evlilik hediyesi

baaran

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2018
75
102
Selamlar

Çok sevdiğim bi arkadaşım nikah ile evleniyor. Gelenek görenek seven biri değil ve kalben çok sevdiğim muhabbetim olan bir arkadaşım.

O yüzden 2 gün önce nikah haberini aldığımdan beri düşünüyorum ama 3 gün kaldı nikaha hala hediye bulamadim.

bi çeyrek altın alıp gitmek çok içime sinmiyor ki kendisi de eminim özel bisi olsa daha çok hoşlanır. gelinlik bile giymeyecekmiş son anda onu da aileleri kırmamak için kabul etmiş. eşi bir suredir kendisinin yaşadığı eve gelip yerleşecek, mobilya vs döşeme de yapmadılar yani. o kadar gelenekten uzak bir şekilde evleniyorlar. ve maddi durumları da iyi. gereksiz harcama da yapmıyorlar. o yüzden çeyrek alayim destek olsun diye düşünmüyorum. aksine ne hediye etsem gönlü hoş olur diye düşünüyorum.

sunu da söyleyeyim daha açıklayıcı olur. çevresi çok geniş olmasına rağmen çok aile icinde ve ailem gibi gördüğüm arkadaşlarım arasında yapıyoruz kimseye haber vermedik dedi . maddi beklentisi yok ve bu özel davete güzel içten bi hediye ile mukabele etmek istiyorum. lütfen çeyrek demeyin .

nikâha götürebileceğim bir hediye düşünüyorum
ne olabilir sizce ?
bütçemi 500 liraya kadar zorlayabilirim.
evine gitme durumu şimdilik yok. daha önce de gitmemiştim

fikirlerinizi bekliyorum
teşekkürler

Son düzenleme:

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
2.321
10.298
Çeyrek götürmek istemiyorum, çok sevdiğim arkadaşım diyorsunuz ama bütçenizi çeyrekten düşük tutuyorsunuz. Durumunuz yoksa direkt yok deseniz daha güzel olur.
Bence alabiliyorsanız çeyrek alın. Düğün yapıp, yeni eşya almasalar da yeni evliler belki bir ihtiyaçlarını giderirler. Ev ziyaretine giderseniz de sembolik bir ev bitkisi falan alabilirsiniz hoş olur.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
20.171
38.072
ben yakın arkadaşlarıma kolye vs aldım

zira çeyrek oradaki çeyreklerden biri olup paraya dönüyor ama çeyrek fiyatına aldığım kolye arada takılıyor ya da bir köşede duruyor

karşıdaki kişinin maddi durumu önemli tabii bu durumda da o çeyreğin parasına ihtiyacı varsa çeyrek makul olur

örneğin görümcem evlendi altınları satıp ev borcuna yatıracaklardı

ona en az işçiliği olan bileziklerden aldım zira o saklamayacaktı

Anamnez

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
5.887
16.367
Canım çok da sıkma kendini.Arkadasin gelenek görenek sevmese de sonucta evlilik gibi tamamen toplumsal normlara uymak için yapılan bir eylemi telli duvaklı gerçekleştiriyor.Ceyrek candır.Herseye dönüşür.İster tatil için kullanır,isterse evinin ihtiyacını alır.Mutluluklar dilerim

Yukarı Alt