Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Evlilikte Maddi Fark

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nilie tarafından 13 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2018
    Konu Sahibi : nilie
  1. nilie

nilie Maya. Üye

Ödül Puanları:
    53
    Merhaba arkadaşlarım, ablalarım..:KK68:
    Bu günlerde kafamı kurcalayan bir sorun var sizinle dertleşmek istedim.
    Uzun yıllardır süren ilişkim var yaklaşık 6 yıldır birlikteyiz. Okullarımız bitti. Askerlik de bitti. Dolayısıyla artık evlilik konusunu düşünür olduk ister istemez.
    Sevgilim çok iyi, hani tam evlenilecek erkek derler ya ha işte karakter olarak o. Hiçbir yanlışını görmedim bu zamana kadar. Zaten beraber büyüdük. Ailemde de tanıştırdım. Annem, babam, kardeşim kendisini seviyor.:21:

Sorun şu ki bizim aramızda baya bir maddiyat farkı var şöyle söyleyeyim bizim eve ayda giren miktar 4-5 kat daha fazla. Evleri vs yok. Bu benim şimdiye kadar hiç umrumda olmadı. Ama evlilik, düğün masrafları, takısı, geçim sıkıntısı vs bunlar ortaya çıktıkça bu ara ikimizde de bir bunalım havası var:KK57:

Ufak bir örnek verecek olursam benim ailem otelli yemekli düğün isterken, karşı taraf salonu bile ödeyecek durumda değil:cry: Evlenirsek bizim evde oturacağız kira derdimiz olmayacak.

Sevgilimin işi güzel, 2.500 kadar maaşı var yeni başladı.
    Yani kızlar kısaca bu iş olur mu? Olursa beni ne gibi sorunlar bekler? Sevgiliyken sorun olmayan şeyler iş ciddiye binince arkadaşlarımın bazı laflarıyla da beni düşündürür oldu. Şimdiden diyecekleriniz için teşekkür ederim. Karışık anlattıysam affola:KK37:

Goha, kaRamMell, gercekneydi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. 13 Ağustos 2018
  3. Eses07

Eses07 Ne mutlu Türküm diyene! Pro Üye

Ödül Puanları:
    518
    Çalışıyorsan neden olmasın
    Baban destekler
    Birlikte çalışırsınız

4. 13 Ağustos 2018
  5. nilie

nilie Maya. Üye

Ödül Puanları:
    53
    Şu an çalışmıyorum, ama evlenince çalışırım tabii neden olmasın. Biraz da bir kaç yerden "seninle paran için beraber" lafları duydum. Böyle bir şeyin en ufak imkanı yok. Ama beni üzmeye yetiyor işte.

Eses07 bunu beğendi.
  6. 13 Ağustos 2018
  7. 41ask_derin

41ask_derin 3 kişi olmak isteyen bir deli çift ❤️ Üye

Ödül Puanları:
    18
    Çalışmıyorsan nasıl paran için seninle oluyorki babanın varlığından evlenince sizine hem

8. 13 Ağustos 2018
  9. nilie

nilie Maya. Üye

Ödül Puanları:
    53
    Bu zaten benim görüşüm değil öyle bir düşüncesi asla olamaz.

10. 13 Ağustos 2018
  11. 41ask_derin

Ödül Puanları:
    18
    Ee millete niye yorum yaptırıyorsun arkadaşlarında olsa kimseye bu kadar had verme bence ilişkinin bu kadar içinde olmaları doğru değil belliki paylaşıyosun onlarla. Ailelerin gelirlerinin değil sizin gelirlerinizin uyumlu olması önemli kaldıki ben eşimin iki katı kazanıyorum hiçte ego yapmadım kusura bakma ama biraz büyüksünme gördüm sende sanırım babanın evinde yaşayacağın için oda

12. 13 Ağustos 2018
  13. Miaelle

Miaelle Always Üye

Ödül Puanları:
    48
    Bizim aramızdaki fark çok çok çok daha fazla.
    Ama rahmetli babasının evi birikimi falan vardı evimiz hazırdı o yüzden hallettik.şuan evliyiz düğünümüz haftaya. İlla erkek tarafı düğünü yapacak diye birşey yok,düğün masrafını aileler karşıladı,ev eşyalarımızı biz aldık. Ha şuanda da fark var mı hemde bayağı bir fark var. İleride aynı evde ne olacak bilemem ama bir arkadaşım bana "seninle paran için beraber"dese gelişi güzel sayıp sayıştırırım. 6 yılda para için beraber olmaz insan.

14. 13 Ağustos 2018
  15. nilie

nilie Maya. Üye

Ödül Puanları:
    53
    Hayır yanlış anlamışsın asla egom yok bu konuda. Benim aslında dert ettiğim konu evlenene kadar olan kısım. Konumda bahsettiğim şeyler. Nişan, düğün, takı vs.
    Bu konularda iki aile arası çok sorun olur mu, olursa nasıl atlatmalıyım tek düşündüğüm bu. Bu evreleri geçersek gerisi kolay zaten.

16. 13 Ağustos 2018
  17. nilie

nilie Maya. Üye

Ödül Puanları:
    53
    O lafı diyenler arkadaşlarım değil, benim görgüsüz kuzenlerimdi.
    Zaten ailesi hiçbir şeye yardım etmeyecek. Düğünü, eşyaları, düğünde takılacak takıyı, gelinliği kısaca her şeyi erkek arkadaşım yapacak. Keşke ailesi yardım edebilseydi en azından düğüne.
    Yorumun bana iyi geldi, umarım çok mutlu olursunuz:KK36:

18. 13 Ağustos 2018
  19. 41ask_derin

Ödül Puanları:
    18
    Nişanı ve kınayı kız tarafı yapar ailen nişanı yemekli organize edebilir düğünde içlerinde kalmaz hem. Ev için bütçe olmayacağı içinde erkek arkadaşın evi döşer ailen sadece kız çeyizi hazırlar. Takı konusunu adetleriniz belirler eğer gelin damatta kalacaksa ev düzülür düğün salonu ödemesi için nakitlerden kapatılır. Ailen karşı taraftan settir altındır çok istemeyecekse hiç sıkıntı olmaz.

nilie bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.