Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Eski Sevgiliye Dönmeli mi,Dönmemeli mi?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve monarosa tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  9 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 1. monarosa

  monarosa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  220
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  288
  Eski Sevgiliye Dönmeli mi, Dönmemeli mi?
  Link Silinmiştir.
  Eski sevgiliye ikinci şans verilebilir mi? Yeni bir başlangıç denemeden önce yazımızı okuyun...

  Eski sevgilinizle yeniden birlikte olmak istemeniz sıradışı bir olay değil. Sonuçta birlikte olduğunuzda onun bazı özelliklerine tutulmuştunuz ve birlikte güzel zamanlarınız olmuştu. Uzun süreli bir ilişkiniz olduysa, büyük ihtimalle birbirinizle rahattınız, birbirinizin hayat stiline alışmıştınız. Siz onun köpeğine tahammül etmeyi öğrenmiştiniz, o da sizin tavşanlı terliklerinize alışmıştı. Belki de hala aranızda güçlü bir kimya var. Bunlar ona yeniden dönmek için yeterince güçlü sebepler mi? Ne zaman ikinci bir başlangıca "evet" demeniz gerektiği yazımızda...

  Neden Dönmek İstiyorsunuz?
  Onu etkilemek için baş döndürücü bir kıyafet almaya çıkmadan önce, ilişkinize neden yeniden başlamak istediğinizi gözden geçirin. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra en iyi arkadaşınız DVD'niz ve kitaplarınız olduysa ve bu arkadaşlardan beklediğiniz heyecanı alamıyorsanız, eski ilişkiye geri dönmek istemeniz normal, ancak iyi bir seçim sayılmaz. İlişki terapisti Shannon Isaacson'a göre, eski ilişkiye yeniden dönmenin dört sebebi olabilir:
  1. İkiniz de çok gençtiniz. İlk seferinde ciddi bir ilişkiye hazır olmamış olabilirsiniz. "En yaygın ayrılık sebeplerinden biri yalnız olma ve özgürlüğün tadını çıkarma isteğidir. Özgür olduktan sonraysa noktalanmış ilişkinin aslında doğru bir ilişki olduğu anlaşılır ve partnerler birbirlerini özlemeye başlarlar" diyor Isaacson. Terapistin anlattığı sebebe yakın bir sebepten ayrıldıysanız, o zaman telefonu elinize alıp onu aramanız faydalı olabilir.
  2. İkiniz de tekrar beraber olmak istiyorsunuz. Bu zaten gerekli demeyin, birçok kez partnerlerden yalnızca biri ilişkiye dönmek ister. Bu oldukça zor bir durum çünkü partnerlerden biri ilişkiye isteksiz olunca, bu ilişkinin yürümesi imkansız olur.
  3. Sizin için doğru seçim olduğunu anladınız. Yalnız kaldıktan sonra onu gerçekten sevdiğinizi anladıysanız ve bunu sırf canınız sıkıldığı için veya yalnızlığa alışamamanızdan dolayı olmadığından eminseniz, sevgilinizi yeniden arayabilirsiniz. "İlk kez hata yaptığınızı düşünüp, ilişkiyi yürütmek için elinizden geleni yapmaya hazır olabilirsiniz" diyor Isaacson.
  4. Hala çok iyi arkadaşsınız. Isaacson'a göre, ilişki arkadaşlığın şehvetli versiyonudur. Arkadaş olabilirsiniz ama yeniden sevgili olmak için onu arzulamalısınız ve sadece onunla birlikte olmayı istemelisiniz, başka türlü aranızda sadece arkadaşlık vardır.

  Geri Dönmek Hata mı?
  Çoğu kez arkanıza bakmadan yolunuza devam etmekten başka çareniz yoktur. İkinci kez deneme yapılmaması gereken 6 durumu açıklıyoruz:
  1. Sizi aldattı veya ciddi bir yalan söyledi. Bu lafı asla unutmayın: "Sizi bir kez aldattıysa, utanmalı, iki kez aldattıysa siz utanmalısınız." Size yalan söylediyse, karakteri buna müsaade ettiyse, bunun zamanla değişmesini beklemeyin, olmayacak. Aldatmak karakter meselesidir ve ne zamanla ne de terapi ile vazgeçilir. Bunu yaptıysa, ancak bir aşk arsızı olabilir, aşk tanrınız asla.
  2. Size şiddet gösterdi. Ne kadar özür dilese ne kadar tövbe etse de bu olayın tekrar başınıza gelebileceğini şimdiden bilin. Hayatınıza devam etmelisiniz. Geri dönmek daha büyük bir travma yaşamak anlamına gelebilir.
  3. Yalnızlık korkunuz var. Televizyonun önünde geçirdiğiniz saatler, masada tek başınıza yediğiniz akşam yemekleri sizi korkuttuysa, eski aşkınıza geri dönmeyi düşünmeyin. Bir ilişkiniz varken kendinizi yalnız hissetmenin, tamamen yalnız olmaktan daha kötü olduğunu unutmayın.
  4. Başkasıyla olduktan sonra size döndü. Sizden ayrıldıktan sonra başkasıyla birlikte olan sevgiliniz, bir gün yine kapınızı çalarsa, asla kalbinizin kapısını ona açmayın. Muhtemelen yeni ilişkisinde aradığını bulamamıştır ve ondan kurtulmak için size geri dönüyordur. Size olan duygularının gerçekliğine inanmak isteseniz de, şunu unutmayın: Gerçekten size dönmek isteseydi, size herhangi bir teklif yapmadan önce diğer ilişkisini bitirmeliydi.
  5. Aranızdaki elektrik yok oldu. Kısa süreli beraberliklerden sıkıldığınız için veya alışkanlık yüzünden eski sevgilinize geri dönmemelisiniz. Geri dönerseniz, daha fazla acı çekmeye adaysınız, çünkü o sonuçta bir erkek, eski bir ayakkabı değil.
  6. Hiçbir şey değişmedi. Ayrılık sebebiniz onun özgürlük ihtiyacı veya sizin seyahat tutkunuz olabilir ama sebep her neyse tartışılıp konuşulmadıktan sonra bir şeyin değişmesini beklemek mantıksız. Hiçbir karar vermediyseniz, hiçbir şey değişmediysen, bu sefer neden yürüsün ki?

  Barışma Yolları
  Diyelim ki devam etmeye karar verdiniz. İlişkiyi nasıl yeniden canlandıracaksınız? Psikyatrist Tiara Ridgway'e göre, geri dönüş için denenen yolların çoğu partnerleri birleştirmediği gibi, tam tersine onların birbirlerinden daha çok uzaklaşmalarıyla sonuçlanır. İşte yapılan yanlışlar: ona defalarca onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek, parayı kullanarak veya kıskançlık krizlerine girerek onu geri dönmeye zorlamak, annesinden barışmak konusunda yardım istemek, yoluna çıkıp, sizinle neden yeniden devam etmesi gerektiğini uzun uzun anlatmak. Bu davranışların hepsi büyük birer yanlış. Sizin amacınız sağlıklı bir ilişki yaşamaksa, bunu partnerinizi zorlayarak veya ona şantaj yaparak elde edemezsiniz. Sevgiliniz sizin üstünlük sağlamanız gereken bir düşman değil, onunla savaşmaktan vazgeçmelisiniz.
  Yukarıdaki davranışlar yerine, şöyle bir yol izleyebilirsiniz: Partnerinizle sakin bir yerde buluşun, birlikte bir kahve için ve onunla dürüst bir şekilde konuşun. İlişkiyi siz bitirdiyseniz, içten bir özür işe yarabilir. Onu yaraladığınızı bildiğinizi anlatmalısınız. Sorunun ne olduğunu söyleyip, onun tekrarlanmaması için neler yapabileceğinizi beraber kararlaştırmalısınız.
  Sakın gözyaşlarına başvurmayın. Sürekli gözyaşlarına boğulan bir kadın seksi değildir, erkekler ağlayan kadınları sevmezler. Aşırı duygusallık ve otokontrol eksikliği olarak yorumlanabilen bu davranış, sizi mantıklı konuşmaktan uzak tutabilir çünkü duygu seli mantığınızın doğru çalışmasını engelleyebilir.
  Odaklanmanız gereken nokta şu: yeniden başlayacağınız ilişki hayatınızı olumlu yönde değiştirmeli.

  İkinci Raund
  Tekrar ilişkiye başladıktan sonra, bıraktığınız yerden devam edebileceğinizi düşünmek büyük bir yanlış. "Yapılan yanlışları yok sayamazsınız. Verilen zararı onarmak ve kaybedilen duyguları yeniden kazanmak için sabır ve çaba gerekir. Sonuçta ayrılığınızın bir sebebi vardı, onu yok sayamazsınız" diyor psikolog Thando Sejake.
  Sevgilinizin olumlu ve olumsuz yönlerini yazmak işe yarabilir. Bunu yaptıktan sonra, ilişkinizin bitmesine yol açan sebeplerin listesine yapıp, suçun ne kadarının size, ne kadarının sevgilinize ait olduğunu tespit etmeye çalışın. Yaptığınız listeleri birlikte tartışmalısınız. Sorunlar gerçekten çözüldü mü? Engeller gerçekten kaldırıldı mı? Daha önce tahammül edemediğiniz şeylere bu defa tahammül edebilecek misiniz?
  Anlamanız gereken bir şey var: Eski sevgilinizle yeniden birlikte olmak, yepyeni bir ilişkiye başlamaya benzemeli. Eski hayal ve hedeflerinizi unutun. İlk defa başlıyor gibi yeni hayaller kurmalısınız. Birbirinize olan güveninizi sıfırdan inşa etmelisiniz.
  Eski sevgilinizle yeniden birlikte olmaya başladıktan sonra, eski hatalarınızı tekrarlamamalısınız.
   
 2. 9 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 3. princess.17

  princess.17 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Mart 2007
  Mesajlar:
  904
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  güzel yazı paylaşımın için tşk
   
 4. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 5. monarosa

  monarosa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  220
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  288
  yorumun ne dönermiydinn geri prensess
   
 6. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 7. tuva

  tuva Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bence bırak bitti yerde kalsın....
  1 defa afferdersen arkası gelir bence...
   
 8. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 9. monarosa

  monarosa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  220
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  288
  tuva ya haklısın bu nasılsa kıyamıyor bana arada renk mi olurak kabulleniceksin davranışlarını, bir rahatlık olur ...
  evet bende iğnesiyle birlikte çıkarıp atma mantığındayım,
  acı verir belki ama doğru karardır.
  Bir ilişki bittiyse yolunda gitmeyen birşeyler vardır; yapamamışızdır."Biz" olamamışızdır.
  Ve geri dönüş diyorsun
  Ya gönlüm onsuzluğa çok zor alıştıysa, belki hüsrandan kendini toparlayamadıysa, AŞK bunları gözardı etmeye yetermi???
  Hele ki giden oysa;
  Ne yani diğer çiçeklere baktı olmadımı?
   
 10. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 11. [ÇiĞDeM]

  [ÇiĞDeM] Ziyaretçi

  aman kızlar dderdimi açtınız bende birini sevdim sevmek neki deli oluyodum birgün buluşmak için tlf açtım ablası çıktı tlfona onu sordum aldığım cevap erolun akşam kına gecesi var berbere giti dedi bianda neolduğumu şaşırdım neyse bu evlendi telefon açardım sesini dinlerdim oda biliirdi ben oldumu 2 ay sonra bunlar ayrıldılar çok pişman olduğunu söyledi ve sonra onu çok sevdiğimden tekrar beraber olduk ve inanın 1 ay sonra bu alçak bu sefer başka birini kaçırmış bunu duyduktan sonra o büyük sevgim öle bir nefrete dönüştüki onun hırsıyla ilk beni istemeye gelenin teklifini kabul ettim ve şimdi eşimle okadar mutluyumki çok şükür ALLAH a yani bi ilişki bittiyse bitmiştir bence tekrar denemenin bi faydası yok
   
 12. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 13. aksu

  aksu Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  12
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  dönsende ne çare ne o eski sen nede o eski o.En iyisi dönmemek anılarda kalanlarla avunmak zira aşk bittiyse aşk olmuyor artık.Gözlerde acı ve nefretin bulutları kalpte sızılar adı mazi olan bir ton eski.Hayat elinde silgisiz resim ya siz yön verinde güzel çizilsin..
   
 14. 13 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 15. monarosa

  monarosa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  220
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  288
  Buda nazım amcanın yorumu konu üzerine.....

  >Bir ask için yapabilecegin her seyi yaptigina inaniyorsan ve buna ragmen
  > > >hala yalnizsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasina
  > > >koymustur
  > > >ve yaptiklarin onun dudaginda hafif bir gülümseme yaratmaktan
  baska > > >hiçbir
  > > >ise yaramayacaktir.
  > > >Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazirdir.
  Hani > > >agzinla kus tutsan "Bu kusun kanadi neden beyaz degil?" diye bir
  > > >soruyla
  > > >bile karsilasabilirsin.. iki ucu keskin biçaktir bu isin.
  > > >Yaptiklarinla
  > > >degil yapmadiklarinla yargilanirsin her zaman.
  > > > >Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. Iyi halin cezanda
  > >
  > > >indirim
  > > > saglamaz.
  > > >Sen, "Ama senin için sunu yaptim" derken o, "sunu yapmadin" diye
  > > >cevap
  > > >verecektir. Ve ne söylesen
  > > >karsiliginda mutlaka baska bir iddiayla
  > > >karsilasacaksindir. Üzülme, sen aski yasanmasi gerektigi gibi
  > > >yasadin.Özledin, içtin, agladin, güldün,sarkilar söyledin,
  düsündün, > > >siirler yazdin. "Peki o ne yapti" deme. Herkes kendinden
  sorumludur > > >askta.
  > > >Sen askini doya doya yasarken o kendine engeller
  > > > koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik yasiyorsa, ve bu
  > > >eksikligi
  > > >bildigi halde tamamlamak için ugrasmiyorsa sen ne yapabilirsin
  ki
  > > >onun için?
  > > > Hayati iskalama lüksün yok senin. Onun varsa, birak o lüksü
  sonuna > > >kadar > > >yasasin.
  > > >Her zamanki gibi yasayacaksin sen. "Acilara tutunarak" yasamayi
  > >
  > > >Ögreneli
  > > >çok oldu. Hem ne olmus yani, yalnizlik o kadar da kötü bir sey
  > > >degil. Sen
  > > >mutlulugu hiçbir zaman bir tek kisiye
  > > >baglamadin ki.... Epeydir eline almadigin kitaplar seni
  > > >bekliyor.Kitap okurken
  > > >de mutlu oluyorsun
  > > >unuttun mu? Kentin hiç görmedigin sokaklarinda gezip
  > > >yeni yasamlara tanik olmak da keyif verecek sana.Yine içeceksin
  > > >rakini
  > > >baligin yaninda. Üstelik diledigin kadar sarhos olma özgürlügü
  de > > >cabasi....
  > > >
  > > >Sen yüreginin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan
  > > >yürektir.Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar
  > > >acitsa da
  > > >içini unutma; yasadigin sürece o yürek var olacak seninle
  birlikte.
  > > >Sen > > >yeter ki koru yüregini ve yüreginde tasidigin sevda duygusunu.
  Elbet > > >bitecek günese hasret
  > >günler. Ve o zaman kutuplarda yetisen ciliz ve
  > > >minik
  > > >bitkiler degil, günesin çiçekleri dolduracak yüregini...
  > > >
  > > >
  > > >NAZIM HIKMET
   
 16. 13 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 17. utopia

  utopia Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  132
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  eski sevgili adı üstünde ESKİ :) insan geçmişine deil geleceğine bakarak hareket etmeli zaten düzgün bi insan olsa eski olmaz herzaman kalpte taptaze kalır BENCEE
   
 18. 28 Haziran 2007
  Konu Sahibi : monarosa
 19. leblebi19

  leblebi19 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  1-acaba
  2-yanlis
  3-mi
  4-yaptim
  5-yoksa
  6-dogru
  7-mu
  8-ulan
  9-guzel
  10-kizdi
  11-allah
  12-icin
  13-iyi de
  14-kizdi
  15-ama
  16-cok
  17-kiskancti
  18-yahu
  19-her
  20-seyime
  21-karisiyordu
  22-bir rahat
  23-haraket
  24-edemiyordum
  25-ama
  26-gozleri
  27-masmaviydi
  28-deniz
  29-gibi
  30-gozleri
  31-vardi
  32-icinde
  33-kayboluyordum
  34-huzur
  35-buluyordum
  36-saclari ipek gibi
  37-her dokunus
  38-ayri mutluluktu
  39-simsiyahti
  40-offf
  41-kafana s.c.m oglum
  42-kacirdin canim hatunu
  43-bunun gibisini bir daha
  44-zor bulursun
  45-koseyi donmeden seslensem
  46-seni seviyorum desem
  47-inanir mi acaba
  48-hadi oglum de iste deli gibi seviyorsun
  49-nerde sende o cesaret oglum
  50-senden bir b.k olmaz
  51-hadi oglum birak su inadi
  52-bagir avazin ciktigi kadar
  53-ya beni terslerse
  54-rezil olurum
  55-niye terslesin ki ya
  56-seni seviyorum derdi bana hep
  57-bagir hadi bagir
  58-koseyi dondu hatun allah belami versin
  59- hasss.. ulan mac vardi maci kaciriyorum
  60- taksiiiiiiii
  :eek:klava:
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.