Evlenmek istemek

Niran Nevra

Zalimler için yaşasın cehennem (B:85 G:76.4 H:60)
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2015
5.700
17.124
Neden herkes sakın sakın evlenme sakın uzak dur diyor bunu anlamıyorum
Henüz 22 yaşındasın ve hiçbir hayat tecrüben yok, o nedenle herkes "erken, evlenme" diyor....

22 de nişanlandim, 23 te evlendim, öğretmenim,...

Bu hayatta yaptığım en büyük hatam "23 yaşında yani çocuk yaşta evlenmiş olmak"...

Her yaşta anne olunur... Önemli olan akıl ve ruh sağlığı yerinde bir anne olmak...

Kun fe yekunnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2016
808
495
Acelen ne bacüm ye iç keyfine bak Allah aşkına biz erken evlendik de ne halt yedik evlende gör dünyayı bu yaşta koca derdi yok kaynana yok görümce aklın varsa evlenmeeee

Filozof89

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
379
811
Bu tarz konularda bir şey dikkatimi çekiyor böyle yaşı 22,23 ,24 , 25 olan kızlarıa çok erken, çok vaktin var ,rahat ol ,akışına bırak , tarzında yorumlar atılıyor ama bir kız 30 oldu mu 31oldu 32 oldu ne zaman evleneceğim tarzında yorumlar attığında da inşallah senin de kısmetin çıkar, geç değil ya da 30’dan sonra biraz zor tarzına yorumlar geliyor ..!!! yani arkadaşlar 25 ve 30 arasında çok ciddi bir fark yok ki ..!!!beş sene dediğiniz nedir ki ..!! 25 ve 40 arasında ciddi bir fark var mesela..!!
Okuyunca size cevap yazmak istedim, tartışmak değil de fikir beyan etmek için, belki bir de bu tarafından olaya bakarsınız. Ben sizi hatırladım, siz görüştüğünüz bir bey ile ilgili konu açmıştınız. Ben o zaman dahi acele etmeyin, tanıyın ve karar verin diye yorum yazmıştım. 30’dan sonra işin zor biraz yazanlar hep erken evlenenler, tek avuntuları ‘evde kalmamak’. Her erken evlenen için konuşmuyorum, kimisi hala evde kalmak gibi bir şey olamayacağının, dileyen kadının 40 yaşında evlenebileceğinin farklında. Ancak konuya farklı yaklaşanlar, 30 yaş üzer hanımlara kötü yorum yazıyor. Bence insan 25 yaşından önce evlenmemeli, yukarıda zaten sebepleri anlatılmış. Sonrasında kaç yaşında evlenilirse evlenilsin geç değil.

zeynones2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
3.712
4.155
Bir küçük not:
Evlenmek istemekten çom daha doğal bir şey yok. Sadece evlilik odaklı görme yaşamı, doğru insan karşına bir gün çıkacak ama görücü veya etrafındaki insanlardan direk evlilik nazarıyla bakma.
Güzel günler, güzel insanlar diliyorum.

Yukarı Alt