Evlenmek istemek

cherry blossoms

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
89
653
Evliliği böyle amaç edinenlerin mutlu olabileceğini düşünmüyorum.

Evlilik, böyle hedeflenen yüksek puanla girilen bir üniversite gibi bi şey değil. Hani öyle bi anlatıyorsunuz ki hayat amacınız evlilikmiş gibi.

Deseniz ki, ben de sevebileceğim birisini istiyorum. Hayatımda beni anlayan, seven birisi olsun onunla evleneyim istiyorum deseniz amenna. Zaten doğru olan bu.

Ama siz kurban bayramında danaya girer gibi kendinize ortak arıyorsunuz resmen ve bu hiç sağlıklı bi şey değil.

captain price

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
23.126
74.079
Acele değil aslında evlilik yaşı düşüncesi kişiden kişiye değişir nedense çevrem 28ime kadar beklemem gerektiğini veya evlenip ne yapacağımı daha kimseyle gorusmememe rağmen çok mutsuz olacağımı filan söylüyorlar. Bana göre çok geciktirmek doğru değil annelik acisindan da böyle düşünüyorum. Mutsuz olacağım konusundada bunu Allah'tan başka kimse bilemezki insanlar evliliği bana asla tavsiye etmiyorlar bu kadar vahim bir hâl mi aldı bu durum ?
olay evliliğin kötü olmasında, vahim durumda olmasında değil ki. 22 yaş erken. tek olay bu.

Pulmicort_Combivent

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2016
336
183
olay evliliğin kötü olmasında, vahim durumda olmasında değil ki. 22 yaş erken. tek olay bu.
Neden erken. Yani bu yaşlarda evlenen arkadaşlarım var maşallah huzurlu yuvaları var sevdikleri eşleri var. Ben de bu yaşlarımda böyle bir insan karşıma çıkarsa evlenmek istiyorum bu kadar. Hem bu yaş olayı herkesin kişisel görüşüne göre erken veya geçtir bana göre 22 yaşta kundakta bebek degilki yani

ozlemem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2014
297
683
Hayatın gerçek yüzünü gördüm görmeye de devam edeceğim sanırım.. ponçik bir evlilik beklemiyorum bu yaşıma kadar da ponçik yaşamadım zaten. Hayırlısıyla evlenmek istiyorum o kadar.
Bir ablan olarak söylüyorum 22 yaşındasın inan daha hiçbir şey görmedin.. Ama sen kararını vermişsin ne desek boş en azından görücü usulü olmasın, dışarı çık sosyalleş en azından ortak ilgi alanının olduğu, hoşuna giden biriyle olman ihtimali olur.

Pulmicort_Combivent

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2016
336
183
Evliliği böyle amaç edinenlerin mutlu olabileceğini düşünmüyorum.

Evlilik, böyle hedeflenen yüksek puanla girilen bir üniversite gibi bi şey değil. Hani öyle bi anlatıyorsunuz ki hayat amacınız evlilikmiş gibi.

Deseniz ki, ben de sevebileceğim birisini istiyorum. Hayatımda beni anlayan, seven birisi olsun onunla evleneyim istiyorum deseniz amenna. Zaten doğru olan bu.

Ama siz kurban bayramında danaya girer gibi kendinize ortak arıyorsunuz resmen ve bu hiç sağlıklı bi şey değil.

Ben eşim beni çok sevsin bana hediyeler alsın beni sahiplensin her istediğimi yapsın yazmadım zaten ? Ben mutlu edebileceğim, ve mutlu olabileceğim mütevazı bır evlilik istiyorum yazdım. Danaya girer gibi isteseydim taliplerimi degerlendirir evlenirdim. Neden herkes sakın sakın evlenme sakın uzak dur diyor bunu anlamıyorum

ahlas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2013
3.158
3.735
Çalışıyorum, istediğim yerleri geziyorum, erkek olarak sadece iş arkadaşlarım var (kendi tercihim) kız arkadaş olarakta birçok arkadaşım var görüşüyoruz sık sık zaten.
evlilik ağır bir sorumluluk özellikle bayanlar için, yaşın da küçük, evlendiğinde bugünleri ararsın ama yazdıklarından zaten belli kafana koymuşun sen, aslında tavsiye de istemiyorsun, ne diyelim rast gele o zaman:KK14:

Yukarı Alt