. Eşimle bebiş yapmaya karar verdik ve ilk kez 25 mayısta korunmadan ilişkiye girdik. Hesaplamalarima göre 28inde yumurtlama günümdü ve biz 28inde de ilişkiye girdik. Ayrıca 3 Haziranda da ilişkiye girdik. Adet günüm hesaplamarima göre 11-12 haziran genelde düzenli oluyorum. Ancak 26-27 mayıstan beri bende çok yoğun bir akinti var rengi de koyu sari. Çok araştırdım ve enfeksiyon da olabilirmiş ama bende idrar yaparken ağrı, yanma, kaşınma olmuyor veya akintimda herhangi bir koku yok. O yüzden hamilelikten şüphelenip bugün gebelik testi yaptım ve sonuç negatif çıktı. Adetime 3-4 gün var. Benim sorum şu bu yoğun ve sari akinti hamilelik belirtisi olabilir mi? Ayrıca şu anda adet oncesi yaşadığım belirtileri de yaşıyorum. Göğüslerde şişkinlik ve ağrı, bel ağrısı gibi gibi. Sizce hamile olabilir miyim? Gebelik testini ne zaman tekrarlamalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lostinthecity

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2018
38
28
Merhaba arkadaşlarr, benim adet günüm bugündü bat ama geçti. Belirtilerim ise göğüslere bastırınca göğüste hassasiyet ağrı,damarlarma ve sadece uç kısmında renk koyulaşması ve belirginleşmesi. Bir de bazen regl olcağım zamanki gibi bacaklarım kasıklarım çekiliyor. Ayağ kalkınca göz kararması. Ama çoğu okuduğum hamişler göğüs ağrısı olmdan hamiş kalmışlar. Aranızda göğüs ağrısı olup hamiş kalan var mı?

Elcindmla

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2018
73
11
Bana yardımcı olur musunuz?
Bu ay gebelik planlıyorduk ovülasyon günlerini değerlendirdik. Birkaç belirtim vardı ama adet gecikmesini bekleyelim dedik. Adetim gecikti bugün 3. gün ama adet belirtilerim olduğu için yapmadım. Dün eşimle konuştum o da biraz daha bekleyelim dedi bugün de olmadım ama hala adet belirtilerim oluyor daha çokta idrara sıkışıkken karın ağrısı yaşıyorum aynı adet olacakmışım gibi bazen hiç sıkışmadan da bu belirtiler oluyor sağ kasığımda ağrı hissediyorum. Bugün de olmazsam yarın test yapacaz artık ama neden böyle oldum ki gebelik mi var acaba ondan olabilir mi ki

Lostinthecity

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2018
38
28
Bana yardımcı olur musunuz?
Bu ay gebelik planlıyorduk ovülasyon günlerini değerlendirdik. Birkaç belirtim vardı ama adet gecikmesini bekleyelim dedik. Adetim gecikti bugün 3. gün ama adet belirtilerim olduğu için yapmadım. Dün eşimle konuştum o da biraz daha bekleyelim dedi bugün de olmadım ama hala adet belirtilerim oluyor daha çokta idrara sıkışıkken karın ağrısı yaşıyorum aynı adet olacakmışım gibi bazen hiç sıkışmadan da bu belirtiler oluyor sağ kasığımda ağrı hissediyorum. Bugün de olmazsam yarın test yapacaz artık ama neden böyle oldum ki gebelik mi var acaba ondan olabilir mi ki
Canım çoğu kişi adet olucam diye beklerken hamile çıkıyor zaten belirtileri aynı testini yap sen 😊

Aysssgulll

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2018
107
67
Kızlar uzun zamandır buraya yazıyordum sizede yazıyım dedim 8 aydır bi umut bebek bekliyorum fakat tutmadı bir türlü. Adetim 2-3 gün ya erken ya geç oluyor. Yumurtlama dönemlerime denk getiriyorum yine olmuyor. Bu ay kasıklarımda batmalar oluyor adetim 2-3 gün sektiği için hep adet belirtisi diye umursamıyorum. Göğsümde yaklaşık 1 haftadır şişme ağrı oldu uçları hafif morarmış gbi belki adet belirtsidir bilemem. Karnımda ağrı oluyor adet olcakmışım gibi ama olamıyorum bir türlü normalde o ağrıdan 1-2 gün sonra adetim başlıyordu. 3-4 gündür ağrı var karnımda kasığımda da aynısı batmalar oluyor. Hamile kalan arkadaşlarım öğrenmeden önceki belirtileriniz nedir nasıl anlaşılır yazarsanız sevinirim 🤗

Yukarı Alt