Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Evde para kazanma

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve Askinkitabi tarafından 4 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2017
    Konu Sahibi : Askinkitabi
  1. Askinkitabi

Askinkitabi Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    108
    Dükkan açmadan evde makyaj vs. yaparak para kazanmak yasadışı mı? kaçak kuaför olarak düşünmeyin bu işte çok iddiali bir kuzenim var ve bu işten kendi çapında para kazanmak istiyor ama evi kuaföre çevirmeyecek konuyla ilgili bilgisi olan varsa bizi biraz aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler

2. 4 Ağustos 2017
  3. PabucumunNicki

PabucumunNicki NickiminPabucu Üye

Ödül Puanları:
    193
    Hayir yasa disi degil.Geliri belirli seviyeyi gecmedigini sgk ya bildirirse olasi sikayetlerde bile calisabilir.

Askinkitabi bunu beğendi.
  4. 4 Ağustos 2017
  5. Askinkitabi

Ödül Puanları:
    108
    Şikayet edilmemiz olası çünkü çevrede 3 tane bayan kuaförü var o yüzden izin alabileceğimiz bir yer var mı? kartvizit bastırsak sorun olur mu? lütfen biraz daha aydınlatır mısınız çok teşekkürler

6. 4 Ağustos 2017
  7. ortam virusu

ortam virusu You'll know me soon. Üye

Ödül Puanları:
    33
    Evin bir odasını home office olarak gösterecek, şahıs şirketi açacak. İçeriyi kuaföre dönüştürmesine gerek yok, fakat vergisini ödemesi gerekiyor.

8. 4 Ağustos 2017
  9. Askinkitabi

Ödül Puanları:
    108
    Ne kadar bir vergi kazanacağı 3-5 bir şey zaten bi dükkan kadar değildir umarım

10. 4 Ağustos 2017
  11. PabucumunNicki

PabucumunNicki NickiminPabucu Üye

Ödül Puanları:
    193
    O kadar ayrintiyi bilmiyorum sgk ya danismaniz gerekiyor sanirim evde calisiyorum gelirim su dediginizde evinize mufettis geliyor isin kucuklugunu tespit edip belge veriyor.

12. 4 Ağustos 2017
  13. Askinkitabi

Ödül Puanları:
    108
    Anladım arayıp soralım bakalım tekrardan teşekkürler

PabucumunNicki bunu beğendi.
  14. 4 Ağustos 2017
  15. bulca

bulca Guru Üye

Ödül Puanları:
    463
    Yukarıda açıklamış bir arkadaş şahış şirketini şikayet edilirseniz cezası büyük olur kartvizit vs bastırırsanız şikayet edilme olasılığnız daha yüksek olur.Maliyeye gidip şahış şirketi gibi birşey yapabilirsiniz vergi lehvası alarak ayrıca şahış şirketide olsa muhasebeci tutmak ve bagkur primi yatması gerek.

16. 4 Ağustos 2017
  17. Batu85

Batu85 Üye Üye

Ödül Puanları:
    23
    Ben baska bir is icin home ofisi arastirmistim oyle 3 5 müşteri icin yapilacak sey degil vergisi vs cok sadece dukkan kiran yok ..onun yerine dukkanda kiralarim en azindan musteri potansiyrlim fazla olur diye dusunmustum.hiç girismedim .yani evden olacak vergisi filan daha azdir diye dusunmustum oyle degil ayni dukkan acmak gibi bir farki yoktu

18. 4 Ağustos 2017
  19. Umberlee

Umberlee Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    238
    Bildiğim kadarıyla kuaförlük vs gibi işlerde zaten dükkan açabilmek için ustalık belgesi gerekiyor.
    Evde çalıştığında şikayet konusu olursa büyük sıkıntı yaşar.
    Hele kartvizit bastırmak gibi şeyler suçu itiraf etmek gibi bir şey.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.