Etraf ne derr­čÖü­čÖü

Rojjin

La Tahzen...
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
5 Ekim 2013
Emoji Skoru
1.803
Zaten ├žocukluktan ilim temeli sa─člam at─▒lmad─▒─č─▒ i├žin bug├╝n tesett├╝r s├╝sl├╝man i┼či olmaktan ├Âteye gidemiyor.
├ç├╝nk├╝ zeminde akide sorunu var, dolu de─čil. Ya aile bask─▒s─▒ ile ya da ├Âzenme ile kapananlar bir s├╝re sonra a├ž─▒l─▒yor.
Evli iseniz i┼činiz iki kat zor, bence b├Âyle devam edin, biliyorum istedi─činiz gibi de─čilsiniz ama di─čer t├╝rl├╝s├╝ sizi daha zora sokacak gibi...

slnkhrmn008

iyi d├╝┼č├╝n iyi olsun!
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
21 Haziran 2016
Emoji Skoru
8.507
Ben de kapal─▒y─▒m ben de zaman zaman a├ž─▒klara ├Âzeniyorum, yaz geldi─činde ferah ferah giyinmeye, konsere gitmeye mesela :) en ├žok bunu isterdim.
Ama inanc─▒m gere─či a├ž─▒lam─▒yorum, i├žimde beni durduran ┼čey e┼čim ya da ailem de─čil inand─▒─č─▒m ger├žekler.
Siz nas─▒l iyi hissedecekseniz ├Âyle yap─▒n bir s├╝re sonra herkes al─▒┼č─▒r. Ama karde┼č kapand─▒ diye kapan─▒p karde┼č a├ž─▒l─▒nca ondan cesaret al─▒p a├ž─▒lmak istemek bi tuhaf geldi bana a├ž─▒k├žas─▒.

Tatiana999

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
19 May─▒s 2019
Emoji Skoru
99
Ya┼č
19
Simdi ben sizden cok farkli bir aile yapisinda buyudum, cok serbest bir fikir ortami olan, rahat ve hic dindar olmayandi. Ama sizle empati kurabilirim cevremde de sizin gibi bu problemi yasayan bir suru insan var. ─░nanc dedigimiz sey insanin inandigi yaraticiyla kendisi arasinda kalmali. Aysenin fatmanin bilmem nenin dedigi seyi onemseyerek yasanilmaz. Bu hayat sizin hayatiniz, dunyaya br kere geliyoruz. Kendi istediginiz gibi yasayip mutlu olamayacaksaniz yasamanin ne anlami var ki? Esiniz de sizi basortunuz icin sevmedi heralde? Evlendiginize gore sorunlarinizi paylasip dertlerinizi rahatlikla acabildiginiz biri oldugunu varsayiyorum. ─░lk basta bu fikrinizi yadirgasa da ona icinde bulundugunuz ruh halini ve mutsuzlugunuzu anlattiginizda sizi anlayacagini dusunuyorum.

Beyazmelekk1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
11 Ekim 2012
Emoji Skoru
95
Simdi ben sizden cok farkli bir aile yapisinda buyudum, cok serbest bir fikir ortami olan, rahat ve hic dindar olmayandi. Ama sizle empati kurabilirim cevremde de sizin gibi bu problemi yasayan bir suru insan var. ─░nanc dedigimiz sey insanin inandigi yaraticiyla kendisi arasinda kalmali. Aysenin fatmanin bilmem nenin dedigi seyi onemseyerek yasanilmaz. Bu hayat sizin hayatiniz, dunyaya br kere geliyoruz. Kendi istediginiz gibi yasayip mutlu olamayacaksaniz yasamanin ne anlami var ki? Esiniz de sizi basortunuz icin sevmedi heralde? Evlendiginize gore sorunlarinizi paylasip dertlerinizi rahatlikla acabildiginiz biri oldugunu varsayiyorum. ─░lk basta bu fikrinizi yadirgasa da ona icinde bulundugunuz ruh halini ve mutsuzlugunuzu anlattiginizda sizi anlayacagini dusunuyorum.
E┼čime bu konuyu anlatabilece─čimi hi├ž sanm─▒yorum. ├ç├╝nk├╝ o da ailesine bunu anlatamayaca─č─▒ i├žin beni dinlemez bile­čÖü inan─▒n hayat dolu biriyim asl─▒nda ama d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmak istemiyorum. Bu konu be─čnim i├žin k─▒s─▒r d├Âng├╝ malesef­čÖü

kalplerbirsedunyaguzel

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
3 Ocak 2016
Emoji Skoru
4.631
Ya┼č
34
Bu konuda yapaca─č─▒n en ├Ânemli ┼čey bir anda a├ž─▒lmak. ├Ânce sa├ž─▒n─▒ a├ž. sonra zaman i├žinde giyimin de normal k─▒zlar gibi olur. insanlara da s├Âz d├╝┼čmez. sen karar─▒n─▒n arkas─▒nda dur yeter. son d├Ânemde ├╝nl├╝ baz─▒ kad─▒nlar da sa├žlar─▒n─▒ a├žt─▒lar onlardan ilham alabilirsin.

GOFY

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 Nisan 2019
Emoji Skoru
51
Ya┼č
47
Sizi ne mutlu edecekse onu yap─▒n bence.─░├žinizden gelmiyorsa kapal─▒ olman─▒n bir anlam─▒ yok.Sanki ├╝lkede dinin her ko┼čulu yerine getiriliyomu┼č da bir kad─▒n─▒n kapal─▒ olmas─▒ m─▒ kal─▒yormu┼č.─░nsan─▒n kalbi k├Ât├╝l├╝klere kapal─▒ olsun.
hzab suresi / 59. ayet der ki;
ey peygamber! han─▒mlar─▒na, k─▒zlar─▒na ve m├╝minlerin kad─▒nlar─▒na s├Âyle, bedenlerini ├Ârtecek elbiselerini giysinler. bu onlar─▒n tan─▒n─▒p incitilmemelerine de daha uygundur. ┼č├╝phesiz Allah ├žok ba─č─▒┼člay─▒c─▒d─▒r, ├žok merhamet edicidir.

bayankatip

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
25 Mart 2019
Emoji Skoru
345
hi├ž kimseyi d├╝┼č├╝nmeyin etraf sizinle beraber ├Âlmicek kimseyi de ilgilendirmez

Beyazmelekk1

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Kat─▒l─▒m
11 Ekim 2012
Emoji Skoru
95
Kendi i├žimde kesin karar verdim bi g├╝n yapaca─č─▒m bunu.. En do─čru zaman nedir yada en do─čru nas─▒l yapabilirim bunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Normalde ├žal─▒┼čma hayat─▒m var ama ┼ču an ├╝cretsiz izindeyim daha 1 y─▒l─▒m var asl─▒nda bu zaman s├╝recinde yapmak benim i├žin en uygun. ─░nsanlardan uza─č─▒m ├ž├╝nk├╝. Ama en ├Ânemlisi e┼čimi ikna edebilmek. Zaten e┼čim bu konuda bana destek olsa kimse umrumda olmaz...

Yukar─▒ Alt