• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Erken Hamilelik - Gebelik Belirtileri

Sayuluku

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
127
43
stress yapmamalısın bence meditasyon gibi rahatlatıcı bi seyler dene. Stresde olumsuz etkiler
Aynen başladım spora yogaya da ben yapim kim yapsın. Doktor randevum vardı gittim sgk aktif değilmiş borç varmış bakmadı doktor bide yılış yılış bi adamdı. Kafamda deli sorularla kaldım yine 😂

chocolateandcoffee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
28
12
Hamileliğimin tek belirtisi adet gecikmesi oldu, ovulasyon günlerine hiç dikkat etmedik, nasıl olsa bu ay da olmaz deyip deli gibi spor ve diyet yaptım kilo verdim. Adetim 3 gün geciktiğinde bile hava değişimindendir diye düşünüp test yapmadım çünkü bugüne kadar forumlarda okuduğum hiçbir belirtiyi yaşamıyordum. Annemin ısrarıyla bat tan 4 gün sonra test yaptım ve pozitif çıktı inanamadım test bozuktur diye gittim kan verdim beta 1100 çıktı. Kısacası gebelik için hiç uğraşmadığım, kafayı sağlıklı beslenmeye ve kilo vermeye taktığım ayda hamile kaldım. Böyle diyenlere kızardım ama ben de şimdi anladım ki eğer fiziksel bi sorun yoksa kafayı serin tutmak lazım, gerisi kendiliğinden geliyor. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 211 gün kaldı.

Bebeğinizin kafası artık yuvarlak ama oransız bir büyüklükte. Bebeğinizin kafası neredeyse toplam uzunluğunun yarsı kadar. Bebeğinizin kafa dersini oluşturacak dokular bebeğinizin kafa tacı etrafına toplanmaya başladı. Bebeğinizin boynuda kurulmaya başladı. Bebeğiniz artık açıkca bir bebeğe benziyor. Ultrason fotoğraflarını saklamayı unutmayın :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dasmeer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
3.414
2.665
Hamileliğimin tek belirtisi adet gecikmesi oldu, ovulasyon günlerine hiç dikkat etmedik, nasıl olsa bu ay da olmaz deyip deli gibi spor ve diyet yaptım kilo verdim. Adetim 3 gün geciktiğinde bile hava değişimindendir diye düşünüp test yapmadım çünkü bugüne kadar forumlarda okuduğum hiçbir belirtiyi yaşamıyordum. Annemin ısrarıyla bat tan 4 gün sonra test yaptım ve pozitif çıktı inanamadım test bozuktur diye gittim kan verdim beta 1100 çıktı. Kısacası gebelik için hiç uğraşmadığım, kafayı sağlıklı beslenmeye ve kilo vermeye taktığım ayda hamile kaldım. Böyle diyenlere kızardım ama ben de şimdi anladım ki eğer fiziksel bi sorun yoksa kafayı serin tutmak lazım, gerisi kendiliğinden geliyor. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏🏻
en zoruda o dediign ve gercekten bekledikce olmuyor bende anladim bunu

Acaip_haller

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
339
149
bu dediklerinin hepsi bende de var, yumurtalamadan sonraki iki hafta vücut kendini hamile gibi hazırlıyormuş, bundan dolayı adet ve hamilelik belirtileri birbirine çok benziyor, ben bir haftadadır göğüslerimin ağrısından duramıyorum, özelikle sabahları daha çok ağrıyorlar, dün adet günümdü test yaptım negatif, bu gün bacaklarım ağrıyor yani kesin adet olacağım. bu belirtilere hiç bakmayacağım dedim ama bu ayda göğüsler beni kandırdı, geçen ay aşırı akıntılar, kirpikler, gözbebeklerinin büyümesi, mide bulantısı, baş dönmesi, bel ağrısı, kasık ağrısı, hepsini de ben yaşadım bu 5 ay içinde.
Benim bu ay en büyük belirttim gaz oldu. Hala devam ediyor. Gazı tutmada zorlanacak kadar gaz. Bir gün dışardayken gazdan karnım ağrıdı. Kendimi kastım. O zaman bir haftadan fazla vardı adete. Ondan beridir de geçmedi. Bi de farklı olarak sırtımda ağrı oldu. Bir gün de gece 12 1arası kabızlık karın ağrısı yaşadım. Bunlar bende farklı belirleyiciydiler. Onu haricinde senin dediklerini ben de geçen aylarda yaşıyordm

miamik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
143
154
Selam kizlar,
Hamilelik haberimi yeni ogrendim. Kafamda tereddutler varken burada yazilanlari okudum. Simdi paylasma sirasi bende sanirim belirtileri, umarim yol gosterir size.
Vucudumda atesim varmis gibi hissediyordum bazen usume geliyordu. Durdugum yerde acatip tatli bi uyku bastiriyor boyle sanki bahar yorgunlugu hissediyorum ama asiri yoruluyorum bi tabak bile kaldirsam uykum geliyor. Kasiklarimda çekme hissi ve agri vardi. Hatta regl olacagimi sandim, circir oldum ki regl donemimde bagirsaklarim calismaya baslar normalde kabizlik sorunum var. Ve en ilginci burnum kanadi. Belki gebelikle ilgisi yok ama 3-4 gun boyunca burnum kanadi. Regl 1 gun gecikti, dayanamadim predictor early aldim ve sonuc pozitif. Bugun doktora gittim beta hcg 272 cikti, ama ultrasonda goruntulemek icin henuz cok erkenmis. Su an tek duam bir sorun cikmamasi, sizlerden de dua bekliyorum kizlar. Allah hepinize gonlunuzdeki muradi versin, 2020'de cok gebelik haberi duyariz umarim :)

nazansungur

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2020
32
5
Selam kizlar,
Hamilelik haberimi yeni ogrendim. Kafamda tereddutler varken burada yazilanlari okudum. Simdi paylasma sirasi bende sanirim belirtileri, umarim yol gosterir size.
Vucudumda atesim varmis gibi hissediyordum bazen usume geliyordu. Durdugum yerde acatip tatli bi uyku bastiriyor boyle sanki bahar yorgunlugu hissediyorum ama asiri yoruluyorum bi tabak bile kaldirsam uykum geliyor. Kasiklarimda çekme hissi ve agri vardi. Hatta regl olacagimi sandim, circir oldum ki regl donemimde bagirsaklarim calismaya baslar normalde kabizlik sorunum var. Ve en ilginci burnum kanadi. Belki gebelikle ilgisi yok ama 3-4 gun boyunca burnum kanadi. Regl 1 gun gecikti, dayanamadim predictor early aldim ve sonuc pozitif. Bugun doktora gittim beta hcg 272 cikti, ama ultrasonda goruntulemek icin henuz cok erkenmis. Su an tek duam bir sorun cikmamasi, sizlerden de dua bekliyorum kizlar. Allah hepinize gonlunuzdeki muradi versin, 2020'de cok gebelik haberi duyariz umarim :)
Canım bende de ayni bu belirtiler var ama test yaptım negatif çıktı acaba küçük olduğu için mi çıkmadı

Yukarı Alt