Evlilik hazırlığı... Çok bunaldım...

muzlupuding

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
922
2.831
Bana kalırsa nikaha da gerek yok eve de. Ailem biraz takık bunlara. Annem her şeyi geleneksel üstü 5 yapmak isteyen bir tip. Hatta kına gecesi yapamıyor diye evde milleti toplayıp kınayı da koronaya yaktırma peşinde. Annem nikahtan evvel çeyiz alma götürme merasimi falan yapacak. Eşya lazım onun için,😅 annemi daha önce 3 kere falan konu olarak açtım yani annem muazzam bir çeyizci başı. Anca bu kadar frenleyebiliyorum.
İşi söylersem okuyan direk kimliğimi çakar. Kusura bakmayın.
Kolay değilmiş o zaman ya , aklıma bir öneri gelmedi 🤭 sadece mutluluklar diliyorum

Legal Alien

More than yesterday, less than tomorrow.
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2015
1.011
7.632
Tezimi yazınca doktoraya başlayacağım ya da sınavıma bağlı iş değiştireceğim. İkisi de yurtdışı. Yani benim için doğru zamanı bulmak biraz zordu.

İki seçenek de yurtdışı ise, eşya almak vs çok gereksiz değil mi yahu?

Zaten hali hazırda yaşadığınız bir ev var, öğrenci işi de olsa bugüne dek işinizi gçrmüş neticede.

Annenizi mantığa davet etmek istiyorum.

Gelinlik vs olayları benlik değil, tamamen çöpe gitmiş para olarak bakıyorum.

Yerinizde olsam hiç eşya falan almazdım ülkeye geri dönene dek.

socialscientist

Keep the flight in mind, the bird may die.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
2.301
4.378
Dugun ya da davet yapmayacaksaniz nikahi biraz erteleseniz? Yani davetiye dagitmadiysaniz bence erteleyin 1 ay kadar mesela, her seye rahatca zaman yetistirin. Simdi teze odaklanin.
Ya nikah öyle kritik bir tarihki.. Sınavım o tarihlerde açıklanacak. Eğer kazanırsam evlenmek için eşimin güvenlik soruşturmasını ve kurumun eşimi bana uygun bulmasını beklemem gerekiyor. Ve daha öncekilerden duyduğum kadarıyla bir türlü bitmek bilmeyen bir süreç kaç kere nikah ertelemişler. Eğer sınavdan önce evlenmiş olursam onun da belgelerini girişte veriyoruz bitiyor. Normal bu sınav bu zamanlara kalmayacaktı ama koronodan sebep böyle oldu işte planlarımız da şaştı.

Pimpirikli10

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
409
718
27
Herşey dört dörtlük olamaz ki. Bende çalışıyorum ve temmuzun ortasında Kurumumla alakalı çok önemli bir sınavım var geçmek zorunda olduğum ağustosun sonunda da düğünüm var. Benimde senin gibi sadece mutfak eşyaları ve nevresim vs. tarzı şeylerim var. Ve şöyle ki nişanlım da bu sınava girmek zorunda. Son 1 ayda evi, gelinlik, damatlık, bindallı, beyaz eşya, mobilya bakmamız lazım ve biz daha hiç birine göz ucuyla bile bakmadık. Sıkma canını evlendikten sonra da olur. Herşeyi aynı anda almak zorunda değilsin. Bırak bir odan boş kalsın mesela gönlüne göre dizersin sonra. Herkes bana çok rahat olduğumu söyledi ben son 1 ayda zamanım var deyince ama kariyeri bırakacak halimiz yok evlenince. Şimdi çılgınlar gibi ders çalışma vakti 🤭

socialscientist

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
2.301
4.378
İki seçenek de yurtdışı ise, eşya almak vs çok gereksiz değil mi yahu?

Zaten hali hazırda yaşadığınız bir ev var, öğrenci işi de olsa bugüne dek işinizi gçrmüş neticede.

Annenizi mantığa davet etmek istiyorum.

Gelinlik vs olayları benlik değil, tamamen çöpe gitmiş para olarak bakıyorum.

Yerinizde olsam hiç eşya falan almazdım ülkeye geri dönene dek.
Sizinle tamamen aynı fikirdeyim. Ama annem yedi beni. Anneme kalsa danteller bilmemneler daha neler neler. Hiç bir geleneği yapmadığım için buna evet demek zorunda kaldım artık sussun diye. O kadar gereksiz ki. haklısınız. Türkiyede bir süre kalma ihtimalim de var ama çok küçük bir ihtimal.

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
34.513
130.404
Sizinle tamamen aynı fikirdeyim. Ama annem yedi beni. Anneme kalsa danteller bilmemneler daha neler neler. Hiç bir geleneği yapmadığım için buna evet demek zorunda kaldım artık sussun diye. O kadar gereksiz ki. haklısınız. Türkiyede bir süre kalma ihtimalim de var ama çok küçük bir ihtimal.

O zaman esya niye aliyorsunuz konu sahibesi, sakin almayin. esyaya yatiracaginiz parayi tasindiktan sonra kullanirsiniz. depozitosu var, kirasi var, belki orda esya alicaksiniz. nakit parayi sakin yemeyin yurtdisina tasincaksaniz.

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
17.555
58.926
Bizim iki düğünümüz olduğu halde bu kadar streslenmedik.
Haziran sonlarinda hazirlanmaya baslayip agustosta evlenmiştik bile. Ev eşyasi seçmek en faaazla 1 haftalik iş enn fazla, benim secip almam 1 hafta bile surmedi o ayri.
Niye bu kadar dert oldu ya

Not: Anennizin ceyizci basi oldugunu yorunlari okuyunca hatirladim. 😬 Bir de yurtdisi mevzunuz varmiş. Turkiyede kalmamiz cok kucuk bir ihtimal demissiniz. O kucuk ihtimal için ev eşyalarini almak cok gereksiz olacak.

Son düzenleme:

socialscientist

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
2.301
4.378
Bizim iki düğünümüz olduğu halde bu kadar streslenmedik.
Haziran sonlarinda hazirlanmaya baslayip agustosta evlenmiştik bile. Ev eşyasi seçmek en faaazla 1 haftalik iş enn fazla, benim secip almam 1 hafta bile surmedi o ayri.
Niye bu kadar dert oldu ya

Not: Anennizin ceyizci basi oldugunu yorunlari okuyunca hatirladim. 😬 Bir de yurtdisi mevzunuz varmiş. Turkiyede kalmamiz cok kucuk bir ihtimal demissiniz. O kucuk ihtimal için ev eşyalarini almak cok gereksiz olacak.
Ya benim de bakmam uzun sürmüyor. Nişan elbisemi mesela denediğim 2.elbiseyi almıştım. Ama annem aşıeı tevatur ediyor. Ay ona da mı baksak ay bu da olsun. Onu da şöyle bunu da böyle. Strese sokuyor beni. Aylardır sokağa çıkamıyoruz zaten her gün arayıp ah çok geç kaldınız ah ah ah yapıyordu. Normalleşme başlar başlamaz sokağa döktü bizi. Çok sıkıldım vallahi imdat diye bağırasım var. Bir de çok tedirginim zaten nişanlımın kronik rahatsızlığı var. Bir virüs bulaşsa balayı yerine yoğun bakımı boylayacağız.

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
6.712
19.688
Hafızam beni yanıltmıyorsa nişanlınızla bir sürü probleminiz vardı. Onları çözebildiniz mi? Evlilik hiçbir şeyi çözmez zira. Gelinlik kısmına gelirsek düğün olmayacaksa gelinliğe çok para harcamak gereksiz bence. Hatta gelinlik almak bile gereksiz. Zaten koyacak yer olmuyor. Kiralayın olsun bitsin

gokce33

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2013
1.624
1.101
30
Tok gözlü bi gelin olmanızı tebrik ediyorum ve ben olsam istediğim mobilya ve gelinliği alırdım aşık oldum mobilyalara diyosun onzaman imkanım da varsa alın bence bu işler bi kere olur Sonra alırız sonra tamamlarız diye bişey yok zaten anladigim kadariyla makul isteklerin var e bi gelinlikle bi salon takımı da hakkin yani bence kv çok şanslı tok gözlü hanımefendi bi gelini olacak.Simdiden tebrik ediyorum herşeyi dert etme ...