1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Estetik Cerrahide Merak Edilenler

Konusu 'Doktorlar, öneriler sorular, Estetik cerrahi tecrübeleriniz' forumundadır ve Elif tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

  25 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  28.514
  Beğenildi:
  15.210
  Ödül Puanları:
  488
  Bu haberimizde estetik operasyonlar hakkında sık sorulan ve merak edilen konuların yanıtlarını siz ziyaretçilerimiz için derledik..
  Estetik ameliyat riskleri Nelerdir?
  Estetik operasyonlarda amaç ,kişiye rahatsızlık veren etkenlerden uzaklaştırıp daha mutlu hale getirebilmektir. Ancak her ameliyat gibi estetik operasyonlarında bir riski vardır ki bu operasyonlar da amaç daha güzele ulaşmak olduğu için de estetik operasyon risklerini en aza indirmek hedeftir. ılk riski hastaya verilecek anestezi türü belirler. Bu amaçla, öncelikle hastamızın genel durumu incelenerek ardından verilecek anestezi türü belirlenmiş olarak yapılacak özel testlerle bu riskler en aza indirilmiş olur. Estetik ameliyatın kendisinde ve sonrasında oluşabilecek bazı risklerde cerrahiye bağlı ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilmektedir. Yapılacak cerrahi işlemin türü, yaklaşık süresi, iyileşme süreci ve riskler ameliyat öncesi ayrıntılı olarak hastaya ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.
  Estetik operasyonda yapılacak anestezi türüne göre, hasta da işlem sırasında hiç ağrı olmaz.Estetik operasyonun türüne bağlı olarak ve kişinin ağrıyı algılamasına göre operasyon sonrası ağrı duygusu kişiden kişiye değişir. Ancak günümüzde hedef hastalarımıza en konforlu hizmeti sunmak olduğu için, gelişmiş cerrahi yöntem ve aletler, ameliyat sonrasıda verilen ilaçlarla ağrı en aza indirilmiş olur.
  Estetik ameliyat ızi Kalır mı?
  Cerrahi olarak yapılan her işlemde mutlaka iz vardır. Estetik cerrahide de hedef bu izi en az a indirmek ve saklamaktır. Günümüzde gelişen cerrahi yöntemler ve kullanılan malzemeler izi en aza indirgemektedir.
  Benleri Aldırmak Kanser Yapar mı?
  Benler iyi huylu ve kötü huylu olarak ikiye ayrılabilir. Uzman hekimin muayenesi ve kişinin verdiği bilgilerle iyi huylu olarak düşünülen benler belirli aralıklarla takip edilir. Şüpheli olarak düşünülen ya da kötü huylu olduğu bilinen benlerin hemen cerrahi olarak çıkartılması ve patoloji tahlillerinin yapılması kişiyi sonradan oluşacak problemlerden korur.
  Yeni Olmuş Yara ve Yanık, Dövme v.s ızler Hemen Müdahale Edilmeli mi?
  Bazı izler vardır ki, olgunlaşmasını beklemeden müdahale edilerek tedavi edilmeye başlanırken, eskiden oluşmuş olan izlerde de tedavi türü değişerek iz daha belirsiz hale getirilmeye çalışılır. Ancak bazı izler vardır ki onlara hiç dokunmamak daha olabilir, bu da uzman hekimin muaynesi ile kesinleşir. Dövmenin yok edilmesinde çeşitli yöntemler vardır ki, uygun hastada en iyi yöntem ise uygun lazerle istenildiğinde silmektir.
  Hipertansiyon, Şeker, Kalp Hastalıkları Estetik Operasyona Engel mi?
  Bu tür hayatı riskleri olan hastalıklarda estetik operasyonlar, ancak hastalık kontrol altında olursa ve ameliyat sırasında-sonrasında yeterli teknik donanım ve tecrübeli ekip varsa yapılmalıdır.
  Estetik Ameliyatlar Her Yerde Yapılabilir mi?
  Estetik operasyonlar sağlık bakanlığının onay vermiş olduğu merkezlerde ve estetik plastik cerrahi uzmanı olarak eğitim almış sağlık bakanlığı tarafından diploması onaylanmış hekimler tarafından yapılmalıdır.
  Estetik Ameliyat Sonrasında Ne Kadar Sürede ıyileşilir?
  estetik operasyonlarda iyileşme süreci, yapılan estetik ameliyat türüne göre değişmekle birlikte en ağır ameliyat türlerinde dahi ameliyat sonrası yaklaşık 6-8 saat sonra hastayı mobilize eder (yatağından kaldırır), bir kaç günde hastaneden çıkarabileceğimiz duruma getiririz. Günlük aktiviteleri yaklaşık bir yada iki haftada tamamen normale dönerken, bazı özel aktivitelerine belli bir sure kısıtlama getirilir.
  Oluşturulacak Şekli Önceden Görebilir miyim?
  eatetik operasyonda hedef, beklentilerin gerçekçi olmasıdır. Hastanın istekleri ve hekimin tecrübeleriyle bazı operasyonlar öncesi hasta fotografları üzerinde tasarımlar yapılarak ameliyat sonrası oluşabilecek şekil hastaya gösterilebilir. Hekimin eski hastalarına ait fotograf arşivindende benzer vakaları görme şansınız ameliyat öncesi fakir edinmenizi sağlamış olur.
  Silikon Emzirmeye Engel mi?
  Emzirmeyi planlayan genç kadında protezi genelde koltuk altından yerleştiririz. Meme ucundan yada meme altından girilmediği için memeye hiç dokunulmamış olması, silikonun göğüs kası arkasına meme dokusuyla hiç temas etmeden kalması süt kanallarına zarar vermez. Meme ucundan ve meme altından yerleştirilen protez kısmende olsa süt kanallarını etkileyebilir ve çok düşük bir oranda süt vermede olumsuzluk yaşatabilir.
  Silikon Kanser Yapar mı?
  Silikonlar vücüda zararı olmayan ve vücutla etkileşime girmeyen maddeden yapılmıştır.
  Günümüzdeki silikonların FDA onaylı oluşu ve yapılan bilimsel çalışmalardaki sonuçlar böyle bir olasılığın olmadığını göstermektedir. Memeye konan protez meme kanserinden korumada önemli olan belirli zamanlardaki kontrollerin zamanında yapılmasında kişiyi teşvik eder ve oluşabilecek olumsuzlukların erken dönemde tespitini sağlar.
  Karın Germe Estetik Operasyonundan Sonra Doğum Yapılabilinir mi?
  Abdominoplasti denilen estetik karın germe operasyonlarında ideal olan, kişinin doğumlarını tamamladıktan sonra işlemin yapılmasıdır. Estetik ameliyat sonrası yaklaşık iki yıl sonra estetik ameliyat alanı tam olarak iyileşmesini tamamlası nedeniyle hamile kalmada ve çocuk doğurmada bu süreden sonra bir problem olmaz.
  Sigara ıçilmesinin Estetik Operasyona Etkisi Var mı
  Sigaranın olumsuz etkilerini estetik operasyonlarda da görmekteyiz. Sigaranın dokularda kanlanmayı azaltarak iyileşmeyi geciktirmesi ,uzun sürecek operasyonlarda anestezi risklerini arttırması nedeniyle ameliyattan belli bir süre once bırakılması ve ameliyat sonrası belli bir sure kullanılmaması tercih edilir.
  Sağlık Sigortaları Estetik Operasyonları Karşılar mı?
  Hiç bir özel ve resmi sigorta şirketi estetik operasyonlar için ödeme yapmaz.
  estetik operasyonumun sonucunun mükemmel olması için ne yapabilirim?
  Mükemmel sonuç için, öncelikle estetik operasyondan ne beklediğiniz ve gerçekçi olmanız gerekir. estetik ameliyatınızı yapacak hekimi iyi seçmiş olmanız, ameliyat yöntemi ve risklerini bilmeniz ve ameliyatınızın yapılacağı sağlık kurumunun kalitesinden emin olmanız da bir sonraki aşamadır. estetik ameliyat öncesi ve sonrası size yapılan önerilere uymanız da mükemmel sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.
  Mükemmel sonuca, ne istediğini bilen uyumlu bir hasta ve ne yapacağını bilen bilimsel ve etik kurallara saygılı bir hekimle ulaşılır.
  [​IMG]
  estetik ameliyat maliyeti neye göre belirleniyor?
  estetik operasyonlarda fiyatı, olacağınız ameliyatın türü, kullanılacak malzemenin kalitesi, hastane ve doktor masrafları toplam olarak belirler.
   
  Son düzenleme: 25 Mart 2009
 2. 22 Şubat 2010
  Konu Sahibi : Elif
 3. Puantiye

  Puantiye en güzeli hiç doğmamış olmak........ Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2007
  Mesajlar:
  334
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  86
  teşekkrler bilgiler için..
   
 4. 20 Mart 2010
  Konu Sahibi : Elif
 5. gulden81

  gulden81 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Şubat 2010
  Mesajlar:
  137
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  paylaşım için teşekkürler
   
 6. 4 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : Elif
 7. melisatez

  melisatez Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  teşekkürler...
   
 8. 27 Eylül 2010
  Konu Sahibi : Elif
 9. sensizim

  sensizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  22 Eylül 2010
  Mesajlar:
  50
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkürler bilgiler için
   
 10. 25 Mart 2011
  Konu Sahibi : Elif
 11. Elif_D

  Elif_D Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Aralık 2010
  Mesajlar:
  107
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Paylasim icin tesekkürler...
   
 12. 24 Kasım 2012
  Konu Sahibi : Elif
 13. nkt_123

  nkt_123 Üye Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2012
  Mesajlar:
  27
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  tesekkurler.........
   
 14. 24 Kasım 2012
  Konu Sahibi : Elif
 15. nkt_123

  nkt_123 Üye Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2012
  Mesajlar:
  27
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  tesekkurler......
   
 16. 24 Kasım 2012
  Konu Sahibi : Elif
 17. nkt_123

  nkt_123 Üye Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2012
  Mesajlar:
  27
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  tesekkurler.....
   
 18. 24 Kasım 2012
  Konu Sahibi : Elif
 19. nkt_123

  nkt_123 Üye Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2012
  Mesajlar:
  27
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  yazdıklarım cıfter cıfter gıdyor ya.