Evde kaldın imaları

Albertynax

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2019
307
31
37 yaşındayım öğretmenim. Kariyer yapıyorum . Çevrem sürekli evde kaldın iması yapıyor. Çocuk için geç kaldıklarımı düşünüyorlar.

Ama devir eskisi gibi değil . İnsanlar artık 50li yaşlarda da doğuruyor. Bir tanıdığım 49 yaşında evlendi , 51 yaşında ilk doğumunu gerçekleştirdi. Hem de doğal yollarla hamile kaldı .

40 sene önceki dünya yok artık . 40 sene önce ortalama ömür 60 ken şimdi 80 lerde . Dünya değişiyor.

Ben bu baskılara direniyorum bazen canımı sıksa da . Siz de direnin .

Ünlüler bile hep 40+dan sonra evlenip doğum yapıyor . Kariyer yapın .

Ben böyle düşünüyorum . Bu baskılar bazen canımı sıkıyor . Sizde benim gibi mi düşünüyorsunuz.
Maalesef sizin gibi düşünmüyorum ben 21 yaşında olmama rağmen ne çok erken ne çok geç evlilik iyi değil bence en geç 25 yaşında evlenilmeli çünkü hem ömür gidiyor seçicilik artıyor ve ileride çocuğun anaanesi gibi durursun hakkınızda hayırlısı olsun bence daha fazla bekletmeyin zaten kariyeriniz yerinde

birmuhendisanne

6.takım 🌺 bşl 06.07 :70 kg gnc:65,25kg hedef:55 kg
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
529
1.437
Kesinlikle öyle 2019 yılındayız , Kadınlar artık kendilerine bakıyorlar , 51 yaşında doğal yollarla hamile kalan bir tanıdıgım bile var
Füsun Demirel 56 yaşında ikizlerini doğurdu sanırım... imkan ve beklenti meselesi tamamen. Düşüncenizi destekliyorum, evlilik ve annelik için en uygun zamanı sadece kişiler kendileri bilebilir.

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
30.393
105.229
Maalesef sizin gibi düşünmüyorum ben 21 yaşında olmama rağmen ne çok erken ne çok geç evlilik iyi değil bence en geç 25 yaşında evlenilmeli çünkü hem ömür gidiyor seçicilik artıyor ve ileride çocuğun anaanesi gibi durursun hakkınızda hayırlısı olsun bence daha fazla bekletmeyin zaten kariyeriniz yerinde
Eeee valla ablacim 25te bekledim bekledim gele gele bir okuz geldi simdi ben ne yapsaydim, ille de 25 yasda evlenicem diye random birini mi secseydim:KK51:

honey bunch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
9.887
15.376
21imdeyken bende üni bitince evleneyim hayalindeydim ama nasip olmadı umarım seni bulur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tahta1982

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
8
30
Kusura bakmayın çağ hanımı amma ve lakin biz Türkiye'de ve Türkiye şartlarında yaşıyoruz.
Canım benim şimdi baktım yaşına 30muş ve bekarsın , belki sana da baskılar vardır ama güçlü ol . Türkiyede yaşasak bile önemli değil dünya dönüyor .

Gulenay4040

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
813
865
37 yaşındayım öğretmenim. Kariyer yapıyorum . Çevrem sürekli evde kaldın iması yapıyor. Çocuk için geç kaldıklarımı düşünüyorlar.

Ama devir eskisi gibi değil . İnsanlar artık 50li yaşlarda da doğuruyor. Bir tanıdığım 49 yaşında evlendi , 51 yaşında ilk doğumunu gerçekleştirdi. Hem de doğal yollarla hamile kaldı .

40 sene önceki dünya yok artık . 40 sene önce ortalama ömür 60 ken şimdi 80 lerde . Dünya değişiyor.

Ben bu baskılara direniyorum bazen canımı sıksa da . Siz de direnin .

Ünlüler bile hep 40+dan sonra evlenip doğum yapıyor . Kariyer yapın .

Ben böyle düşünüyorum . Bu baskılar bazen canımı sıkıyor . Sizde benim gibi mi düşünüyorsunuz.
Kimine göre dediğimiz gibi kimine göre yada yaşam şekline göre farklı bi durum banada evlen evlen dediler hp erteledim çocuğun olmaz dediler 45 50 yasında çocuk yapanlar var tıp ilerledi dedim ama durum öyle değilmiş 37 yasında evlendim 4 yıldır bebeğim olmuyor tedavi görüyorum 2 defa gebe kaldım ikisi de düşük oldu sebepleri araştırıldı sorun çıkmadı en son doktorumuz yaşınla alakalı 35 yaş üstü gebelerde%35 %50 düşük oluyor dedi halen tedavi içindeyim bu arada tabi psikolojik yıkım yıpranma sorunlar her kontrole gittiğimde başka bi sorun troid hastasıyım aynı zamanda ve ankarada iyi bi profesör doktorum her gittiğimde 35 yaş üstü bayanlar var herkes aynı dertden muzdarip ya gebe kalamama ya hormonal sorunlar kimisi erken menopoza girmiş tedavi olup anne olmak istiyor kimisi tekrar tekrar düşük yapıyor ve gebe kalıncada 35 yaş üzeri riskli gebelik diye farklı bi bölümde kontrol altında oluyorsun Allah herkese her isteyene mutlu bi yuva versin ve evlat nasip.biz yaş aldıkça vücudumuzda hormonlarımızda yaş alıyor şimdiki aklım olsa 28..33 yaş arası evlenirdim bi çok arkadaşım akrabam var okuyup evlenip çocuk yapıp aynı zamanda kariyer yapan kişilerde var

Rojjin

La Tahzen...
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
2.190
6.519
Canım benim şimdi baktım yaşına 30muş ve bekarsın , belki sana da baskılar vardır ama güçlü ol . Türkiyede yaşasak bile önemli değil dünya dönüyor .
Evet 30 yaşındayım ve bekarım sırf ima oldu diye konu sahibi zaten kariyerinden vazgeçmesin keza ben de çalışan bir kadınım.
Kadınlar tabiki ayakları üzerinde dursun ama fizyolojik gerçekler var ben bunu kast edıyorum; toplum algısı umrum bile olmaz efendim.

Yukarı Alt