Evli çiftler ekonomik giderleri nasıl bölüşüyorsunuz

papatya39000

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2013
88
125
Dünyanın en eli açık adamı bende.
Ağadır kendisi, asla kimseye hesap ödetmez. Kim ne isterse görev beller alır.
Ben kendisini borca sokuyorum efendim.
Çok güzel borç ödüyor, muazzam borç ödüyor valla.
Sayesinde mal mülk sahibi yapıyorum evlatlarımı.
Aynı benim eşim onun bulunduğu yerde kimse hesap ödeyemez 🙈

Manolya--

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
984
1.497
Bende kirayi veriyorum kalan bütün harcamaalri eşim yapıyor..Benim hesaptaki parayı birikime ayiriyoriz. Ay sonunda eşimin hesabında para kalmissa o da birikim e atıyor. Ufak tefek harcamalrim olursa onu kendi hesabımdan yaparım. Veya arada internetten bsy alırım 100 200 lira onları da yine kendi hesabimdan.

allymcbeal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
1.733
3.623
Evin giderleri, faturalar, tatiller, krediler, mutfak masrafı eşimde. Ben de kendi maaşımı kendime harcıyorum kıyafet kuaför lazer eğitim vb. Yüksek fiyatlı bişey alıcaksam eşimden alıyorum benzinimi de onun karttan çekiyorum 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-02-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

__BADE__

❤️ Hemşire anne🧿
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Temmuz 2013
15.637
11.229
Eşim evin kredisi faturalar vs öder bende mutfak ve özel istekleri. Kalanı oğluma altın hesabı açıp biriktiriyordum şuan yükseldi almıyorum tabi. Herşey ortak yapılıp birikim yapılmalı bence. Ev sahibi iseniz eşiniz herşeyi karşılasın sizin maaşınızla da yatırım yapın değilseniz ev alın

2ba-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2011
1.302
1.504
Ben memurum. Oğlumun okulu, kirayı, faturaları filan ben öderim banka masrafım olmadığı için. Eşim de her ay bana maaş verir ayrıca😂 bazen sıkışık olur, az gönderir, bazen çok gönderir. Bazen geç gönderir, boğazına çökerim🤪

Diğer masraflarda yan yanaysak o ödeme yapar

zeLina

Hayatımın sürprizi LİNA'm
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
3.350
6.898
Eşimin üzerine kredilerimiz var maaşından az kalıyor, ben maaşımdan kendime istediğim kadar ayırıp gerisini ona yolluyorum. Bütün harcamalarıda ordan ödüyoruz.

NeverOne

Guru
Pro Üye
18 Ekim 2013
16.276
32.579
30
İkimizin ayrı kredi kartı var, herkes kendi maaşından ödüyor. Şahsi harcamalara karışmıyoruz, ancak büyük meblağlar varsa haber veriyoruz birbirimize. Faturalar, vergiler, araç muayene, yakıt vs eşimde. Kira bazen ben bazen o, o ayki duruma göre değişiyor. Kalan parayı da tek hesapta birikim yapıyoruz. Ama ikimizde de öyle hesapsız harcamalar pek olmaz, savurmayız yani. Siz eşinizi biraz kontrol altına alın derim.

zeynones2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
5.721
7.924
Şu an çalışmıyorum ama sevgililik dönemimizden beri ortak kullanıyorduk hangimiz daha fazla paraya sahip isek :)
Ancak atanırsam bin tl eve yada kendimize harcayıp kalanını birikim yada ev gibi büyük bir şey için atmak istiyoruz.
Eşlerimizle bu konuları konuşabilmeliyiz diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılacağınızı düşünüyorsanız ev, araba varsa da yatırım için arsa/altın gibi bir şeye harcayarak desteğinizi çekebilirsiniz.

selcanevrenn20

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2020
617
497
28
Herkese merhaba yeni evli sayılırım. Eşimle ikimizde çalışıyoruz evin kirasını ben ödüyorum. Eşimin eli çok açık yani çevresine eşine dostuna yedirip içirmeye bayılan biri. Acaba ekonomik desteğimi azaltsam mı? Sizler nasıl bölüşüyorsunuz giderleri?

Bizdeki bölüşme çok iyi
Ben maaşı cebe atıp yatırım yapıyorum.
Eşimde evi geçindirip herşeyi ödüyor 🤣🤣

muzipcemre

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
145
153
25
ekonomik desteğini bir anda azaltman doğru olmaz. onun yerine rahatsız oluyorsan bunu konuşman daha mantıklı ve doğru olacaktır. eminim konuşarak halledilebilir :KK66: ben evli değilim ama bizimkiler evin giderleri ve taksitler şeklinde 2 böldüler o şeklide aralarında giderleri paylaşıyorlar :)

Bloss

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
3.587
14.019