Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

naz109

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
62
28
İyi geceler size birşey sormak istiyorum benle eşim ayrı şehirlerde yaşıyoruz ben kadastro da memurum eşimde belediye de çalışıyor tayin isteme hakkı yok benim onun yanına gitmem lazım bende şuan 1 yılımı doldurdum fakat aday memur olduğum için tayin isteyemiyorum tüp Bebek tedavisi görüyoruz diye tayin isteyecegim benim durumumda olan kimse oldu mu yada bildiğiniz kişiler ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Asumanelly

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2018
181
250
İyi geceler size birşey sormak istiyorum benle eşim ayrı şehirlerde yaşıyoruz ben kadastro da memurum eşimde belediye de çalışıyor tayin isteme hakkı yok benim onun yanına gitmem lazım bende şuan 1 yılımı doldurdum fakat aday memur olduğum için tayin isteyemiyorum tüp Bebek tedavisi görüyoruz diye tayin isteyecegim benim durumumda olan kimse oldu mu yada bildiğiniz kişiler ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız çok sevinirim
Tüp bebek tedavisi tayin için sağlık özründen sayılır mı? - Memurlar.Net Belki okumuşundur arkadaşım ama geçen gün görmüştüm bnde aklımda kalmış inş tayininiz hayırlı sağlıklı bir evladınız olur Allah şifa versin

Mehder38

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2019
12
1
Arkadaşlar merhaba ben de bugun üye oldum. Malesef benim eşimde azoospermi 2 kez sperm testi verdik 2 sinde de 0 çıktı nerdeyse 1 ay oldu öğreneli. Tabi ilk hafta dünya yıkılıyorda altında can çekişiyorum ama ölemiyor gibi olduk. Sonra toparlandık araştırdım üni hastanesine gittik hormon testleri verdik fsh 23 lh 9 e2 24 prolaktin 8 testesteron 647 çıktı. Genetik test verdik. Onun sonucunu bekliyoruz. Muhtemelen klinefelter çıkacak doktor testisler normalden biraz küçük ve yumuşak dedi. Bide eşimin kıllanması az sakalı falan çok gür çıkmaz göğüsleride büyük sadece kol ve bacak boy uzun değil. Şimdi doktor araştırıyorum sizce tansel kaplancan nasıl. Önce ankara memorialin tüp bebek merkezinde aygül demirol var ona gitmeyi düşündüm ama şuan öncelik tese olduğu için tansel beye mi gitmeliyim siz nasıl aştınız bu meseleyi olumlu sonuç alan oldumu tansel beyden erbil beyden memnunmusunuz çok uzattım üzgünüümm bu arada eşimin ilk sperm testinde hiç birşey yoktu 2.de 100.000 yuvarlak hücre çıktı bu birşey ifade edermi

Eminesubasi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
176
65
Arkadaşlar merhaba ben de bugun üye oldum. Malesef benim eşimde azoospermi 2 kez sperm testi verdik 2 sinde de 0 çıktı nerdeyse 1 ay oldu öğreneli. Tabi ilk hafta dünya yıkılıyorda altında can çekişiyorum ama ölemiyor gibi olduk. Sonra toparlandık araştırdım üni hastanesine gittik hormon testleri verdik fsh 23 lh 9 e2 24 prolaktin 8 testesteron 647 çıktı. Genetik test verdik. Onun sonucunu bekliyoruz. Muhtemelen klinefelter çıkacak doktor testisler normalden biraz küçük ve yumuşak dedi. Bide eşimin kıllanması az sakalı falan çok gür çıkmaz göğüsleride büyük sadece kol ve bacak boy uzun değil. Şimdi doktor araştırıyorum sizce tansel kaplancan nasıl. Önce ankara memorialin tüp bebek merkezinde aygül demirol var ona gitmeyi düşündüm ama şuan öncelik tese olduğu için tansel beye mi gitmeliyim siz nasıl aştınız bu meseleyi olumlu sonuç alan oldumu tansel beyden erbil beyden memnunmusunuz çok uzattım üzgünüümm bu arada eşimin ilk sperm testinde hiç birşey yoktu 2.de 100.000 yuvarlak hücre çıktı bu birşey ifade edermi
Benim eşimde klinefelterli tansel kaplanca tesede iyi bir doktor klinefelter sendrmlularda oldukca tesede sperm buluyor yuvarlak hücre pek önemli degil , germ sayısı önemli o artikçada spermadit elongeler olusuyor

cocukhasret

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
8
1
Merhaba Rabbim kolaylık versin bu yolda hepimize, inşallah iyi insanlarla karşılaşırsınız bu süreçte bide testi nerde verdiniz de yuvarlak hücreleri falan gördünüz acaba

Abdullah Muslim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2019
6
4
selam arkadaşlar bilgilerimi ve tecrumelerimi paylaşmak istedim .

7 yıl bebek sahibi olmak istedik hep eşimle ama eşimde azosperm vardı .bende de çikolata kisti dr cocuğunuz olmaz dedi.kestirip attı bizi yani moralimiz bozuldu. yaşadığımız şehirde fazla imkanlar ve özel hastane olmadığı için çok üzülüyorduk. eşim ve ben 6 ayda bir devlet hastanesine gidip test yaptırdık. eşim sperm testi yaptırıyordu bende adetimin 2 günü gidip kan testi yaptırıyordum. sonra bir siteyle tanıştım. üye oldum. buraya çanakkaleye geldiler. bize herşeyi anlattılar . maddi olanaksızlıklardan istanbula gidip tüp bebek yaptıramadık ben sonra araştırdım hem siteden hemde internetten.

keçiboynuzu kürü yaptım hem eşime sonra adanadan özel şalgam suyu getirtim. sabah akşam içirdim.ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama spermler için en sonunda eşimle karar verdik artık bebek olayını kapattık allahın bir bildiği vardır diye kafamızdan attık .

aslında herşey beyinde bitiyormuş . hiç beklemediğiz anda ben hamile kaldığımı ögrendim hemde 2 aylık olmuşum. şimdi 3 aylık meleknaz adında bir kızım var ....

allahım sizlerde yardım etsin hep dua ettim allahım bana bir evlat versin diye şimdi ise benim gibi evlat hasreti çekenler için dua ediyorum. allahım bana bu güzel duyguyu tatdırdın herkesede yaşat diyeeeeeeee
Selam kardeşim benim adım Amine nekadar çok sevindim Allah sağlıkla büyütmeyi kısmet etsin.Mutlu oluyorum böyle durumu olupda normal yolla hamile kalanlara. Allah bizlere de kısmet etsin

Kafkef95

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
188
82
Arkadaslar ekimde peruya 3 aylik tedavi sonucu kontrole gidecegimi soylemistim. Bu ikinci gidisimizdi. Bazı Arkadaslar mesaj atmiş durum ne diye burdan cevaplamak istiyorum. Ilk testte hic hücre yokken simdi germ hücreleri oluşmuş ve spermatositler olusmus%100 . 3 ayda bu ilerleme oldu. %100 lokosit 3 ayda tedavi sonucu bitmis. Ilk testte menide kan goruldugu olmus tedavi sonucu kan hic gorulmemis. 6. Ayimizda yani tekrar 3 ay sonra gelisme oldugunda yazarim insallah

Ayla 64

Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
164
132
Arkadaşlar bizde cekalettin peruya gitmeyi düşünüyoruz eşimin spermi çok az ilk de 1-2 çıkıyodu sonra tüp aşamsında 200- 3000 kadar var dediler zaten o tadavide kimyasalla sonuçlandı hatta bu rahatsızlık kriptoozospermi diye geçiyo yada oat diyede bizimle benzer rahatsızlığı olan var sonuç alan var mı

Yukarı Alt