Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

kelebekkk42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
1
0
arkadaşlar merhaba.aylardır burayı takıp edıyorum ama ılk defa yazıyorum.... şubat ayında azospermi olduğumuzu öğrendik. hemen işlemlere başladık. hormonlar normal dendi : testestrn 8.33 FSH 4.05 LH 9.29 ... İnhibin B testide guzei 280 küsürlerde... genetik test sıkıntı yok dendi AZFa,b,c / SRY ,ZFY genlerinde delasyon yok .... çok büyük olmayan Varikasel mevcut...ultrason+ MR sonucları normal çıktı. Antepte M.Mermerkaya , İstanbulda M.Başar hocalarla ve unlu bır tup bebek merkezi ile görüştük. ilk dr. bir umut normal çıkış olabilir diye klomen başlattı ki sonuc cıkmadı sonrası TESE ye yönlendirdi , antepte ki dr. aynı şekilde dogrusu TESE dir ama tedavi olmak ıstıyorum dersenız iğne başlanmasını önerdi , tup bebek merkezi ise klomen + 2 tande bitkisel ilaç önerdi ki yine aynı sekılde sonuc cıkmadı .... 1 ay boyunca istanbuldan unlu bır baharatcıdan alınan karısımlar kullnıldı ki yine sonuc 0 ...en son murat hocamız hersey normal bir umıt kasıklara gıden yerde tıkanıklık olabilir dusuncesı ıle makattan yapılan bır ultrason ıslemı yapıldı ki oda normal cıktı. şimdi ilk olarak TESA ( iğne ile sperm arama ) işlemi ondada sonuc cıkmas ıse TESE ıslemı gerceklesecegını soyledı. bir unlü hocamız ıle son kez gorusup karara baglayacagız sızın onerınız varsa cok memnun olurum . herkese cok gecmıs olsun Allah inşallah bu sınavdan yuzumuzun akıyla cıkartır.

Mehder38

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2019
115
55
arkadaşlar merhaba.aylardır burayı takıp edıyorum ama ılk defa yazıyorum.... şubat ayında azospermi olduğumuzu öğrendik. hemen işlemlere başladık. hormonlar normal dendi : testestrn 8.33 FSH 4.05 LH 9.29 ... İnhibin B testide guzei 280 küsürlerde... genetik test sıkıntı yok dendi AZFa,b,c / SRY ,ZFY genlerinde delasyon yok .... çok büyük olmayan Varikasel mevcut...ultrason+ MR sonucları normal çıktı. Antepte M.Mermerkaya , İstanbulda M.Başar hocalarla ve unlu bır tup bebek merkezi ile görüştük. ilk dr. bir umut normal çıkış olabilir diye klomen başlattı ki sonuc cıkmadı sonrası TESE ye yönlendirdi , antepte ki dr. aynı şekilde dogrusu TESE dir ama tedavi olmak ıstıyorum dersenız iğne başlanmasını önerdi , tup bebek merkezi ise klomen + 2 tande bitkisel ilaç önerdi ki yine aynı sekılde sonuc cıkmadı .... 1 ay boyunca istanbuldan unlu bır baharatcıdan alınan karısımlar kullnıldı ki yine sonuc 0 ...en son murat hocamız hersey normal bir umıt kasıklara gıden yerde tıkanıklık olabilir dusuncesı ıle makattan yapılan bır ultrason ıslemı yapıldı ki oda normal cıktı. şimdi ilk olarak TESA ( iğne ile sperm arama ) işlemi ondada sonuc cıkmas ıse TESE ıslemı gerceklesecegını soyledı. bir unlü hocamız ıle son kez gorusup karara baglayacagız sızın onerınız varsa cok memnun olurum . herkese cok gecmıs olsun Allah inşallah bu sınavdan yuzumuzun akıyla cıkartır.
Tedavisiz asla tese yada işlem yaptırmayın bakım herzaman hiç tese olmamış olan hastaya göre çok daha şanslı

superisiperisi_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2020
46
9
30
Allah yardimciniz olsun esinizin durumu asagi yukari benim esiminkiyle ayni. Asla tedavisiz tese yaptirmayin.. Guvenebilecegeniz bir doktora gidin. Bence bizleri rahatlaten doktorlara tedavi olmamiz ve guvenebilmemiz de cok onemli tedavinin segiri acisindan 🌸

Ilaymilya

#canım bebeğim #cansızım#özledim #06/11/2018😔😔
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2015
3.085
12.468
İnşallah inanın ben hergün hepimize dua ediyorum. Birileri hamile kalsın yazsın buraya hrpimize umut olsun
Canım hamile kalanların hemen hepsi kendi kabuklarina çekiliyor yazmıyor yazsada çok geçmişte kalıyor o yüzden burayaburaya bakıp aldanmayalim sonuca benim tanıdığım 7 arkadaş var hepsiyle burdan tanıştım hepsi hamile kaldı çocukları kucaklarinda allah bağışlasın hatta ıkinci ve üçüncü çocuk için tedavi bile gördüler ve oldu hiçbiri de yazmadı biraya yüzden dediğim gibi cokta aldanmamak lazım buradaki paylaşımın az olmasina😎🤗😘😘😘😘

Ilaymilya

#canım bebeğim #cansızım#özledim #06/11/2018😔😔
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2015
3.085
12.468
Merhaba şimdi aradılar 6 tane 5. Güne gelmiş iyi ve orta arasındaymış kaliteleri
Rabbim can versin kan versin hayırlı evlat olarak dönsunler sana inşallah canım 😎🤗kaliteye takılma dediğin gibi hepsi ayrı stres ama en stresli zaman transfer sonrası başlıyor 😉🤗🤗🤗rabbim guzel sonuclar nasip etsin inşallah canım 😍😍😍😍😍😘😘😘😘😘

Mehder38

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2019
115
55
Canım hamile kalanların hemen hepsi kendi kabuklarina çekiliyor yazmıyor yazsada çok geçmişte kalıyor o yüzden burayaburaya bakıp aldanmayalim sonuca benim tanıdığım 7 arkadaş var hepsiyle burdan tanıştım hepsi hamile kaldı çocukları kucaklarinda allah bağışlasın hatta ıkinci ve üçüncü çocuk için tedavi bile gördüler ve oldu hiçbiri de yazmadı biraya yüzden dediğim gibi cokta aldanmamak lazım buradaki paylaşımın az olmasina😎🤗😘😘😘😘
Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin

kamefit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
1
0
34
aynı şekilde dün benim eşime de Murad başar hoca ovitrelle verdi altı hafta sonra bazı testleri yapacak ona göre 10 kutu tamamlanacak. Ben de merak ediyorum eşlerinden kullanan var mı yan etkileri varmı? Bi de internette yazdığımızda sürekli kadınlarla ilgili şeyler çıkıyor erkeklerde kullanımıyla ilgili bişey yok. Ama baksanıza tansel beyMurad bey bu ilacı veriyor hepsi.
Benim eşimde kullanıyor.Tansel beyin hastası

superisiperisi_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2020
46
9
30
Benim eşimde kullanıyor.Tansel beyin hastası
Esim yaklasik 6 aydir ovitrelle kullaniyor. Maglesef gobeklendi, yani kilo alimi oldu, arada sirada bombos seylere hic yokta öfkeleniyo ki cok sakindir normalde. Ve bel tarafinda kirmizi lekeler olustu allerji gibi. Ha bide libidosu dahada yukseldi🙄 onun disinda pek yanetkisini gormedi.

gulsen1712

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
10
1
Herkese iyi akşamlar biz Celalettin Peru da tedavideyiz 9. Ayımız bitti ama sonuç maalesef beklediğimiz gibi değil ilk %8 spermosit vardı 3.ayda %5 9. Ayda %11 olmuş daha elongeler oluşmamış bile. Ama Peruyla eşim Pandemiden dolayı 6. Aydaki kontrolde telefonla görüşmüştü elongeleri görürüz demişti 9. Ayda bile göremedik :KK43: hatta hormon değerlerine göre sperm çıkışı bile olması lazım demiş, artık andromedde test vermene gerek yok demiş. Vizkozite var demiş bunun sorun olduğunu söylemiş. Semra sertyel nerede çalışmaya başlayacaksa orada 15-20 günde bir elonge tarama testi yaptıracaksın demiş. Elonge tarama testinde elonge spermleri araştırıp rosi/ elsi için uygun olanları mı araştırıyorlar bulunursa donduruyorlar mı? Daha önce bu şekilde yaptıran oldu mu? Hatta hoca benim hormon değerlerimi de istemiş sonraki kontrolde.