• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Popüler Konu Ev Yapımı Lavaş-Mersin Tantuni (01 TR Paşa Sponsorluğunda)

sey_ren

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.391
52
olur mu canım, paylaşmasanız nasıl öğrencez denicez:13::13:

tanışmıyoruz ama senden çok güzel bi enerji alıyorum, başarılar canım:13::13:
:KK16:Teşekkür ederim canım.Haklısın ama işte hamileler olunca artı hepimiz insanız nefis çekiyor.Tadı ağzınızda bulunsun ne diyeyim.:KK56:
Senin benden güzel enerji alman tamamen senin güzel yüreğine bağlı tatlım.:KK16:

cincikk

Popüler Üye
Pro Üye
7 Haziran 2012
4.617
1.726
valla kocan çok şanslı yatın kalksın şükretsin böyle süper bir aşçı karısı olduğu için :) maaşallah :nazar:

sey_ren

ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.391
52
valla kocan çok şanslı yatın kalksın şükretsin böyle süper bir aşçı karısı olduğu için :) maaşallah :nazar:
:KK1:Teşekkür ederim canım.Bu mesajı eşime gösterip yat kalk talim ettirip şükret bakıyım benim gibi bri ile evli olduğuna diyeceğim.
Bana kızmaz yada kapıya koymaz değilmi tatlım.:KK1:
Hoş sokakta kalırsam sizin kapıya dayanırım ne yapayım:KK76:

Son düzenleme:

5February

|| Rabbime Bin Şükür.. ||
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
4.052
517
teşekkür ederim canım,yatak hazır sen nerdesin hani.

Süpürgemizide :KK55::KK55:yolladık çabucak gelesin diye gözlerimiz yollarda kaldı:KK76:

:KK55::KK55:
Atladım süpürgemeeeee... :))

Ablacığım mükemmel gerçekten tarife bir kez daha baktım yaaa.. :)) :KK16::KK16:
Oylamalar ne zaman başlayacak acaba?

sey_ren

ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.391
52
:KK55::KK55:
Atladım süpürgemeeeee... :))

Ablacığım mükemmel gerçekten tarife bir kez daha baktım yaaa.. :)) :KK16::KK16:
Oylamalar ne zaman başlayacak acaba?
Teşekkür ederim canım.Bekliyorum çok geç kalma aramızda kalsın künefe yapıyorum kaçırma bu ziyafeti:KK1:
Oylamalar ayın 11 de başlayacak canım.:KK16::KK1::KK76:

01vuslat

irem'im
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2012
892
10
Ev yapımı lavaş yani bizim küçük 'bazlama'mız :KK56: Çok severim ve sık sık yaparım ve her şeyin yanına da yakıştırırım ben. O kadar çok yönlü ki, istersen içine peynirli iç hazırla, istersen patatesli, istersen hiç bir şey koyma domates peynir at ye :KK9: Tantuniyi hiç denemedim ama,ellerine sağlık canım :KK34: İlk yaptığım bazlamayı yani lavaşı tantuniyle denicem :KK56:

5February

Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
4.052
517
Teşekkür ederim canım.Bekliyorum çok geç kalma aramızda kalsın künefe yapıyorum kaçırma bu ziyafeti:KK1:

Ah bir de künefe.. :)))
Damak tadımız aynı ablacığım.. :))
Oylamaları da kaçırmayalım, iki arada bakınırken.. :KK1:

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.234
13.535
çok güzel gözüküyor daha çnce tarfine baktım ama resimleri görememiştim şimdi resimler gördüm evden girince off valla çok iştah açıcı denicem kesinlikle ben bayılırım tantuniye Eskişehir'de Mersin kadar yapılıyor tantuni.

arzum77

MEMETÖR :))
Pro Üye
15 Ekim 2010
15.751
12.606
Künefemi dedin :KK52: Allahım sana geliyorum :KK53:

Lütfen tatlı kategorisinde bu tarifi bizimle paylaş arkadaşım :KK19:

Son düzenleme:

sey_ren

ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.391
52
Ev yapımı lavaş yani bizim küçük 'bazlama'mız :KK56: Çok severim ve sık sık yaparım ve her şeyin yanına da yakıştırırım ben. O kadar çok yönlü ki, istersen içine peynirli iç hazırla, istersen patatesli, istersen hiç bir şey koyma domates peynir at ye :KK9: Tantuniyi hiç denemedim ama,ellerine sağlık canım :KK34: İlk yaptığım bazlamayı yani lavaşı tantuniyle denicem :KK56:
Evet canım bazlama gözleme yağlı ekmek ve lavaş aslında hepsi aynı lavaşın farkı daha yumuşak ve az pişmiş olması.Hamur kabarınca tamam demektir :)Dene ve buraya resimle görelim tatlım:KK16:

sey_ren

ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.391
52
Ah bir de künefe.. :)))
Damak tadımız aynı ablacığım.. :))
Oylamaları da kaçırmayalım, iki arada bakınırken.. :KK1:
Aynı ise oratda buluşalım gülüm yapalım birer tantuni vede künefe oturalım çimlere Allah ne verdiyse.
Oylamaları kaçırmayın:KK52::KK52: bana oy veren herkesle vede kazanırsam hediyeleri paylaşıcam hani yetmezse ne yapalım parça parça yollıcam diğer yarışmalara katılır ve kazanırsam toplarız kalan parçaları:KK16::KK76::KK76:

vee vaatlerişm var
herkes pro üye olacak (kazen duymasın):KK76:
kimseye ceza yağmıcak:KK47:
bdv de kayınvalidesinden dertli olan herkesin kayınvalidesi huzurevilerine yerleştirilecek :KK1:
sanırım çok attım:KK37::KK52:

5February

Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
4.052
517
Aynı ise oratda buluşalım gülüm yapalım birer tantuni vede künefe oturalım çimlere Allah ne verdiyse.
Oylamaları kaçırmayın:KK52::KK52: bana oy veren herkesle vede kazanırsam hediyeleri paylaşıcam hani yetmezse ne yapalım parça parça yollıcam diğer yarışmalara katılır ve kazanırsam toplarız kalan parçaları:KK16::KK76::KK76:

vee vaatlerişm var
herkes pro üye olacak (kazen duymasın):KK76:
kimseye ceza yağmıcak:KK47:
bdv de kayınvalidesinden dertli olan herkesin kayınvalidesi huzurevilerine yerleştirilecek :KK1:
sanırım çok attım:KK37::KK52:

:KK1::KK1::KK1:
Ay öldüm gülmekten.. :KK1:

ThirtyFouR

iStaNBuL
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2010
7.518
427
32
ALLAHIM su an diyette olduguma pisman oldum :KK14:
bu tarifi neden 1 hafta önce görmedim ki :KK9:
Canim cok fena cekti inan, hele o ayran nasil köpürdü öyle ya, nedir bunun püf noktasi?

sey_ren

ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
2.391
52
ALLAHIM su an diyette olduguma pisman oldum :KK14:
bu tarifi neden 1 hafta önce görmedim ki :KK9:
Canim cok fena cekti inan, hele o ayran nasil köpürdü öyle ya, nedir bunun püf noktasi?
Canım benim diyetinde başarılar dilerim ne diyeyim.:26:
Ayranın öyle köpürmüş olması hem ev yapımı hemde süzme (tam değil ama)olmasından.Birde iyi çırptınmı ayranı içerken o köpükleri bıyık yap sonrada yaramaz çocuklar gibi yalan dur :KK1::KK1:

Süzme yoğurdu kendin yapabilirsin canım
En kolayı temiz bir tülbent bezini 4 e katlayıp sürekli yoğurdun üzerine koyarak suyunu alabilirsin.
Veya carse yada yine sık dokunmuş bezden yapılmış bir keseye koyup suyunu çekene kadar bekletebilirsin.Bunuda yakında sizlere göstereyim inşallah.
Yalnız bir püf vereyim sana yoğurdun suyunu süzdürdüğünde asla atma böbrek taşı olan içebilir ama hamur yoğuracağın zaman o su ile yoğur tadı hem ayrı güzel hemde nar gibi kızarır bazlaman gözlemen lavaşın kekin poğaçan:KK1::KK16::KK76:

merve02

AŞK'sın Sen! CAN'sın Sen!
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2011
24.350
52
Hariasın tek kelimeyle Ellerin dert görmesin Nasılda özlemişim Tantuniyi ahh..:KK56::KK56: