Evlenmeyi dnenlere...

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
Evlenmeyi düşünen kızlarımıza,oğullarımıza.çok seçici olun önce aile gelir.Ailenize kulak verin,fikirlerini kulak ardı etmeyin.Onun ailesini beğenmiyor veya onlar tarafından sevilmiyorsanız,bana ne o beni seviyor bende onu derseniz yanılırsınız.
Unutmayın ki .. ZAMAN GELİR HERKEZ ASLINA DÖNER. Çok ama çok sabırla izleyin müstakbel eşinizi.
Onu değiştirmeye çalışmayın.Evlilikler onun için bozuluyor.Oda onu beğeneni tercih ediyor.
Evlendikten sonra kimse değişmiyor.Çocuk olunca değişir demeyin,kendinizi yapayalnız bulursunuz.
 

dugme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Eylül 2006
Mesajlar
16
Emoji Skoru
0
evet kimse kimse üstünde değişiklikler yapmaya çalışmamalı yoksa herşey kötüye gidiyor haklısın...
 

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.069
Emoji Skoru
35
çok haklısın,kimseyi sıkmadan kısıtlamadan bir müddet sabırlı olup karşıdan davranışlarını çözmek lazım,gerçek huyu ve kişiliği böyle ortaya çıkıyor,evlendikten sonra kimse kimsenin huyunu deyiştiremez,sana sözlerinde katılıyorum
 

BenAskMelegi

ol DE olsun ALLAHIM
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağustos 2006
Mesajlar
1.896
Emoji Skoru
1
Yaş
32
bende sana katılıyorum yeşilim.en basitini daha 2gün önce yaşadım.nişanlım ailemle konuşup bana iş bulun oralarda çalışmak istiyorum demişti hemde maddi olarak biras fazla olan bi iş bulunduğu yerde daha az bi rakama çalışıyordu.şimdi ise ben ailemi silemem sen gelcen buraya diyo.ben ondan ailesini silmesini istemedim ama kırıldığım şey bana 3kes evet geliyorum dedikten sonra ailemi bırakamam oldu bunu sewdiğim adamdan beklemezdim ki biz 6yıldır beraberiz düşünün.....
 

gulseven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
18 Ocak 2007
Mesajlar
71
Emoji Skoru
0
Yaş
35
kimse için aileden vazgeçilmemeli.bazen aşk denen şey insanın gözünü kör ediyo ama aşkın yanıda mantığa daha da önem verilmeli.
tv lerde dikkat ediyorum.bi çok kişi ailesini dinlemediği için pişman olduğundan bahsediyor.bu örnek almak iyi olur bencede.
ailem nişanlı mı onaylamasaydı nişanlanmazdım.
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
butterfly umarım yazdıklarımdan birşeyler çıkıyor sen doğruyu bulacaktın biliyordum ben.zaman herşeyi gösteriyor yeterki sabırla gözlemlemeyi bilelim.

gülseven inşallah gönlünün istekleri olur.
 
E

EU1

Ziyaretçi
O kadar haklisin ki yesilim,karar verirken karsindaki kisi kadar aileside önemli hic kimse kendini basta tanitmaz,evlendikten sonra kiymetsiz kücük olan seyler bile bir bakmissin kiymete binmis...
 
A

adasuyu

Ziyaretçi
evet..kişisel uyumdan sonra,ailelerin uyumu çok önemli bence de...:1yes2:
 

jovi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
130
Emoji Skoru
0
Yaş
34
evlenmeyi düşünen kızlarımıza,oğullarımıza.çok seçici olun önce aile gelir.ailenize kulak verin fikirlerini kulak ardı etmeyin.onun ailesini beğenmiyor veya onlar tarafından sevilmiyorsanız,bana ne o beni seviyor bende onu dersenizyanılırsınız.unutmayınki BİR ZAMAN GELİR HERKEZ ASLINA DÖNER. çok ama çok sabırla izleyin müstakbel eşinizi.onu değiştirmeye çalışmayın.evlilikler onun için bozuluyor.oda onu beğeneni tercih ediyor.evlendikten sonra kimse değişmiyor.çocuk olunca değişir demeyin.kendinizi yapayalnız bulursunuz.

bu tarz bir yaklaşımla bu konuyu açtığın için teşekkürler yeşilim.evlilik o kadar hassas bir konu ki tecrübelerinize ve öğütlerinize ihtiyacımız var.Mutlaka kimse yaşamadan farkına varamaz bazı şeylerin ama belki daha az kırılır,incinir.bizde bir atasözü vardır biraz argo ama bu konuya da cuk oturuyo.

Katranı kaynat olur mu şeker?Cinsine yandığım cinsine çeker!!!:1yes2: :1yes2:
 
Yukarı Alt