eşiniz sizden kaç yaş büyük

snowdrop

sağlık,huzur ,mutluluk...
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Mayıs 2008
Mesajlar
954
Emoji Skoru
9
Yaş
32
kızlar eşiniz sizden kaç yaş büyük ,vede anlasabiliyomusunuz hiç yaşının büyük olması bazı konularda etken oluyormu avantajları ve dezavantajları neler payalasalımmı:lepi::enbuyukkk:
 

basak 35

iki melek annesi
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Mayıs 2008
Mesajlar
3.449
Emoji Skoru
7
benim eşim benden tam 9 yaş büyük ama hiç sorun olmuyor çok iyi anlaşırız bazen ben onu toparlarım adamlar hep çocuk ruhludur.
bagzı bayan arkadaşlarım eşlerinden büyüktür böyle olunca ileride problem oluyor bence erkek kadından büyük olmalı.
 

YAXGXMURCN

ALLAHIM KUZUM SANA EMANET
Pro Üye
Katılım
31 Aralık 2007
Mesajlar
4.855
Emoji Skoru
16
13 yaş büyük avantajlariii çooookkkk daha fazla seviyorum ben kocişimi
 

BaHHaR

ağrılı başıma nebu garezz
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Mayıs 2007
Mesajlar
941
Emoji Skoru
0
Yaş
33
Eşim benden " 9" yaş büyük.Hiç bir sorunumuz olmuyor.Yaşıma nazaran daha olgunum.Tek sorunumuz genellikle o hep yorgun..kaydirigubbakcemileYaşlılık işte.mirmirmirmir
 

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Pro Üye
Katılım
1 Haziran 2008
Mesajlar
6.009
Emoji Skoru
28
:asigim:
kızlar eşiniz sizden kaç yaş büyük ,vede anlasabiliyomusunuz hiç yaşının büyük olması bazı konularda etken oluyormu avantajları ve dezavantajları neler payalasalımmı:lepi::enbuyukkk:


Merhabalar..
Eşimle aramızda 6 yaş fark var;benden 6 yıl önce doğmuş;6 yıl önce açmış gözlerini hayata..Bu benı ıcın de onun ıcın de hıcbır zaman problem olmadı aksıne tecrubelerıne yasamıslıgına bılgısıne kulturune hayran kalıyorum hep;benım bıraz daha yenı bır ksaktan olmam da onun ıcın cok keyıflı.Bazı zamanlardakı derin farklııklarımı mükemmel bir mozaiğe çevirebiliyor;muhabbetimizle besliyoruz sadakatımızı...
Aramızda kı yas farkını hıc dusunmemıstım bıle bugune kadar:asigim:
Onun varlıgında kayboldugum ıcın;ne gecen yıllar ne bızsızlıgın hüznü ne eksıklıgımız ıcın yanp duruyoruz;tersıne daıma sukredıyoruz;Rabbımız bızı bulusturdugu kendı nefslerımızde yaradılan esımızı buldugumuz ıcın Şeniz
:eek:
YAS farkıyla ılgılınet dusuncelerımı yansıtan bır yazıyı sızınle paylasmak ısterım:
Hayat bir alışveriştir ve hiçbir şey dört dörtlük değildir. Evlenecek insanların birbirlerine yüzde yüz uymalarını beklemek yanlıştır. Tarafların özellikleri yüzde seksen uyuşuyorsa, o evliliğe engel olmak doğru değildir. Evlilikten iyi sonuç alınabilmesi için; sevginin karşılıklı, hayata bakış açısının ortak olması, ruh ve kişiliklerin uyuşması lâzımdır. Evlilikte en büyük engel, insanın değişime kapalı olmasıdır. İnsan değişime açıksa, herkesle evlenebilir, bunun hiçbir sınırlaması yoktur.


Eşler arasındaki yaş farkının fazlalığı, başlangıç için sorun olmayabilir, ama yaş ilerledikçe bir tarafın fedakarlık yapması gereken durumların ortaya çıkacağı da gözden kaçırılmamalıdır. Eğer taraflar uzun vadede bu fedakarlığa, yâni yaş farkının muhtemel sonuçlarını göğüslemeye hazırsa, evlilik açısından hiçbir sakınca yoktur. Kişiler, eşlerinin ileri yaşlarda fiziksel gücünü kaybedeceğini düşünerek bunu kabul ediyorlarsa, evlilik gerçekleşebilir. Evliliğin en büyük düşmanı sabit fikirli olmaktır.

Piyasaya ilk çıktığında bilgisayarlara, 'kişilerin kişiliklerini karşılaştıran' bir program yüklendi. İnsanlar, 'kişilikleriniz birbirine uyuyor' diye sanal ortamda evlendirildiler. Fakat bu şekilde tanışıp evlenen insanların boşanma oranları, kişiliklerinin uyumlu olduğu görülmesine rağmen, diğerlerine göre değişmedi, aynı kaldı. Bu örnek gösterdi ki, önemli olan insanların kişiliklerinden ve aradaki yaş farkından çok, uyum kapasiteleridir.

Evlilik insanların esnek olmasını gerektirir. Bunu başaramayan kimse, hangi kişilikte olursa olsun, karşıdakini kendi doğrularına çekmeye çalışacak, muhatabı hep veren taraf olacağından, bir süre sonra kendini değersiz ve kötü hissetmeye başlayacaktır.

Kişilikler ne kadar zıt olursa olsun, insanlar iyi ilişkiler kurmayı başarabilirler. Evliliklerin problemi, kişilik uyumsuzluğundan çok, iletişim kurmayı becerememekten kaynaklanır. Bunu başarabilenler sevgi, iyi niyet ve esnek olunması şartıyla, herkesle beraber olabilirler. Bir insanda bu üç özellik bulunuyorsa, bozulan ilişkilerin düzelmesi için uygulanabilir bir yol mutlaka vardır.

 

emrecemre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Mart 2007
Mesajlar
178
Emoji Skoru
4
Yaş
37
Benim eşim benden 1 yaş büyük.....çokta mennunum böyle olmasindan...
 

EsmerYarim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
18 Haziran 2008
Mesajlar
2.183
Emoji Skoru
3
şu durumda en az yaş farkı olan benim sanırım eşimle aramda 1 sene 20 gün var -tatlicadiarzu- .allaha çok şükür iyide anlaşıyoruz kafa yapılarımız aynı çok mutluyuz birlikte :asigim: eşimi çok seviyorummmmm.bizim için tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş benzetmesini yapanlarda var laelaelaelaelae

tüm evlilere allah hepimizi yuvamızda mesut bahtiyar etsin bi yastıkta kocamayı nasip etsin inşallah :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:
 

enemine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağustos 2007
Mesajlar
306
Emoji Skoru
1
12 yaş büyük ewet bazı yerlerde sorun yaşıyoruz ama daha sonra düşünüce onun haklı olduğuna karar weriyorum tabi tecrübe (bunu ona söylemiyorum tabi :)) ama genelde hiçbir çatışmamız yok. sadece yorgun:):) ama o eskşdende öleymmiş öle takılmayı dışarda falan pek sewmesmiş tek eğlencesi pc oyunu bıraksam 24 saat oynarçocuk gibi benmde onu idare ettiğim zamanlar çok oluyo onun düşünemeyipte benm düşündüğüm ya bu işler çok yaşla ilgili değil uyumlu olmaya anlaşmaya niyetin warsa anlaşırsın byük küçük farketmes:)
 
Yukarı Alt