Eşimle ailesi yüzünden boşanıyoruzz

Niloyatospikk

Sabrın sonu selamet inşallah 🤲🏻
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
10.710
16.533
30
Bir birey olamamış henüz annesinin babasının lafına bakandan ne eş olur ne de yarın öbür gün çocuğunuza baba sizden sonra başkası ile evlense de olmaz. Kendi kararlarını kendi veremeyen insandan ne köy olur ne kasaba

Pinklaydy

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
146
51
21
Durum komik degil elbet vardir olmayan seyler degil ama bu adam hep boyleymis bu yuzden komik. Adam bir sure sonra degisse hakli olabilirsiniz derim maalesef var boyle seyler ama adam ayni adam.
Ablanla enisten icin uzuldum ama boyle insanlardan uzak durmak gerekir. Bile bile lades dememek lazim.
Orası öyle. Bile bile lades dememek lazim hakilin abla
Durum komik degil elbet vardir olmayan seyler degil ama bu adam hep boyleymis bu yuzden komik. Adam bir sure sonra degisse hakli olabilirsiniz derim maalesef var boyle seyler ama adam ayni adam.
Ablanla enisten icin uzuldum ama boyle insanlardan uzak durmak gerekir. Bile bile lades dememek lazim.
Tabikii de bile bile lafes denmez abla. Ama yani belki de bu abla cok seviyirdu ki yazmış zaten ondan dolayi duzelir sandi, cabaladi yanı. Allah yardimcisi olsun. Zaten kadinlar hep birseyleri duzelor diye diye sabir etmiyorlar mi ? O yüzden tum fedakarliklari biz kadinlardan bekliyorlar. Erkektir yapar, o kocan sus, o abin saygi duy...

gunces

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
1.776
8.957
Orası öyle. Bile bile lades dememek lazim hakilin abla

Tabikii de bile bile lafes denmez abla. Ama yani belki de bu abla cok seviyirdu ki yazmış zaten ondan dolayi duzelir sandi, cabaladi yanı. Allah yardimcisi olsun. Zaten kadinlar hep birseyleri duzelor diye diye sabir etmiyorlar mi ? O yüzden tum fedakarliklari biz kadinlardan bekliyorlar. Erkektir yapar, o kocan sus, o abin saygi duy...

Ablacim evli misin bilmiyorum ama bir erkek sevgili, nisanliyken neyse evlenince de oyledir. Duzelir, degisir diye evlenenlerde sonuc hep ayni hic sasmaz. Bu adam nisanliyken butun sinyalleri vermis e bu durumda sasirmamak lazim. Bu adam degismez uzulen sadece konu sahibi olur ve uzuldugu ile kalir. Ailesine hayir diyemeyip bosanan bir adamdan kimseye bir hayir gelmez.

Pinklaydy

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
146
51
21
Bekarim abla daha. Ama biz hep boylryiz abla ki. Sırf cok sevdiğimizden degisir iyileşir duzelir sanıyoruz. Hep sevgi ile karsidaki adamin iyileşeceğini sevgiyi ogrenecegini düşünüyoruz. Ama olmuyor sonunda hep uzulen yine biz oluyoruz....
Ablacim evli misin bilmiyorum ama bir erkek sevgili, nisanliyken neyse evlenince de oyledir. Duzelir, degisir diye evlenenlerde sonuc hep ayni hic sasmaz. Bu adam nisanliyken butun sinyalleri vermis e bu durumda sasirmamak lazim. Bu adam degismez uzulen sadece konu sahibi olur ve uzuldugu ile kalir. Ailesine hayir diyemeyip bosanan bir adamdan kimseye bir hayir gelmez.

Saricivcivcikcik

🐣
Pro Üye
22 Temmuz 2019
2.352
12.200
Ona eşinin ailesi yüzünden demeyelim de.. Karisiyla ailesi arasinda dengeyi kuramayan koca yüzünden diyelim..
Bosanma diyemem. Cunku böyle gelmis böyle gider. Ben bu deveyi güderim diyosan kal güdemem diyosan karar sana kaliyo🤷🏼‍♀️
Hakkinda hayirlisi olsun insallah esinin akli basina gelir biraz evlendiginin farkina varir..

Konuyu yarim yamalak okumustum duzeltiyorum. Bosan .
Ekonomik ozgürlugun elindeymis arkana bile bakma.. agliyomus falan gecsin bunlari aglamasin gelsin sana adam gibi karimin arkasindayim desin. Ücüncü kisilerin ne isi var evliliginizde Allah askina.

astrojurnal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
6.461
17.245
36
eşinizin ailesi yüzünden değil, eşinizin büyüyememesi yüzünden boşanıyorsunuz.
böyle bir erkekle evli olmak, ondan çocuk sahibi olmak sizi korkutmuyorsa çabalayın.
ben olsam kendi kararlarını veremeyen ve ailesine bağımlı bir erkeği çekmek istemezdim.

gunces

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
1.776
8.957
Bekarim abla daha. Ama biz hep boylryiz abla ki. Sırf cok sevdiğimizden degisir iyileşir duzelir sanıyoruz. Hep sevgi ile karsidaki adamin iyileşeceğini sevgiyi ogrenecegini düşünüyoruz. Ama olmuyor sonunda hep uzulen yine biz oluyoruz....

Boyle olma iste. Gerektiginde, sana uymadiginda cekip gitmesini bil. Erkek kitligi yok. Sen kendini neye layik gorursen onu yasarsin. Karsi taraf da sunu sunu yaparsam beni terkeder desin. Bilsin bunu. Allah iyi insanla karsilastirsin ama secim yaparken de duzelir dememek lazim ablacim. Duzgun olani bulup secmek varken elin arizalisi ile ugrasmayin :)

Pinklaydy

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
146
51
21
Boyle olma iste. Gerektiginde, sana uymadiginda cekip gitmesini bil. Erkek kitligi yok. Sen kendini neye layik gorursen onu yasarsin. Karsi taraf da sunu sunu yaparsam beni terkeder desin. Bilsin bunu. Allah iyi insanla karsilastirsin ama secim yaparken de duzelir dememek lazim ablacim. Duzgun olani bulup secmek varken elin arizalisi ile ugrasmayin :)
Bu dediğini tam yapiyordum abla:KK43: gerçekten. Gerci benim durum farkli ama. Özne ayni. Hem once ilgi gosterdi ilgiye bogdu. Sonra bir hata yapti ozrunu sahte hesaptan diledi. Dusun. Simdi de akrabalari, tanidiklarina takip attiriyor. Kendi fakelerden takip atıyor. Bir yandan da baska kizlarin duvarlarini fulluyor. Yorum yapiyor gevsek

Bahar2930

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
1.202
1.790
36
Katiliyorum size bir insan simdi neyse 60dada ayni oluyo ne kadar sabretsende sabrinda bi siniri var ben sabredemedim ilk evliligimde 1 yilin sonuncunda dahz gitmiyo bitti diyerek bitirdimki benim bitirme sebebimde ailesiydi babasiydi ozelikle babasi solerdi o yapardi babasi beklede bosarsin az daha para kazan dedi kim kimi bosadi gorduler inanin dediginiz gibi iyisinide buluyo insan 2 evliligimdeyim bazen ufak tefek sorunlar oluyo ama her evde oldugu gibi diyelim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gunces

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
1.776
8.957
Bu dediğini tam yapiyordum abla:KK43: gerçekten. Gerci benim durum farkli ama. Özne ayni. Hem once ilgi gosterdi ilgiye bogdu. Sonra bir hata yapti ozrunu sahte hesaptan diledi. Dusun. Simdi de akrabalari, tanidiklarina takip attiriyor. Kendi fakelerden takip atıyor. Bir yandan da baska kizlarin duvarlarini fulluyor. Yorum yapiyor gevsek

Ablacim belli ki ikinizin de yasi kucuk. Sahte hesap bilmem ne celikecek dert degil. Sadece duygularinla degil mantiginla da hareket et. Sadece duygularinin pesinden gidersen hata yapma payin yuksek olur ama mantigi devre disi birakmadigin surece seni yaniltmaz. Mantigina uymayanlarin sal ipini :)

Pinklaydy

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
146
51
21
Bn
Ablacim belli ki ikinizin de yasi kucuk. Sahte hesap bilmem ne celikecek dert degil. Sadece duygularinla degil mantiginla da hareket et. Sadece duygularinin pesinden gidersen hata yapma payin yuksek olur ama mantigi devre disi birakmadigin surece seni yaniltmaz. Mantigina uymayanlarin sal ipini :)
21 de abla o davar 24 yasinda yuksek lisanstaa. dusun? Bu nasil kafa haksiz miyim?adam gibi bi deei vs varsa kendinden desin?

gunces

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
1.776
8.957
Bn

21 de abla o davar 24 yasinda yuksek lisanstaa. dusun? Bu nasil kafa haksiz miyim?adam gibi bi deei vs varsa kendinden desin?

Valla ablacim boylelerinden bir cacik olmaz. Sahte hesaplarla ozur dileyip kendini ifade edemeyen adamdan hic beklentin olmasin. Sal ipini. soyledikleri yaptiklari celisen insanlardan kork derim. Sen pas vermeyince yaptiklari da ortada. Kapasitesi bu cok da saapmamak lazim :)Boylelerini adam yerine koyup bir yerlerini kaldirmayin.

Pinklaydy

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
146
51
21
Yok abla ben seyapmadigim icin zaten akrabalarina takiler attiriyor ya bence oyle.
Valla ablacim boylelerinden bir cacik olmaz. Sahte hesaplarla ozur dileyip kendini ifade edemeyen adamdan hic beklentin olmasin. Sal ipini. soyledikleri yaptiklari celisen insanlardan kork derim. Sen pas vermeyince yaptiklari da ortada. Kapasitesi bu cok da saapmamak lazim :)Boylelerini adam yerine koyup bir yerlerini kaldirmayin.

Tavuk_suyu_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2015
7.273
10.266
Allah aşkına neyin mücadelesini vereceksiniz ?
Adam sizin için ailesiyle mücadele ediyor mu ? Hayır.
Koca adam olmuş. Babasının yanından ayrılıp bi işe girip de hayatına devam edebilirdi. Babası falan bahane. Evliliğini kurtarmak isteyen adam bir yolunu bulur. Siz de kendinizi daha fazla kaldırmayın ve bu adam için üzmeyin. İşiniz gücünüz de varmış , bir an önce kendi yolunuzu çizin.

Portakalbayld

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2020
218
365
27
Neden yalvarıyorsun ya boşanmak istiyorum diyen insan herşeyi bitirmiştir zaten bunu söyleyebiliyorsa zaten umurunda değilsindir neden ailesinden korkup dönemiyor sana nedenini söyleyim kusura bakma ama kocan dedikoducu en nefret ettiğim erkek tipi. Senle kötü olunca hemen annesine babasına seni karalamış seni kötülemiş. Defolsun gitsin bırak mis gibi hemşiresin mesleğin var yemişim böyle sevgiyi tek taraflı sevmekle mücadele etmekle çabalamakla olmuyor o işler. Sen bırak sen dur o çabalasın biraz gururlu ol.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-01-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
43.486
133.338
48
Rica ediyorum büyü vb içerikli yorumlar yazmayınız yasaktır.
Ayrıca konuda bahsedilen beyefendi bir gecede farklı birine dönüşmemiş, nişanlıyken bile maddi manevi aile bağımlısı biriymiş, ayakları üzerinde duramayan biri ailesi nereye çekerse oraya gider.
E esraab23 suçlu eşinizin ailesi değil eşinizin ta kendisi, birey olmayı başaramayan eşiniz ailesiyle sizin aranızda denge kurmayı başaramadıktan sonra barışsanız bile 4-5 ay sonra boşanalım deyip yine evi terk eder.

Sinemissssss1111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2020
43
15
29
1.5 senelik evliyim. 1.5 senelikte sevgililik dönemimiz oldu ve çok severek evlendik. Herkes aşkımıza hayret ediyordu. Eşimin ailesi sorunlu daha çok babası ama. Herşeyimize karışırdı beni hiç çekemediler. Eşimle babası ortak çalışıyor. Evlendik eşimi sürekli eve geç gönderdi ne pazar dinledi ne bayram seyran hep yalnız bıraktı beni eşimde babasına hiç hayır diyemeyen bi insan. Nişanlıyken falan da hep böyleydi çok ayrıldım ama kapının önünden gitmezdi. Son zamanlarda iyice geö gelmeye başladı. Ben çalışıyorum hemşireyim. Eşimle geç gelmeleri yüzünden ailesii yüzünden hep kavga ettik. En son nöbetteyken kavga ettik ve boşanmak istediğini artık kaldıramadığını söyledi konuştum ettim ama olmadı sabah eve geldiğimde bi kaç eşyasını toplamış gitmişti. Çok yalvardım ettim yok. 1 hafta 10 gün sonra barışmaya geldi ama eve gizli saklı gelmiş ailesinin korkusuna bana seninle barışırsam ailem kalmayacak dedi işte barışmak için ben annesiyle falan konuşacakmışım bir ton şeyler oldu. 1 aydır ayrıyız ev sahibine falan boşanıcaz demiş. En sonda dün konuştuk seviyorum ama yapamayız arrık herşeyi tükettik çok dağıldık diyor. Arkadaşlarıyla konuşuyoruz her gün içiyormuş ağlıyormuş Babasının baskısından dönemiyor yediklerini yutamıyor diyorlar daha ortada dava da açılmadı. Mücadele etmeli miyim bilmiyorum eşimi de hala çok seviyorum kafam çok karışık
Ama aile iş ortaklığında işler genelde böyle yürür bunu evlenirken biliyordunuz dimi işinin hangi şartta olduğunu? onlarda ailesi biryerde siz aynı halde olsanız ve eşiniz sizin gibi davransa ne hissederdiniz? Eşiniz baya sıkışmış kalmış biraz eziyet ediyorsunuz bence. Size karşı kötü bir davranışı yoksa saygi sevgi varsa bırakın dert etmeyin bu kadar iyiliğiniz üzülmemeniz için.