Eskidendi

Lereenim

Onur Üyesi
Pro Üye
17 Ağustos 2006
4.517
949
Eskidendi


Eskiden küçük şeylerden mutluluk payı çıkarmayı bilerek büyüdük .Sonu hep mutlulukla biten ve içinde savaş olmayan masalların çocuklarıydık.
Bayramlar aaah o bayramlar ...
Gelmesini iple çektiğimiz ,sabırsızlıkla ve sevinçle beklediğimiz bayramlar.Siz hiç bayramlıklarınıza sarılarak uyudunuzmu?
Ben uyudum ..
Bayramdan bayrama alınan yeni ciciler.Gece başucumuzu süsleyen ve arada kalkıp giyip tekrar çıkarttığımız ayakkabılarımız.
Azla yetinmeyi ve yeni şeylerden mutlu olmayı bilen çocuklardık .Oysa şimdi sevgi _sevgisizlik ,saygı_saygısızlık,hırs_tatminsizlik ve mutsuzluk benliğimizi sardı .
''Yeni '' kelimesi yerini ''sıradan'' kelimesine bıraktı .

Gelin ömür hesabımıza sevgi_saygı_hoşgörü_mutluluk yatıralım ve hep bunları çekip kullanalım ne dersiniz .Saygı ve sevgiyle öpüyorum .
 

burcukutlu

anne, eş, çocuk, kardeş..
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2006
3.414
26
Lerenim inan bu degerleri gercekten icinde bulundurmali insan.. Yoksa yasamdan nasil zevk alinir ki?? cok guzel yazmissin, eline saglik..
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
25 Kasım 2006
8.993
17
güzel tarif edilmiş duygularımızı gene çocukluk yılları ile ölçünce eskiler hep bir numara... sağol leerenim güzeldir eski yıllar özlemlere rağmen...
 

ffcamdankalp

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2006
424
11
ben ençok oyunlarımı özlüyorum, kendi kendimize kurduğumuz,
sonra bilirmisiniz bilmem keçiboynuzunu, leblebi tozunu, parmak çukulatayı, 2,5 lirayı, akasya ağaçlarını,
borulardan yaptığımız güya silahımızı pisipisi denilen ottan yaptığımız mermileri, sonra akşam ezanı okununca güzel bir huzurla evimize girişimizi mahalle arkadaşlarımızla hep bir ağızdan evli evine köylü köyüne evi olmayan sıçan deliğine diye uyduruk tekerlemeler söyleyerek,
eskiden di çok eskiden...bunlar o zaman farketmediğimiz şimdi büyük mutluluklarımızmış,
lereenim sevgiler.......
 

Daxgx Çiçexgxim

hayat gezince güzel::
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2007
5.073
4
lerenim, çok güzel anlatmışın inanırmısın ben ve çocuklarım halen zaman zaman o heyecanları her bayram ve öncesi yaşıyoruz.O manevi havayı ve ortamı eşimle hep yaşatırız örnek olma açısından.Eski bayramlar kadar olmasada.Bende sizi saygı ve sevgiyle öpüyorum .
 

Aysecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2006
1.130
4
Lereenim cok guzel anlatmissin, heran eski gunleri aramiyor degilim bayramlarda diger gunlerde en basiti piknige bile gidildiginde o muthis eglenceli gecen haftasonunu animsamadan edemem, mutlu olmayi biliyorduk, simdi doyumsuz herkes, eskide kalan herseyi geri getirebilsek simdiki yeni nesil neler kacirdigini anlayabilse, eskidendi yerine hala yeniden diyebilmeyi cok isterdim cok
 

denizyosunu

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2006
123
1
ne güzel anlatmışsın çocukluğu...
Bazen düşünüyorumda bizler mi büyüdük yoksa zaman mı değişti ?
Bizler mutlu çocuklardık,küçücük şeylerden mutlu olurduk.Leblebi tozunu hatırlamak bile beni sevindirdi şu anda.Birde kendi çocuklarıma bakıyorum nelere sahipler ama hala mutlu değiller.Sonu gelmeyen istekler ve doyumsuzluklar görüyorum.Elbette kendimi de çok suçluyorum bu konuda çünkü onları maddi şeylerle mutlu edebileceğimi düşünüp hep istemeden verdiğim için.Etrafta kol gezen kötülüklerden korumak için özgürce sokaklarda koşup oynamalarına izin veremediğim için.Bizler eskilerin mutlu çocukları galiba kendi çocuklarımızı mutlu edemiyoruz elimizde olmadan.
 

biyen

boncuğum
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
288
37
artık insanlar o eski gelenekleri unuttular.bayram coşkusunu tamamen yitirmişler.bayram onlar için 8-9 günlük bir seyahat fırsatı olmuş.güzellikler de sadece anılarda kalmış..
 

angry.angel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2007
7
0
bu yazın beni çocukluğuma geri götürdü ve gözlerim yaşardı ne kadar güzel ifade etmişsin sağolasın bizlere unuttuğumuz şeyleri hatırlattığın için
 
Yukarı Alt