Evli çiftler ekonomik giderleri nasıl bölüşüyorsunuz

Yagmurr07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
2.711
6.052
Ben calısıyorum kafa rahat 😆

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Alyaliya

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.904
4.498
Eşiniz siz ödeyeceksiniz diye birşey söyledi mi?yani sizi ödemelere mecbur tuttu mu?

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
10.385
38.002
Anne olmadan önce esim kirayi felan ödüyordu, bende gündelik alisverisleri felan. Bana pek birseyler ödetme taraftati degildi acikcasi. Bana "Kendine güzel birseyler al" derdi :KK70: ama bende evin eksiklerini ve sonra bebek icin herseyi Aldim. Yani öyle kati kurallar yoktu. Bir es digerini maddi anlamda zora sokmuyorsa fazla kisitlamayi dogru bulmuyorum. Ama size göre evden fazla para bos yere gidiyorsa oturup konusmaniz lazim

Boleyn Kizi

Lütfen Alıntı Yapmayın🤚
Pro Üye
14 Ekim 2016
5.071
27.596
Bizim hesaplarımız ayrı eşimle.

Evin bütün giderleri eşimde.

Benim küçük bir kazancım var.

Onunla arabamın sigortası , vergisi vs ödemelerinde eşime yardımcı olurum.

Birikim yaparım. Bi de kendime ne istersem alırım.

Kimin paraya ihtiyacı olursa diğeri ona destek olur.

Ama birbirimizin izni olmadan bi işe kalkışmayız.

Bizde böyle 😊

Alyaliya

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.904
4.498
Şundan sordum mesela bana eşim hiç şunu sen öde ya da bunu ben ödeyeyim diye birşey söylemedi sizinki gibi.Hatta 6 yıllık evliyim kaç lira maaş aldığımı bilmez.Ben her ay alacağımı alırım ya da annemin ihtiyacı falan oldukça ona veririm biraz.Ya da ne bileyim bir öğrencimin ihtiyacı varsa ona birşeyler alırım vs.Kalanını eşime yollarım o ne yapılacaksa yapar.mesela diyelim ki ben hiç maaşımı yollamıyorum sormaz bile niye yollamadın diye.çok şükür ne ben ona karışırım ne o bana.ama birikimimizi de yapıyoruz.bence siz eğer bu tür şeyleri dert etmeye başladıysanız oturup konuşun bi ortak hesap oluşturun.herkes nereye veriyor belli olur.

Ehveniser

Atanamamış Kapıönüteyzesi
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
22 Ocak 2010
6.956
18.668
Dünyanın en eli açık adamı bende.
Ağadır kendisi, asla kimseye hesap ödetmez. Kim ne isterse görev beller alır.
Ben kendisini borca sokuyorum efendim.
Çok güzel borç ödüyor, muazzam borç ödüyor valla.
Sayesinde mal mülk sahibi yapıyorum evlatlarımı.

Hifaa

13.10.2015 :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2015
4.237
10.210
27
Herkese merhaba yeni evli sayılırım. Eşimle ikimizde çalışıyoruz evin kirasını ben ödüyorum. Eşimin eli çok açık yani çevresine eşine dostuna yedirip içirmeye bayılan biri. Acaba ekonomik desteğimi azaltsam mı? Sizler nasıl bölüşüyorsunuz giderleri?
Valla ben bunu ilk kk da öğrendim ben çalışırken paraları eve getirir tek hesap yapardık ordan da masraflara borçlara dağıtırdık senin paran benim hesabım mı olur evlilikte ?

serkaps

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2015
3.646
6.115
İkimiz de çalışıyoruz ama tek maaşız. Bizim maaşımız. Ben evin kredisini ve kartımı ödedikten sonra kalanı eşime gönderirim, o yollanacak yerlere yollar. Faturalar zaten ikimizin hesabında da otomatik ödemede. Yanyanayken tüm harcamaları eşimin kartından yaparız. Ben de kendi kartımdan internet alışverişlerini yaparım (kedilerin maması, kumu, elbise, ayakkabı vs ne alınacaksa).

özetle o şunu bu bunu ödüyor diyemem. Paramız da ortaktır, harcamalarımız da. Kendimize ayırdığımız belli bir bütçe de yok. Kalan para olursa eşim bana danışır ne yapalım diye. Piyasa takibini o iyi yaptığı için ona bırakırım ben her şeyi. Birbirimize de güveniriz. Birbirimizden habersiz 1 tl bile harcamayız.

chamallows

geçmedi yare sözümüz
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
11.481
21.193
34
şuan calismiyorum ama calisirken tum giderlerimizi halleder kalani bir koseye koyardik
ihtiyaci olan oradan alirdi.
esimin is yerindeki ortam geregi ayda bir iki kez hep birlikte toplu yemege falan cikarlardi mangala giderlerdi erkek erkege vs.
bunlarin hesabini tabiki yapmadik ama surekli har vurulup harman savruluyorsa uyaririm
anlamiyorsa bende har vurup harman savururum 2 ay ozaman anliyorlar genelde