E┼čime nasil soylesem bilmiyorum ­čÖä

Merakliiiiiiiiii

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Mart 2019
566
649
Bana t├╝m ev fare ├Âl├╝s├╝ kokuyorsu maalesef 3. Ayima kadar surdu ├Â─č├╝re ├Â─č├╝re gecirdim 3 ay─▒.
Ahh hic sorma. D├╝n gece e┼čim tavuk k─▒zartm─▒┼č salata yapm─▒┼č tatl─▒ yemi┼č falan. Sabah mutfa─ča bir girdim tavuk bir yerden kokuyo salataya so─čan koymu┼č o bir yandan ┼čekerpare disarda kalm─▒┼č o bir yandan. El bir yandan sen bir yandan ­čśä­čśä­čśä­čśä kendimi lavaboda buldum

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 11-06-2020

Hamileli─čimin 20. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 143 g├╝n kald─▒.

├ľn├╝m├╝zdeki ├╝├ž g├╝n i├žinde bebe─činizin ba┼č─▒nda ince telli sa├žlar ┼čekillenmeye ba┼člayacakt─▒r. Bu sa├žlar bebe─činizin kal─▒c─▒ sa├žlar─▒d─▒r, lanugo (ge├žici t├╝yler) de─čil. Bu kal─▒c─▒ sa├žlar bebe─činizin do─čumundan sonra, iki hafta i├žinde yava┼č yava┼č d├Âk├╝lerek daha kal─▒n sa├žlarla de─či┼čecektir. Bebe─činiz art─▒k nesneleri kavrayabilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 320 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 16.4 cm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

ahsen90

├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 A─čustos 2017
1.975
5.800
Ahh hic sorma. D├╝n gece e┼čim tavuk k─▒zartm─▒┼č salata yapm─▒┼č tatl─▒ yemi┼č falan. Sabah mutfa─ča bir girdim tavuk bir yerden kokuyo salataya so─čan koymu┼č o bir yandan ┼čekerpare disarda kalm─▒┼č o bir yandan. El bir yandan sen bir yandan ­čśä­čśä­čśä­čśä kendimi lavaboda buldum
Anne olmak boyle bisey iste Rabbim saglikli dogum nasip etsin size insallah

Merakliiiiiiiiii

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Mart 2019
566
649
Anne olmak boyle bisey iste Rabbim saglikli dogum nasip etsin size insallah
Cok te┼čekk├╝rler allah raz─▒ olsun. Benim ilk gebeli─čim. Normalde etrafimda gebe g├Ârd├╝─č├╝mde karn─▒ ┼či┼čiyor ara s─▒ra midesi bulan─▒yor ba┼č─▒ d├Ân├╝yor zaman ge├žiyor ├žocu─ču d├╝nyaya getiriyor diyordum da bu kadar zor oldu─čunu bilmiyordum­čśä

├ľn├╝m├╝zdeki ├╝├ž g├╝n i├žinde bebe─činizin ba┼č─▒nda ince telli sa├žlar ┼čekillenmeye ba┼člayacakt─▒r. Bu sa├žlar bebe─činizin kal─▒c─▒ sa├žlar─▒d─▒r, lanugo (ge├žici t├╝yler) de─čil. Bu kal─▒c─▒ sa├žlar bebe─činizin do─čumundan sonra, iki hafta i├žinde yava┼č yava┼č d├Âk├╝lerek daha kal─▒n sa├žlarla de─či┼čecektir. Bebe─činiz art─▒k nesneleri kavrayabilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 320 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 16.4 cm. (Ba┼čtan Popoya)

Sudilek930

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 May─▒s 2019
40
32
Ahh o gecmeyen mide bulantilari ­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆbana da yatak kokuyor mutfak kokuyor cok k├Ât├╝ bi durum insallah bi an ├Ânce gecer :KK43:

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 10-05-2020

Hamileli─čimin 25. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 111 g├╝n kald─▒.

V├╝cudun en k─▒sa ve ince damarlar─▒ (k─▒lcal damarlar) bebe─činizin derisinin alt─▒nda geli┼čmeye ba┼čl─▒yor. Kan bu k─▒lcal damarlara dolduk├ža bebe─činizin cildi k─▒rm─▒z─▒ yada pembemsi bir g├Âr├╝nt├╝ al─▒r. Art─▒k hamilelik sizin i├žin yeni bir durumdan ziyade bir hayat bi├žimi oldu. E─čer hala mide bulant─▒s─▒ ya┼č─▒yorsan─▒z iki saatte bir aperatif bi┼čeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sa─člar.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 790 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 34.6 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Merakliiiiiiiiii

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Mart 2019
566
649

-masal-

A$─Â
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Kas─▒m 2013
1.782
470
Merhabalar ben 8 haftal─▒k hamileyim. Son 2 haftad─▒r super mide bulant─▒lar─▒ ge├žiriyorum hatta bir g├╝nde 3-4 kere oluyor. ├ľyleki artik can─▒m ac─▒yor. Kilo bile verdim. Son zamanlarda ┼čunu farkettim. Esimin kokusu falan eskiden rahatsz etmezdi. Koku derken ten kokusundan bahsediyorum. Parf├╝m├╝n├╝ s├Âylemiyorum bile. D├╝n sigara i├žmi┼č a─čz─▒ kokuyordu. A─čz─▒n sigara kokuyo dedim gitti di┼čini f─▒r├žalad─▒. Bu sefer de macun kokusu beni benden ald─▒. E┼čim bana cok kokar oldu. Eli kolu a─čz─▒ teni. Tiksinmeye ba┼člad─▒m e┼čimden. Ne yapcam nas─▒l yapcm bilmiyorm. Bazen uzak oturuyorm uzak yat─▒yorm ne oldu diyo. Hiic biraz midem rahatsz oldu diyorum ama yalan da de─čil yani. E┼čimi k─▒rmadan bunu nas─▒l s├Âylemeliyim? Kendisi biraz tak─▒nt─▒l─▒ biri.
Ben acik a├ž─▒k soyledim valla napalim elimizde olan bisey degil hormonlarin etkisiyle oluyo yapacak bisey yok onlarda anlayisla karsiliyo zaten

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 10-06-2020

Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 142 g├╝n kald─▒.

├ľn├╝m├╝zdeki ├╝├ž g├╝n i├žinde Verniks kazeoza bebe─činizin cildi ├╝zerinde iyice belirginle┼čecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentan─▒n a─č─▒rl─▒─č─▒, bebe─čin a─č─▒rl─▒─č─▒ kadard─▒r. (daha fazla de─čil). Plesanta besinlerin metobolik i┼členmeleri i├žin gereklidir zira bebe─činizin organlar─▒ hen├╝z g─▒da i┼čleyecek olgunlu─ča eri┼čmemi┼člerdir. Anneler dinlenirken veya otururken olu┼čacak ┼či┼čliklere kar┼č─▒ ayaklar─▒n─▒ ve bacaklar─▒n─▒ y├╝ksekte tutmal─▒d─▒rlar.

Merakliiiiiiiiii

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Mart 2019
566
649
Ben acik a├ž─▒k soyledim valla napalim elimizde olan bisey degil hormonlarin etkisiyle oluyo yapacak bisey yok onlarda anlayisla karsiliyo zaten
Ben de en sonunda dayanamad─▒m s├Âyledim. Ama benimki al─▒nganl─▒k yapt─▒. Bu erkek ki┼čisi bi de─či┼čik ya. Anlay─▒┼č g├Âsterip susacagina al─▒nganl─▒k yap─▒yor. Analar─▒ pek nazl─▒ b├╝y├╝tm├╝┼č galiba ­čÖä

nnazzoo

Pa┼ča o─člum,pamuk k─▒z─▒m ve k─▒v─▒rc─▒k babalar─▒ÔŁĄ´ŞĆ
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Mart 2008
1.224
2.932
Toplu ta┼č─▒madan,insanlar ├žok fena kokuyorlar diye defalarca yar─▒ yolda inen biri olarak,4. ayda bitti─čini s├Âyleyebilirim. Sabredin. ­čśŐ

Merakliiiiiiiiii

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Mart 2019
566
649

Yukar─▒ Alt