Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Reyram

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2020
2
0
26
1 sene 11 aylık evliyiz. Korunmayı bıraktıktan 1 ay sonra doktora gitim bende sorun çıkmadı ama eşimde azospermia çıktı temmuz ayında . Çok korktum mikrotese tek yol dendiğinde ve cesartimiz yoktu ya olumsuz sonuclanırsa diye tedaviyi hep erteledik. Ama şimdi bismillah dedik 10 gün içinde sonuc belli olacak
Celalettin peru bi danışın

Reyram

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2020
2
0
26
Merhaba arkadaşlar.
Benim durumum biraz karışık olsa da fikir edinmek amacıyla bu konu başlığı altına yazma gereği duydum.
Bu zamana kadar Eşime hep azospermi teşhisi koysalarda ejekülasyonda az da olsa hep sperm bulundu.Tabi normal gebelik için yeterli miktar değil ve ileri hız da maalesef çok düşük.Varikosel geçmişi var ameliyat oldu bir kez.2 kez yetersiz küçük çaplı özel hastanelerde yaptırdığımız testlerde sonuç 0 çıksada ardından daha iyi hastanelerde yapılan tahlillerde sayı 300-400 binlerde de olsa çıktı.
Bu durumda esasında eşim azospermi değil oligospermi.Fakat geçtiğimiz dönemlerde 2 ay arayla verilen tahlillerin birinde 15 milyon sperm olduğu halde hiç canlı hücre bulunamadı ve diğerinde ise sayı 2.1 milyon civarnda ve yine canlı hücre bulunamadı.
Böyle bir durumla daha önce karşılaşmamıştık halen şaşkınlık içindeyiz.İşin kötü yanı yakında Opu işlemlerine başlayacaktık haliyle aksadı.Doktorumuz şimdi de ille de tese ameliyatı ile taze sperm alarak aynı gün dölleme yapmak istiyor fakat ben Tese ye açıkçası karşıyım.Araştırmalarıma dayanarak tese ameliyatının durumu zorlaştırdığını düşünüyorm.
Birkaç ay daha sabredip bazı takviye gıda ve bitkisellerle destekleyip sonrasnda tekrar tahlil vermeyi düşünüyoruz umarım bu durum geçicidir.
Böyle bir durumla karşılaşmış olanınız var mı acaba?
Tahlillerde canlı hücre bir Çıkıp bir çıkmaması gibi.
Celalettin peruya bu danışın

Blacklight001

gökte parlayan ay 🌙
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2020
246
156
Hanımlar benim eşim azospermi değil ama sperm sayısı 24.3 milyon, hareketsizlik %99 eşim sperm testi yaptırmadan bir ay önce Ramazan ayında eşimle covid 19a yakalandık ilaçları çok ağırdı ilaç içmeden evvel ben iyiye gidiyordum ilaçlardan sonra kusmaya başladım çok çok kötü oldum ilaçları bıraktım ve kısa sürede iyileştim eşim ilaçlara devam etti ve o da çok kötü oldu sonra ilaçları bıraktı , biz evde tedavi oluyorduk, eşim kötüleşti hastaneye yatırıldı ilaçları tekrar vermeye başladılar ben ilaçları bıraktığım için eşimden önce iyileştim ve bu olaydan 1 ay sonra eşim test yaptı sonuçları böyle çıktı sizce bu ilaçların sperm sayısı ve kalitesinde etkisi olmus mudur

Kafkef95

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
223
154
25
Hanımlar benim eşim azospermi değil ama sperm sayısı 24.3 milyon, hareketsizlik %99 eşim sperm testi yaptırmadan bir ay önce Ramazan ayında eşimle covid 19a yakalandık ilaçları çok ağırdı ilaç içmeden evvel ben iyiye gidiyordum ilaçlardan sonra kusmaya başladım çok çok kötü oldum ilaçları bıraktım ve kısa sürede iyileştim eşim ilaçlara devam etti ve o da çok kötü oldu sonra ilaçları bıraktı , biz evde tedavi oluyorduk, eşim kötüleşti hastaneye yatırıldı ilaçları tekrar vermeye başladılar ben ilaçları bıraktığım için eşimden önce iyileştim ve bu olaydan 1 ay sonra eşim test yaptı sonuçları böyle çıktı sizce bu ilaçların sperm sayısı ve kalitesinde etkisi olmus mudur
Nasıl ilaclar kullanildi icerinde ne var spermi etkilermi bilemeyiz canim. En kısa zamanda bi urologa gorunun. Yada celalettin peuyu tavsiye ederim

Yukarı Alt