• Korona Virus├╝nden korunman─▒n 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla s─▒k s─▒k y─▒kay─▒n!
    2- Dirse─činizin i├ž taraf─▒na ├Âks├╝r├╝n!
    3- Y├╝z├╝n├╝ze dokunmay─▒n!
    4- Di─čer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsan─▒z evde kal─▒n! 184 aray─▒n!
    5.b- Zorunlu bir durum olmad─▒k├ža evden ├ž─▒kmay─▒n!

Etraf ne derr­čÖü­čÖü

Beyazmelekk1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ekim 2012
163
98
Merhaba,
Ben 16 ya┼č─▒ndan bu yana tesett├╝rl├╝y├╝m ama uzun zamand─▒r a├ž─▒lmak istiyorum.. ├žok zor bu benim i├žin.. zaman─▒nda k─▒z karde┼čimin kapanmas─▒yla etraf ay─▒plamas─▒n diye istemeden ├žok cahilce kapand─▒m fakat 15 y─▒ld─▒r kendimi tesett├╝re hi├ž yak─▒n hissetmedim.┼ču ana kadar etraf─▒n bask─▒s─▒ y├╝z├╝nden a├ž─▒lma fikrini kendime bile s├Âyleyemedim. Ama art─▒k hayat─▒m istemedi─čim ┼čekilde ya┼čamak istemiyorum. Gel gelelim a├ž─▒lmak benim i├žin neden bu kadar zor.. evliyim ve e┼čimle aram─▒zda b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒ olur, ├žal─▒┼čma hayat─▒m var a├ž─▒ld─▒─č─▒mda insanlar─▒n bana ├Âzenti olarak bakmas─▒n─▒ istemiyorum, sakin kendi halinde bir ki┼čili─čim var bundan dolay─▒ bana yak─▒┼čmayacak bir hareket olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝rece─čim i├žin bu radikal karar─▒ s─▒rtlayabilirmiyim bilmiyorum, aile yap─▒s─▒ olarak cahil ├žok malesef konuyla iligili onlarla muhattap olmak istemiyorum, yak─▒n zamanda k─▒z karde┼čim a├ž─▒ld─▒ a├ž─▒k├žas─▒ onun a├ž─▒lmas─▒ da bana cesaret verdi ama insanlar─▒n ona ├Âzendi─čimi d├╝┼č├╝nmesini de istemiyorum, kendi memleketimde ev ald─▒m ba┼čka ┼čehire gidip orada a├ž─▒l─▒p gelme ┼čans─▒m da yok...gibi gibi gibi.... ama ger├žekten kapal─▒l─▒k bana ├žok zor geliyor art─▒k.. bu ┼čekilde kapanman─▒n da dinen bir yarar─▒ olmuyor.. l├╝tfen bir yol g├Âsterin ba┼čarabilir miyim buna inanmak istiyorum. Bir yandan inkans─▒z oldu─čunu d├╝┼č├╝nerek....

Beyazmelekk1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ekim 2012
163
98
Ahhh ke┼čke i├žimden geldi─či gibi ya┼čayabilsem.. inan─▒n bununla yat─▒p bununla kalk─▒yorum ama bir ├ž├Âz├╝m bulam─▒yorum. ­čÖü­čÖü

ferdaw

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Nisan 2019
792
1.106
Bilemedim, bu inan├žla alakal─▒ bir ┼čey. ─░├žinden gelmiyorsa bir anlam─▒ da yok bence. ├ľnce i├žinden gelmedi─čini anlatmal─▒s─▒n e┼čine dostuna bence.

Ne yalan s├Âyleyeyim ben de namaza ba┼člad─▒ktan sonra tam aksine kapanmak istedim, ama ├Âyle tunik, son moda e┼čarplar, makyaj tarz─▒nda veya tam aksi ├žar┼čaf tarz─▒nda de─čil. Daha sade kapal─▒ han─▒mlar─▒m─▒z var g├Âr├╝yorum onlar gibi. Baya uzun zamand─▒r ├Âzeniyorum ama d├╝nya para d├╝nyas─▒. Memur de─čiliz, babadan t─▒k yok, ├Âzelde hem i┼č bulmak zor hem o i┼čte tutunmak. Bu fikir akl─▒ma d├╝┼čt├╝─č├╝mde de ├žal─▒┼č─▒yordum, ├Âyle bir yerde kapal─▒ bir kad─▒n zor, sonra ba┼čka i┼čler derken benim alan─▒mda kapal─▒ kad─▒n zor i┼č bulur, kapanamad─▒m.

Beyazmelekk1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ekim 2012
163
98
Bilemedim, bu inan├žla alakal─▒ bir ┼čey. ─░├žinden gelmiyorsa bir anlam─▒ da yok bence. ├ľnce i├žinden gelmedi─čini anlatmal─▒s─▒n e┼čine dostuna bence.

Ne yalan s├Âyleyeyim ben de namaza ba┼člad─▒ktan sonra tam aksine kapanmak istedim, ama ├Âyle tunik, son moda e┼čarplar, makyaj tarz─▒nda veya tam aksi ├žar┼čaf tarz─▒nda de─čil. Daha sade kapal─▒ han─▒mlar─▒m─▒z var g├Âr├╝yorum onlar gibi. Baya uzun zamand─▒r ├Âzeniyorum ama d├╝nya para d├╝nyas─▒. Memur de─čiliz, babadan t─▒k yok, ├Âzelde hem i┼č bulmak zor hem o i┼čte tutunmak. Bu fikir akl─▒ma d├╝┼čt├╝─č├╝mde de ├žal─▒┼č─▒yordum, ├Âyle bir yerde kapal─▒ bir kad─▒n zor, sonra ba┼čka i┼čler derken benim alan─▒mda kapal─▒ kad─▒n zor i┼č bulur, kapanamad─▒m.
Kendimi kapal─▒ olarak be─čenmiyorum. 2 k─▒z karde┼čim var a├ž─▒k ikisi de. Hepsini ge├žtim kapal─▒ olarak benli─čimi hissedemiyorum ve hayattan gezmekten zevk alam─▒yorum. Gecen bir g├╝n├╝m├╝ bana kimse getiremeyecek bunu da biliyorum. Kafama koydum asl─▒nda ama daha kimseye bahsedemedim. Nas─▒l olacak yada olacak m─▒ bilmiyorum...

ferdaw

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Nisan 2019
792
1.106
Kendimi kapal─▒ olarak be─čenmiyorum. 2 k─▒z karde┼čim var a├ž─▒k ikisi de. Hepsini ge├žtim kapal─▒ olarak benli─čimi hissedemiyorum ve hayattan gezmekten zevk alam─▒yorum. Gecen bir g├╝n├╝m├╝ bana kimse getiremeyecek bunu da biliyorum. Kafama koydum asl─▒nda ama daha kimseye bahsedemedim. Nas─▒l olacak yada olacak m─▒ bilmiyorum...
Evlisiniz san─▒r─▒m, madem durum bu e┼činize anlat─▒n ├Ânce. Psikolojik olarak istemedi─činizi s├Âyleyin.

Dilos06

├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 May─▒s 2019
7.174
53.349
Ba┼čkalar─▒ i├žin mi bu hayat─▒ ya┼č─▒yorsun elalem ne der aman beni ay─▒plar diye mi yasiyacaksin bu hayat─▒ nas─▒l istiyorsan ├Âyle ya┼ča ├Âzg├╝venin hep y├╝ksek olsun bu hayat─▒ kaliteli ya┼ča

Galadriellll

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Ekim 2018
429
1.039
Biraz samimi ya┼čaman─▒z─▒ tavsiye ediyorum. Ben hayata bak─▒┼č ac─▒n─▒z─▒ d├╝zeltmeden a├ž─▒k da olsan─▒z kapal─▒ da olsan─▒z bir ┼čeylerin hi├ž bir zaman i├žinize sinmeyecegini d├╝┼č├╝nd├╝m. Ba┼čkalar─▒n─▒n bask─▒yla kapanm─▒┼čs─▒n─▒z yine ayn─▒ bask─▒larla bu sefer de a├ž─▒lamam diyorsunuz. Her ad─▒m─▒n─▒zda birilerinin d├╝┼č├╝ncesi etken olacaksa, kendinizi bu kadar pasifize edecekseniz iki t├╝rl├╝ de bu hayat─▒n tad─▒ ├ž─▒kmaz. Not: Kapan ya da a├ž─▒l tavsiyesi de─čildir.

Beyazmelekk1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ekim 2012
163
98
Biraz samimi ya┼čaman─▒z─▒ tavsiye ediyorum. Ben hayata bak─▒┼č ac─▒n─▒z─▒ d├╝zeltmeden a├ž─▒k da olsan─▒z kapal─▒ da olsan─▒z bir ┼čeylerin hi├ž bir zaman i├žinize sinmeyecegini d├╝┼č├╝nd├╝m. Ba┼čkalar─▒n─▒n bask─▒yla kapanm─▒┼čs─▒n─▒z yine ayn─▒ bask─▒larla bu sefer de a├ž─▒lamam diyorsunuz. Her ad─▒m─▒n─▒zda birilerinin d├╝┼č├╝ncesi etken olacaksa, kendinizi bu kadar pasifize edecekseniz iki t├╝rl├╝ de bu hayat─▒n tad─▒ ├ž─▒kmaz. Not: Kapan ya da a├ž─▒l tavsiyesi de─čildir.
Ba┼čkalar─▒n─▒n bask─▒s─▒yla kapand─▒─č─▒m i├žin mutlu de─čilim zaten bu y├╝zden kapal─▒ olmak istemiyorum. A├ž─▒k olmak istemem bask─▒yla al─▒nm─▒┼č bir karar de─čil yani.. bunu dile getirememek benim i├žin s─▒k─▒nt─▒.

yildiz7986

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 May─▒s 2019
1.689
855
ya bu hayat sizin .. ba┼čkalar─▒ 15-20 dk konusacak siz ├Âmur boyu yasayacaks─▒n─▒z.. ─░stemedi─činiz bi┼čiyi yapmak ne kadar do─čru? yada sevap? zoraki olmu┼č olacak. siz yapmak istedi─činizi yap─▒n. bi laf diyen olursa a─čz─▒n─▒n pay─▒n─▒ da verin yada yakla┼č─▒m ┼čekline g├Âre hareket edin. zorla kapand─▒m zaten i├žimden gelmiyordu diyin.. korkmay─▒n az cesaretli olun.. su bulanmadan durulmaz. bazen anlatmak yada anla┼č─▒lmak i├žin bu gerekli guzellkle anlam─▒yorlrsa.. yada en yak─▒n─▒nza dile get─▒r─▒n annenz , kardesnz vs ..

Yukar─▒ Alt