evlilikte maddi paylaşımı merak ediyorum

imperfect

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Şu an her istediğimi isediğim zaman alıyorum. Maaş benim maaş diyorum ama evlenince paylaşım nasıl oluyor? Mesela kira ödenecek, yarısını sen ver yarısını ben verim mi oluyor? Çok merak ediyorum bunu arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz? :uhm:

pasagulsah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
her evliliğin değişik paylaşımı vardır sanırım. ben maaşımı kendime harcıyorum genelde ama eğer ihtiyaç olursada aidat yada telefon parası gibi desteklerim de oluyor. ama kesin hatlarla çizilmiş her harcamanın yarısı gibi bir şey söz konusu değil tabi.

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
31
yarı yarıya alman usulü deyildir masraflar arkadaşlar,
bizim aile ve benim evimde paranın ayrısı gayrısı olmaz,biri aylık faturaları kirayı v.s ödemişse öteki mutfak masrafı,okul,genel ihtiyaçları alır,bunu aylık giderlerin durumuna göre belirleyip harcama yaparsın.sende varsa sen yoksa o harcama yapar,
eyer çalışmassan evi erkek geçindirir maaşı eline verir,harcama planını sen yaparsın
yok adam işsiz yada işi bozulursa bütün yükü kadın sırtlanır çalışıp evi geçindirir,evlenmeden kenara birikimlerinizi çok yapın,işsiz kalırsa kocanız problem yaşamayın

ayrıca tüm paranızın hesabını kocanıza söylemeyin(buda benden tavsiye)

tutuklu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
benim anlayışıma göre erkek evin ve ev halkının geçimini sağlamak zorundadır,onun maaşı ile ev geçinir,onun maaşından geriye kalan+benim maaşım ile de yatırım yapılır.benim maaşımı da alıp bir akşam eve yeni araba-yeni ev anahtarıyla gelirse çok bozulurum hakikaten.

biyen

boncuğum
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
37
bana öle geliyoki erkeklere elini verirsen kolunu kurtaramazsın.yani paranın kokusunu alınca iyice sömürürler bizi cebimizde harçlığımız kalmaz gibi geliyo.bu tip şeyleri düşününce evlilik düşüncesinden soğuyorum yaa:KK43:

esyn

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
16
Evliliklerde kadın da çalışıyorsa keseler birleştirilir, senin paran benim param ayrımı yapılmaz, kimde varsa o harcanır ama para idaresi bir tarafta olur. Hanımağanın dediği gibi tüm paranızın hesabını kocanıza söylemeyin, kötü günler için bir kenarda birikiminiz olsun:)

gumusboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
37
ben çalışmadığım için eşimin maaşıyla geçiniyoruz ama o da bana hesap vermiyor.bu durum beni çok rahatsız ediyor.

S

SENACE

Ziyaretçi
Evliliklerde kadın da çalışıyorsa keseler birleştirilir, senin paran benim param ayrımı yapılmaz, kimde varsa o harcanır ama para idaresi bir tarafta olur. Hanımağanın dediği gibi tüm paranızın hesabını kocanıza söylemeyin, kötü günler için bir kenarda birikiminiz olsun:)
EVET SONUNA KADAR KATILIYORUM. PARA AYRIMI OLMAZ AMA MUTLAKA İDARESİNİ BİLEN ( Genelde kadındır ) KİMSE, ONDA TOPLANMALI ve BİRİKİMİDE O YAPMALIDIR.

Yukarı Alt