• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Erken menopoz

samanyolu

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
2.316
544
Merhaba arkadaşlar erken menopoz tanısıyla Cylo progynova isimli ilacı kullanıyorum.Zararları konusunda bilgisi olan var mı?Bütün hormon ilaçları kilo artışına sebep oluyor sanırı ya da şişkinlik yapıyor anlayamadım.Göğüslerimde de şişkinlik ve ağrı hissediyorum.Hormon ilaçları Meme kanseri yapabilir diye duyuyorum çevremden.Çok korkuyorum.Tam bir çıkmazdayım kullanmazsam adet göremiyorum kullanınca kanser olmaktan korkuyorum.Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım yardım bekliyorum.Sizce ne yapmalıyım.38 yaşındayım bu arada onu da belirteyim..:uhm:

xhxuxzxuxnx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2007
1.603
8
canim banada erken menopoz teshisi kondu bende 25 yasindayim,onu doktorunla konusman gerek bazilarinin cok yan etkisi varmis rahim kanserine bile yol aciyomus bence sen bi doktoruna danis

E

EU1

Ziyaretçi
bende erken menopozla uğraşıyorum..yaşım 26..fsh değerim yüksek çıkınca bunu anladılar..hamile kalamıyorum..ve hiç cocuğum yok..
bu ilacı duydum ama kullanmadım..bu nedenle soruna cevap veremiyeceğim.Allah şifa versin.

avenerica

ikinci kuşum geliyor...
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2006
2.031
1.175
Teyzemde erken menepoz için aynı ilacı kulandı tam 10 yıl ama kilo vs almadı şimdi 48 yaşında artık dr ilacı bırak ve yavaş yavaş menepoza gir dedi işte o zaman kilo aldı . Aldığı kilo da 6 kilo kadar.

Yukarı Alt