Eşim ailesi sorunlar

su alem

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
1.753
1.700
Bayanlar kusura bakmayın uzun süredir çok huzurluydum.Çünkü eşimin ailesine mesafe koymuştum arama.Ne derlerse duymuyor eşime konuyu dahi açmıyordum.Ama bazen doluyorum taşıyorum unutttum derken bir yeden böö diyorlar bana.
Daha önce eltiyle ilgili konu açmıştım ne eltiyse bitiremediler.Anlatsam çoook uzun olaylar yaşadım gerçekten kısaca anlatmak gerekirse.Eşim işinden ayrılmak zorunda kaldı .Biz memlekete döndük çogu eşyaları satarak.Borçları vardı eşimin onları ödedik sıfırdan başladık.
Hamileydim evimiz yok yeni geldik memlekete eşimin işi yok.Bunlar istemedi bizi .Ailem sahip çıktı 1.5 yıldır onlarla yaşadık.
Bu sürede eşim geçici işler buldu ufak tefek borçları ödedik.Sagolsun ailem dogumumdan her şeyimle maddi olarak ilgilendiler.Typ ye felan girdi ama işssiz kaldıgı dönemde oldu.
Ramazan ayında, çocugum 6 aylık ben oruç tutyorum,Eşim ailene boynum bükük felan bir tripler.Psikolojisi bozuktu o dönem ailemin yanında bana el kaldırdı babamla tartıştı.Madem öyle ailene gidelim 3 gün kalalım.

Gitmez oladık evdeki elti çalışyor kendisi.Benim temizlik yaptıgımdan yemege kadar kıskanır, sıgdırmaz beni her şeye laf sokar.Komsudan tavuklu pilav geldi emzikliyim üstelik orucum , eşim sen seversin dedi.Elti bagırarak ondan çocuklarda yiyecek dedi.Sustum yemedim.
Aramızda husumet yok ama dengesiz kendi kendine bi havalar atarlar.Ben yemege bakarım fırına ,daha mutfaktan çıkmadan kv de ye anne gel yemege bak diyen cins birisi.Kendi baksa olmaz.amacı beni gıcık etmek.Sustum sustum.Çamaşır katlar eşime sorar hangisi senin diye ben de o bilmez dedim.Bana saymadıgı laflar gerizakalı demeler, aptal demeler ve eşimin hala ses çıkarmaması.Benim de kavga etmemem, sadece terbiyeni takın dedim.

O gün işte ne olduysa eşim eltiye seslenmedi.çocuk hasta ailemin arabasıyla hastaneye giderken annem anladı ne oldu dedi.Ben de eşim beni savunmadı dedim annem haklı olarak daha öncede olmuştu bana bagırmıştı o zamn da savunmamaıştı.Ne zaman kocan savundu ki erkek savunacak ezdirmeyecek karısını dedi.Eşim bir sinirle çıktı gitti be tek hastaneye gititm telefonu bozulmuş ulaşamamsılar ben hastanedeydim bunu yolda tek başına yürüken bulmuşlar.Kafası yerinde değildi psikolojik sorunları vardı.Kimseyi tanımıyordu.Beni hastaneden aldılar kv gile geçtik kzıım da orada.Eşim boş boş bakıyor daha oturmadan elti geçmiş olsun su alem hanım dedi gülerek.Benim oglum ateşli hasta, kocam o durumda, oruçluyum bir de dalga geçti ben güldügünü gördüm.O an patladım istediğin oldu sevin dedim.Tabi kocası kv felan yok sadece geçmiş olsun dedi diye onu savundu.

Eşim uyuyor hala kimseyi tanımıyor.Çocuk ateşli aglıyor bunlar kv ,kb ,kaynım özellikle beni ortasına aldılar tam 45 dk saymadıkları laf kalmadı.Çocugum diyorum Allah rızası için diyorum hasta diyorum anlamıyorlar,duymuyorlar ,görmüyorlar.Kızım sesiszce izliyor titriyor.Ben titremeye başladım ezan okunuyor.Babamı aradım gel kurtar beni diye.Geldi aldı ve gititim.Eşime benim kaçtıgımı kendilerin hiç bir şey yapmadıklarını guya eşimi bırakmışım hasta diye anlatmışlar yalanlar yalanlar.Eşim bütün bu olanlardan annemi sorumlu tuttu.
Ben bu olaydan sonra mesafe koydum.Allaha havale ettim.Şimdilerde elti şikayet edilir oldu.Hani o masumdu bana sadece geçmiş olsun dedi diye onu savundulardı.Onmasum gitmiş onlara göre canavar gelmiş.Kp re de aynısını yapmış laflar saymış vs.Eşime diyorlar eşim sinirleniyor felan

Şimdi de bana diyor ki eşim kaç defa dedi alırım annemi baba mı bizde kalır.Daha önce de yok su alem gelir size bakar gibi laflar konusuyor benim adıma.

İşte bu gün patladım.Kimseye bakamam bakmayacagım dedim.Ben 2 yıl önce düştüm evsizdim sahip çıkıp baktılar mı bana üstelik kovdular evden dedim.İlla ki baktıracaksan tutu bir kadın ben yokum bu iste dedim.Ona göre adımını at dedim.
Eltiyi şikayet ediyorlar oyunlarına gelme dedim.daha 2 gün önce yok abisi gelme eve felan demiş.Bugun watsaptan yemeklere çıkılmış resim atmış.Neyine inananayım bu insanların.Maksat elti üzarinden beni huzursuz etmek.Olayın bas kahramanı kv eşime elti şikayet edileir eşim sinirlernir sonra eltinin kocası aranır, kv tarafından bak diğer oglum x de sinirlendi senin karına der.Sonra kaynata eşimi arar nabız yoklanır.Dallas gibi.

Bence kv nin oyunu bu diyorum kendi seslenmeden eşimin üzerinden elti ile kavga çıkartmak.Sonra ben bir şey demedim diyip kenara çekilecek.Çünkü biliyor bu olayları bana yaşattıklarını ben de kızacam guya eşimi destekleyecem sandı git felan diye asla desteklemedim istemedim sen karışma dedim.

Tepki gösteriyorum olmuyor,Mesafe koyuyorum olmuyor,susuyorum olmuyor.
Eşim hataları oldu yalan yok, çok şeyler atlattık.Evimizi tututuk 1.5 yıl oldu, düzenli bir işi var artık çok şükür.
Eşime burası bu iş iyi geldi.Çok düzeldi hoş düzelmeseydi ipler koptu kopacaktı.2 yıldır çok iyiyiz.Kv gile hala mesafeliyim.Bayramdan bayrama binde bir giderim.
Dertten ziyade çok doluydum bugun eşimlede bu yüzden tartıştık.Biraz rahatlamak istedim .Uzun oldu biraz affola.
 

Angel87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2010
1.762
1.807
Çok bisi amlamadm ama aranızdaki sorunlar büyük.Saygı kalmamış.Üstteki üyeninde dediği gibi çok yüz göz olunmuş
 

Albeni7

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2015
5.312
4.928
Seni bu olayların içine tıkadığı içün , okuduklarımdan suçlunun eşiniz olduğunu düşündüm.
Aman sakın , yüzgöz olmayın hatta daha da açın mesafenizi. Çok tehlikeli insanlar gibi görünüyor mazallah...
 

su alem

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
1.753
1.700
Seni bu olayların içine tıkadığı içün , okuduklarımdan suçlunun eşiniz olduğunu düşündüm.
Aman sakın , yüzgöz olmayın hatta daha da açın mesafenizi. Çok tehlikeli insanlar gibi görünüyor mazallah...
Evet haklısınız eşim de sucu çok bir de kabul etse.Yüzgöz olmayı sevmem bende eşimin yüzünden olduk.Bende daha da mesafe koymaya çalışyıroum o yüzden eşime tepki gösterdim bakmam diye.
 

su-doku

sen bilirsin
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
9.371
31.985
Ne gerek var bu kadar entrikaya güç savaşına okurken bunaldım. Bizim Türk aile yapısında neden kv elti görümce üçgeni var anlamıyorum. Niye herkes kendi hayatını yaşayamıyo ki.
Çünkü kadın için toplum için erkek bir hazinedir ondan olmak istemiyorlar evlendiği zaman kaybetmiş oluyorlar o hazineyi
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ivo

Düz Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
2.472
8.625
Şuan iyiyim demişsiniz.
O halde geçmişi kurcalanak sadece üzer.
Hazır hayatınız düzene girmişken güzelgünler biriktirin..
Yoksa geriye dönüp baktığınızda sadece acıları hatırlarsınız.
 

-Selene

Ya'aburnee. ♥
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2017
2.023
12.746
Mesafeni koy, istemiyorum sizi diye yüzlerine çat çat söyle her şeyi yaa, zamanında sustun da ne oldu?
 

su alem

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
1.753
1.700
Şuan iyiyim demişsiniz.
O halde geçmişi kurcalanak sadece üzer.
Hazır hayatınız düzene girmişken güzelgünler biriktirin..
Yoksa geriye dönüp baktığınızda sadece acıları hatırlarsınız.
Çok şükür iyiym ara ara geliyor çünkü eşim o zamn yapılan bazı ifitiralar oldu yüzleşemedim hesap sormadı sanırım yarım kaldı kapatamadım defteri yüzünüze dahi bakmıyorum diyemedim.Ayrıca eşimin yok annemi babamı alırım bizde yaşasın dediği olay yeni oldu.O yüzden anlattım evimde istemiyorum çünkü.