• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Evde kedisi olanlar

eLmayRa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
36.905
6.819
Eki Görüntüle 791277 Eki Görüntüle 791275 Eki Görüntüle 791276 Eki Görüntüle 791278

Bunlar benim tüy yumaklarim

Canım

Ben hiç traş ettirmedin kaldi ki kiraz iran kadar kıllı bir hayvan. Ama sonucta anestezi aliyorlar ne kadarcik cigerleri var ki. Sırf kendi rahatım için Kıyamam ben onlara bir de travma kısmı var hayvan kendini kilsiz tuysuz görünce bunalıma bile girebilir fikrimce. Dedigim tarak ciddi ise yarayan bir alet. Kucaginda severken eline tüy gelmiyor oyle anlatayim.
Tiplere bak tiplereee :)

Anestezi olayı varsa ben de asla yaptırmam yazık onun bedenine, o taraktan ben de alayım, illallah geldi cünkü :)

Amonra

Guru
Pro Üye
11 Şubat 2008
13.436
297
$PicsArt_1378063916183.jpg

Bir de bu tuy toplama zimbirtisi var biri evde biri cantamda hep yikanabiliyor kagitlar gibi değil yani uzun ömürlü rulolara sactigim paralara aciyorum bunu bulduktan sonra. Ben pet sitesinden almistim ilkini ama ikea Koçtaşta falan da var tavsiye ederim. KıyafetlerdEn çok iyi tüy topluyor.

cmrmduru

kızım+oğlum:Huzur
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
2.760
757
üç yaşında kızım var sürekli anne kedi alalım diyor çizgi film izlerden caillonun kedisi gibi olsun diyor.ama benim tuylerine karsı alerjım var asla yaşayamam aynı evde kızımında faranjıtı var yoksa güzel bişey beslemek :KK76:

Amonra

Guru
Pro Üye
11 Şubat 2008
13.436
297
Tiplere bak tiplereee :)

Anestezi olayı varsa ben de asla yaptırmam yazık onun bedenine, o taraktan ben de alayım, illallah geldi cünkü :)
Al muhakkak haftada 2 tarasan yetiyor bizimkilere. Oksadikca elime tüy gelmiyor nispeten koltuklarda ortalarda görünen tüy sorununu azaltıyor. Biraz pahalı ama internette araştır ucuza da bulursun. Dayanıklı bir tarak hem 4 senedir evde biraktiklari en saglam esya diyebilirim :KK53:

eLmayRa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
36.905
6.819
Al muhakkak haftada 2 tarasan yetiyor bizimkilere. Oksadikca elime tüy gelmiyor nispeten koltuklarda ortalarda görünen tüy sorununu azaltıyor. Biraz pahalı ama internette araştır ucuza da bulursun. Dayanıklı bir tarak hem 4 senedir evde biraktiklari en saglam esya diyebilirim :KK53:
Mia 6 ayda annemin bütün sandalyelerini mahfetti :) Beni borca soktu.

Tamam tüy toplayıcı bantlardan fln aldım ama kuruma bir gidiyorum her yerim tüy, hele bi de siyah giydiysem...

50 ye buldum bi tane ama birazcık daha arastırayım, saol tatlım

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.148
25.943
Furminator 1 numara.Kedim annemlerde kalıyor.Anneme anneler günü hediyesi almıştım kadıncagız uçmuştu havalara o derece etkılı bir tarak:)

Buda bizim yaşlı dedemiz.Sundan 1 sene once 3 kılo daha fazlaydı.Hastalık cok yıprattı oglumu..Son fotografta arka ayaklarının üstünde tam duramadıgı nasılda belli...Hergun ilaç içiyoruz artık yoksa tuvalete cıkamyoruz...İnşallah yaşlı koca bünyesi bizimle bıraz daha olmasını sağlar.

$IMG_4262.jpg $IMG_4265.jpg $IMG_2812.jpg $IMG_4264.jpg

Son düzenleme:

gdogan43

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2010
29
2
lütfen kedilerinizi traş ettirmeyin,strese girip hasta oluyolarmış,yada saldırganlaşıyolarmış yazık değilmi bakamayacak olan evine kedi almasın zaten.Benimde 7 aylık iran kedim var doğal olarak çok tüy döküyo süpürgem arnicanın turbo başlıklı olanından döner başlıklı o tüyleri topluyo.Bazen çok bunalıyorum ama asla vazgeçemem kedimden,evimizin neşesi küçük bebeğimiz.Yazın üç günlüğüne istanbula gittik tabi kedimizi evde bıraktık komşuya anhtar bıraktık günde üç kez çıkıp ilgilendi,ama o üç gün bana cehennem geldi kızımdan ayrı.Hep bizi aramış ağlamış canı sıkılmış.Eve döndüğümüzde kapıdan içeri girergirmez üstümüze atlayıp yüzümüzü yaladı onun o halini görünce çocuklarla ağladık.Bir daha asla onu yanlız bırakmam.Birde bi ricam olacak bi heves evinize kedi alıp bakması zor oluyo diye asla sokağa bırakmayınbu onlara yapılacak en büyük kötülük olur.Benim kedim evde doğdu evde büyüdü sokağa çıkarınca korkudan titriyo ağlıyo hemen eve girmek istiyo.Bizde sadece balkona çıkarıyoruz orda mutlu oluyo

WOLFROG

BOŞAN BENCE
Pro Üye
24 Haziran 2011
20.697
37.653
lütfen kedilerinizi traş ettirmeyin,strese girip hasta oluyolarmış,yada saldırganlaşıyolarmış yazık değilmi bakamayacak olan evine kedi almasın zaten.Benimde 7 aylık iran kedim var doğal olarak çok tüy döküyo süpürgem arnicanın turbo başlıklı olanından döner başlıklı o tüyleri topluyo.Bazen çok bunalıyorum ama asla vazgeçemem kedimden,evimizin neşesi küçük bebeğimiz.Yazın üç günlüğüne istanbula gittik tabi kedimizi evde bıraktık komşuya anhtar bıraktık günde üç kez çıkıp ilgilendi,ama o üç gün bana cehennem geldi kızımdan ayrı.Hep bizi aramış ağlamış canı sıkılmış.Eve döndüğümüzde kapıdan içeri girergirmez üstümüze atlayıp yüzümüzü yaladı onun o halini görünce çocuklarla ağladık.Bir daha asla onu yanlız bırakmam.Birde bi ricam olacak bi heves evinize kedi alıp bakması zor oluyo diye asla sokağa bırakmayınbu onlara yapılacak en büyük kötülük olur.Benim kedim evde doğdu evde büyüdü sokağa çıkarınca korkudan titriyo ağlıyo hemen eve girmek istiyo.Bizde sadece balkona çıkarıyoruz orda mutlu oluyo
3 senede cozumunu bulmustur bence:işsiz:

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.355
4.019
benm kedim 2 ün önce doğum yaptı hatta buraya yazmıştım konu açıp. bu sabah arkasından bi miktar kan geldi. ayrıca kedi halsiz gibi ve yemek yemek için kalkıyor ama çok yemek yemiyor. yavrularını sürekli emziriyor. size sorum olumsuz bi durum var mıdır lütfen bilenler cevaplayabilir mi? veterinere götürürdük ama hem orucuz hem de aracımız yok götürecek
ayyyy resim atabilirmsiin yavruların ve hangi sehirr

Medusan

Were all mad here
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
1.185
394
Benim de kedim var apartmanda bakiyorum 3 aylik 1 bucuk aydir bende ilk aldigim gunlerde cok sessiz sakin bir kediydi ama simdi canavara donustu gerci bu haline de bayiliyorum :KK36: tuy sorunu bende de var malesef cok tuy dokuyor rulo kullaniyorum bir de 2 gunde bir tariyorum bol bol dokulecek tuy kalmayana kadar :KK6: bir de yeni evliyim esyalar yeni tirnaklari her yerde perdede koltukta bunun icin kedi tahtasi var halatli falan ondan aldim ne zaman bir yeri tirmiklicak olsa alip tahtasina goturuyorum baya alisti gelip gecerken tirnaklar surekli tahtada:KK71: sizde deneyebilirsiniz eger olmuyorsa buna ragmen her yeri yirtiyorlarsa tirnaklarini kesebilirsiniz yada torpuleyin kardesim en son care kedisine bunu yapti suan bir sorun yok :KK31: ama o kadar tatlilarki ne yaparsa yapsin vazgecemem gibi cok alistim :KK36:

Yukarı Alt