Evlenmek için doğru zaman ne zaman?

bogakizii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
676
285
Kızlar merhaba,

Erkek arkadaşımla 7 aydır beraberiz. Kendisi 32 yaşında ben 25. Ciddi düşünüyoruz, hatta şöyle ki artık birbirimizle geçirmediğimiz günler eziyet gibi geliyor bir arada yaşamak istiyoruz. Bir an önce evlensek konuşmaları yapmaya başladık. Bugün hazırlıklara başlasak en geç 1 sene içinde evleniriz. Ama şöyle bir sıkıntım var. Annemi 3.5 ay önce kaybettim, daha çok yeni... Kardeşim 20 yaşında, o ben babam yaşıyoruz. Evlensem onları bırakmış olacağım bunu düşününce kendimi kötü hissediyorum. Evlenmesem, evlenmek istediğim ilişkimi yıllarca bekletiyor olacağım. Erkek arkadaşımın yaşı da geldi yeterince - istiyor aile olmak çocuk sahibi olmak. Nasıl yapmalıyım sizce? Bir kaç sene daha beklemeli miyiz? Kış aylarında isteme yapılıp seneye kışın evlenilebilir mi?...

bgkmn

Bir mucize olsun. 👶🏻
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
903
3.895
Kendinizi hazır hissediyorsanız evlenin. 1 yıl varmıs daha. Zaten 1 yıl ailenin yanında olacaksın.

Madelief

Let me fall if I must fail...
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
1.196
2.149
Basiniz sagolsun oncelikle. Kardesiniz 20 yasindaymis kucuk degil ki kendisi. Zaten okuyordur kendi basinin caresine bakacak yasta. Babaniza gelince o da biliyor ki birgun nasilsa evleneceksiniz. Sonuna kadar zaten yaninda kalmayacaksiniz. Simdi dusuncesi zor olsa da, belki kendisi de yeniden evlenip yuva kurmak ister. Dusundugunuz gibi yapin, kisin isteme seneye de dugun.

bogakizii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
676
285
Basiniz sagolsun oncelikle. Kardesiniz 20 yasindaymis kucuk degil ki kendisi. Zaten okuyordur kendi basinin caresine bakacak yasta. Babaniza gelince o da biliyor ki birgun nasilsa evleneceksiniz. Sonuna kadar zaten yaninda kalmayacaksiniz. Simdi dusuncesi zor olsa da, belki kendisi de yeniden evlenip yuva kurmak ister. Dusundugunuz gibi yapin, kisin isteme seneye de dugun.
Aslında babamdan çok kardeşimi düşünüyorum ben de gidersem kendini çok yalnız hissedecek diye :’(

S i y b e L

#evet canısı aynen öyle 💁🏻‍♀️
ÜZGÜN
Pro Üye
9 Ekim 2015
10.371
11.347
Annenize Allah rahmet eylesin
Babam kardeşime kim bakacak diye ne kadar daha bekleyebilirsiniz ki babanızda ister yuva kurmanızı ertelemeyin derim

Aynı şehirde yaşarsanız haftada bi kaç gün babanızla kardeşinizle ilgilenebilirsiniz eş kişiside anlayışlı biriyse sorun olmaz

NilCeren

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
941
438
Başınız sağolsun, siz de kendi hayatınızı elbet bir gün kuracaksınız. Belki kaybınız daha çok taze diye böyle bir düşüncedesiniz ama gün gelecek ve yuva kuracaksınız. Ne güzel hayatınızda bu hayali gerçekleştirmeyi düşündüğünüz biri de var. İlla yazın evlenilir diye bir kural yok onun için bu süreci siz yönetebilirsiniz. Ailelere konuyu açtıktan 6 ay sonrasında bile evlenebilirsiniz. İleride gün gelecek kardeşiniz de kendi yuvasını kuracak öyle düşün

Boleyn Kizi

Okuduğunu Anlamayan Alıntılamasın
Pro Üye
14 Ekim 2016
3.679
14.980
Babanizın evine yakin ev tutun. Ve sıklıkla bir arada bulunun. kardesiniz gider gelir. özel bi yemek yapinca cagirirsiniz filan.

Ben de annemle babamı birakmak istemedigim icin yakin ev tuttum. Bi sokak var aramizda. Camdan bakinca babamin evini görüyorum. Sürekli gidip geliyoruz. Su anda da hepbirlikte köye gidiyoruz mesela gezmek amaciyla.

Ama burda eş kişisinin de şartlarının buna uygun olmasi ve anlayışlı olmasi gerekiyor.

gizemliasli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
3.554
7.014
Kızlar merhaba,

Erkek arkadaşımla 7 aydır beraberiz. Kendisi 32 yaşında ben 25. Ciddi düşünüyoruz, hatta şöyle ki artık birbirimizle geçirmediğimiz günler eziyet gibi geliyor bir arada yaşamak istiyoruz. Bir an önce evlensek konuşmaları yapmaya başladık. Bugün hazırlıklara başlasak en geç 1 sene içinde evleniriz. Ama şöyle bir sıkıntım var. Annemi 3.5 ay önce kaybettim, daha çok yeni... Kardeşim 20 yaşında, o ben babam yaşıyoruz. Evlensem onları bırakmış olacağım bunu düşününce kendimi kötü hissediyorum. Evlenmesem, evlenmek istediğim ilişkimi yıllarca bekletiyor olacağım. Erkek arkadaşımın yaşı da geldi yeterince - istiyor aile olmak çocuk sahibi olmak. Nasıl yapmalıyım sizce? Bir kaç sene daha beklemeli miyiz? Kış aylarında isteme yapılıp seneye kışın evlenilebilir mi?...
öncelikle başınız sağolsun.evlilik kararı için önce birbirinizi yeterince tanıyın birbirinizden emin olun.şimdi he desek daha 1 sene var evliliğe demişsiniz.annenizin vefatından yeterince zaman geçmiş olacak.o konuda kafanızda bir şey kalmasın.erkek arkadaşınızın yaşı gelmiş artık istemekte haklı.kardeşiniz 20 yaşında küçük değil ki.babanızla ikisi beraber yaşayabilir.hatta istememe gibi bir durumları varsa ayrı ayrı da yaşayabilirler o konuda aklınız kalmasın.hem kendinizi sürece hazırlamak için hem sevgilinizin de gönlünü yapmak için isteme+söz yapabilirsiniz, bahar ya da yazın nişanı yaparsınız sonra evlenirsiniz hazırlıklar tamamlanınca.birkaç sene beklemeniz için bir sebep göremedim.

Sevimliprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2014
159
158
Bu sorunun çok basit bir cevabı var:evlenmek isteteceğin kişiyle karşılaşınca.O kişiyi bulduğunda beklemenin anlamsız olduğunu düşünüyorum.Ayrıca başınız sağolsun.Kardeşinizin yaşı küçük değil.Aksine mutlu olacağınız bir evlilik yaptığınızda onlar da mutlu olur bence.Aynı şehirde olursanız sorun olmaz sanırım ama farklı şehirde olursanız kardeşiniz için zor olabilir.İnşallah herkesin en mutlu olacağı şekilde gelişir her şey🥰

Yukarı Alt