• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Evde kedisi olanlar

ATTRAENTE

ACTA EST FABULA
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Ağustos 2008
12.576
25.258
Alerjiler bazen sonradan da gelişebiliyor, yani eskiden olmaması şimdi de olmayacağı anlamına gelmiyor. En iyisi biraz bekle, bir süre hayvansız yaşadıktan sonra belki tüyleri falan takıntı yapmışsındır, şikayetin devam ederse bir doktora görün. Peki alerji çıkarsa ne olacak hayvanın akıbeti

ekimnisan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2013
86
3
Alerjiler bazen sonradan da gelişebiliyor, yani eskiden olmaması şimdi de olmayacağı anlamına gelmiyor. En iyisi biraz bekle, bir süre hayvansız yaşadıktan sonra belki tüyleri falan takıntı yapmışsındır, şikayetin devam ederse bir doktora görün. Peki alerji çıkarsa ne olacak hayvanın akıbeti
İnsallah dedigin gibidir.Ben kediyi vermeyi dusunemiyorum bile aylardir bu cins kedi arastiriyorum ve de cok acayip hayvan gelir gelmex kuma alisti.Neydi o kopek besledigim zamanlar her yere tuvaletini yapardi alisana kadar.Umarim korktugum olmaz

ATTRAENTE

ACTA EST FABULA
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Ağustos 2008
12.576
25.258
İnsallah dedigin gibidir.Ben kediyi vermeyi dusunemiyorum bile aylardir bu cins kedi arastiriyorum ve de cok acayip hayvan gelir gelmex kuma alisti.Neydi o kopek besledigim zamanlar her yere tuvaletini yapardi alisana kadar.Umarim korktugum olmaz
İnşallah olmaz, kardeşiminde var alerjisi ileri derecede hemde, üstelik astımla beraber. Ancak aşı oluyor 4 ay da bir, kedilerini vermektense aşıyı tercih etti. Evde halı bulundurmuyor, perdeleri toz tutmaz cinsten idare ediyorlar 5 yıldır ama çok zorlanıyor, üç kedisi var ama mesela ablamın evinde kalamıyor orada şu an 12 kedi var. Umarım bir sorun olmadan beraberliğiniz devam eder, yavrum alışmış da yerine hemen.

kindarrrr

Popüler Üye
Pro Üye
20 Eylül 2010
3.195
388
iki kedim var benim de. az önce küçük olan sıpa yatak başlığım üzerinden vantilatöre atlayıp devirmek suretiyle sanırım bütün apartmanı uyandırdı :26: inşallah aşağıdakiler yoktur evde sanırım yoklardı neyse...

benimkiler tekir olduğundan tüy sorunu çok az. olsa da ben çok dert etmiyorum açıkçası.

buarada alerjiden bahsedilmiş. sanırım bende de sonradan gelişti. birbuçuk sene kadar tekti kızım, sonradan küçüğü aldık. yeni yeni başladı deli gibi hapşırıyorum. damağım da kaşınıyor. bazen beş kere arka arkaya hapşırıyorum bi doktora gideyim en iyisi :18:

aspirin89

Yaramaz Oğlummm....
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2013
788
162
benımde bembeyaz bır ankara kedim vardi omrumu yedi resmen cok yaramaz bir kediydi hamile oldugumu ogrenince mecburen ayrildik tuyleri haddinden fazla dokuluyordu ve devamli pesinden kosmam gerekiyordu .
siz hic pencere kiran kedi duydunuzmu benim kedim kus yakalamaya calisirken iki tane pencere cami kirdi .kendisi tam 7 kiloydu .
ama herseye ragmen cok seviyor insan ve baglaniyor evden gidecegi zaman bir hafta gozyasi doktum cok zordu ama mecburdum .
evde kedi bakmak gercekten cok zor Allah yardimciniz olsun:KK34:

foreveryours

Çınar'ım....
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2010
1.102
87
Benımde evımde var kedı annemdede var
Zorluk bende yasıyorum yazın ortasında pencere acamıyorum sıneklıkde fayda etmıyo.ıkı sene olucak evlenelı koltuk,sandalye demeye bın sahıt lazım.delik desik oldular.ne kadar tarasanda yok her yer kıl tuy.bırı gelınce korkuyo sevmıyo afalanlar basıyo benı.ama ben kedı hastası bırı olarak yerı gelınce cok bunalıyorum ama napım cok sevıyorum.artık saldım valla onun bı saga bı sola donup oyun yapması unutturuyo herseyı.kedı sevmeyen evıme gelmesın dıyorum pek gelende yok :) esım ben kedım mutluyuz.delık sandalye ve koltuklar,tuy olan esyalar olsa bıle :))

eLmayRa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
36.905
6.819
Merhaba arkadaslar kedisi olanlara cok onemli bir sey sormaliyim.Aylardir aradigim kediyi bugun aldim ama psikolojik mi bilmiyorum gozlerim yaniyor ve sanki burnumda hep onun tuyu vsrmis gibi hissediyorum.Gerci bugun kedi gelmeden once faranjitim tuttu bogazi agriyor ama acaba kediye alerjim mi var.Daha once 9 yil ve 1er yil olmak uzere kopek besledim kucukken de bir kedimiz vardi sokak kedisi gezer gezer gelirdi boylr olmadi.Esim evde kopek istemedigi icin kedi aldim ve geldiginde delirdim cok sevdim sizce alerjim mi var
Doktor bana sey demişti, eğer vücudunuzda herhangi bir bakteriye hassasiyet varsa bu daha sonradan da cıkabilir ortaya. Hayvan beslemenle bir ilgisi yok, o gelince tetiklemiştir.

Alerji testi yaptırın hemen, dilerim önemli birşey değldir.

Amonra

Guru
Pro Üye
11 Şubat 2008
13.436
297
Tüy dökümü kedili evlerin sorunu şüphesiz. Ama furmunator taraklarla bir nebze azalıyor dökülen tüy miktari. Gerçi benimkiler nefret ediyor taranmaktan ben de onlar uyurken çaktırmadan seviyor gibi tanıyorum sırayla. 3 tane kediden bir yastık çok rahat çıkıyor. Benimkiler tekir ama çok sık ve uzun tüyleri var iki kardeşin diğer alaca tekirim hiç tüy dokmez mevsim geçişleri haricinde.

eLmayRa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
36.905
6.819
Tüy dökümü kedili evlerin sorunu şüphesiz. Ama furmunator taraklarla bir nebze azalıyor dökülen tüy miktari. Gerçi benimkiler nefret ediyor taranmaktan ben de onlar uyurken çaktırmadan seviyor gibi tanıyorum sırayla. 3 tane kediden bir yastık çok rahat çıkıyor. Benimkiler tekir ama çok sık ve uzun tüyleri var iki kardeşin diğer alaca tekirim hiç tüy dokmez mevsim geçişleri haricinde.
Kedileri traş ettirmek zararlı mı amonra? Bir yerde anestezi uygulayarak yaptıklarını okumuştum. Son zamanlarda mia epey tüy döküyor. Hadi evi bi şekilde temizliyorum ama tam işe gitmek üzereyken yanlışlıkla bir yere oturduysam bütün kıyafetim tüy oluyor. Acaba traş mı ettirsem yoksa bu furminatör taraktan mı alsam?

Amonra

Guru
Pro Üye
11 Şubat 2008
13.436
297
$IMG_2054.jpg $IMG_20130727_192331.jpg $IMG_20130829_224736.jpg $IMG_2065.jpg

Bunlar benim tüy yumaklarim

Canım

Ben hiç traş ettirmedin kaldi ki kiraz iran kadar kıllı bir hayvan. Ama sonucta anestezi aliyorlar ne kadarcik cigerleri var ki. Sırf kendi rahatım için Kıyamam ben onlara bir de travma kısmı var hayvan kendini kilsiz tuysuz görünce bunalıma bile girebilir fikrimce. Dedigim tarak ciddi ise yarayan bir alet. Kucaginda severken eline tüy gelmiyor oyle anlatayim.

Yukarı Alt