Evrenin saç baş yolduran espri anlayışı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hadikonusalim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
701
1.829
Onu da yaşadım ama ölme isteği öyle çok aşırı abartılı şeyler yoktu. Sadece çok ağladım ve istemedim o kadar. Zamanla hamileliğe alıştım, yaparım sandım ama doğum sonrası ölümden beterdi. O psikolojiyi anlatmam mümkün değil
Ben bu konuda birkac defa yazdim ve hep ayni seyi savundum. Hamilelik ve dogum sinrasi psikolojisi cok cok zor sürecler. Konu sahibinin uslubu beni biraz irrtite etti sadece yoksa kadinlarin bilhassa dogum sonrasi gerekli olursa psikolojik destek almasi gerekiyor. Hayati ve bedeni tamamen degisen bir canli cunku. Dogum sonrasi psikolojisi bozulmayan cok az kadin vardir. Atlatmaniza cidden sevindim. Allah evladinizin guzel gunlerini gostersin ins.

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Ocak 2010
32.390
74.521
Herkese merhabalar, cezalı olsam da yazdıklarınızın çoğunu okuyabildim sanırım.
Arada çok hadsiz olanlar vardı, terbiyelerine veriyorum, terbiye sınırları aşmadan beni suçlayıp yargılayanlara lafım yok çünkü terbiye sınırlarını aşmadan fikirlerini belirtmişler.

Arada bazı annelere çok teşekkür ederim, bir annenin itiraf etmesi zor olan şeyleri söyledikleri gibi bir de burada belirtme cesareti gösterdiler, elbette onlar da payını almış "tuuu, ne biçimsin" vs gibi söylemlerden.

Çok şaşırdığım mevzu ego oldu. Çocuk istemezken (üstelik de korunurken) hamile kaldığı için kızan bir insan nasıl egolu oluyor? Benim adımı biliyor musunuz? Nerede yaşarım? Yanınızdan geçsem tanır mısınız beni? Ego gösterisi yapmam, şımarıklık yapmam yetmez bunun ekmeğini de yemem lazım, sanaldan nasıl olacak bu? "Yaaaaa, korunurken hamile kalma havası attım (nasıl bir havaysa bu), ama kimse adımı bilmiyoooooor, ben olduğumu bilmiyoooooor". Güldürmeyin rica ederim.

Buraya yazılanları baz alarak bundan sonra forumda kilo verme bölümünün kapatılmasını rica ediyorum, istemesine rağmen kilo alamayanlar varken bin bir çeşit diyet programı rencide edici oluyor. Aynı zamanda kilo alma bölümü de kapanmalı, su içse yarayanlara nispet oluyor. Forumu titiz bir şekilde inceleyip kapatılması gereken diğer bölümleri de tespit edeceğim.

Bundan sonra yazacaklarım yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar için.

Sakinleştim mi, kaçarı yok kabullen mi dedim ne oldu bilmiyorum ilk 2-3 günkü deli halim yok. Bir başka arkadaşım daha aradı, böyle hissetmen normal, isteyerek çocuk yapanlar bile hamile kaldığı an bu hislerde olabiliyor, hatta doğduktan sonra da bir süre devam edebilir, gitmek-kaçmak isteyebilirsin, ama geçiyor" dedi. Arkadaşıma haber veren ben değilim bu arada. (bunu yazma sebebim arkadaşlarıma haber verecek kadar kabullenmediğimi belirtmek.)

Gün içinde hamile olduğum aklıma gelmiyor, öyle karnımı marnımı tutmuyorum. Ancak geçen gün şöyle bir şey oldu, elimde tepsi var, tepsiyi kısa tarafından değil de uzun tarafından tuttum böylece tepsi dikey bir halde kapıdan geçmeye çalışıyorum. Evimiz rüzgarlı, kapı hızlı bir şekilde kapanmaya başladı önündeki kapı tutacağına rağmen. Normalde ben kapı mı çarpmış, bacağımı duvara mı sürtmüşüm umursamam böyle şeyleri, geçer giderim. O an ama karnımı korudum. Kapı aniden kapanmaya başlayınca popomu geri atmak zorunda kaldım ki tepsiyi kendime çekeyim, kapıyla çarpışıp dökülmesin üstündekiler. Bu oldu diye (kendimi geri çektim diye sevinirken...) akşama canım sıkıldı.

Birkaç ay önce halı almıştık ve içinden kalın kartondan rulo çıkmıştı, eşimle o iki ruloyu kılıç gibi kullanıp şövalyecilik oynuyoruz. Aynı akşam aldım bizi kartondan kılıçları ama eşim oynamadı, yok olmaz dedi. Hamile olduğum için oynamadı. O an "daha şimdiden hayat kısıtlandı" diye düşünüp üzüldüm.

Eşim hala çok mutlu, her şeyle o ilgileniyor. Doktorları o buldu, evet doktorlar, 2 tane çünkü :olamaz: Randevuları o ayarlıyor, bir bakıyorum telefonuma mesaj gelmiş, MHRS kaydınız maydınız diyor, kendi telefonuna uygulamayı indirmiş ama benim bilgilerimle giriş yapmış. Yani annenin hissedeceklerini baba, babanın hissedeceklerini anne adayı hissediyor. Bu şekilde davranması normalde bir kadını göklere çıkaracakken beni üzüyor.

Bütün bu hislerin geçmemesinden korkuyorum, hem de çok. Beni bilen insanlarsa senin kadar merhametli ve sevgi dolu bir insan istese de böyle hissedemez diyor (doğumdan sonra yani).

Şu an durum bu. 200e yakın bildirim var, dönüp bakayım atladığım görmediğim mesaj var mı.
@office daha hain ve içten gülemezdin sanırım, zalımsın kadın.
@domacica hatırladım, hatırlamaz mıyım :KK200:
Bibibella Bibibella ben de kendi halimdeydim sen gibi, sen de olacaksın ben gibi.

Leeennnn beddua mı ediyon 😭 menepoza kadar sevişmicem ha :110:38 im şunun şurasında ne kaldı :KK53:

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Ocak 2010
32.390
74.521

Blossom77

Flower of Life
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
800
1.437
kavun kokusu kavun kokusu konunu ilk gördüğüm zaman tüp bebek deneyen biri olarak ne yazacağımı bilemedim.
Yazılarından çok duygusal bir insan olduğunu görüyorum. Aklından geçenleri birçok kadının tersine söylemen seni kötü bir anne adayı yapmaz. İçinde tereddütler yaşıyorsun ve olayı sindirmeye çalışıyorsun. Kimbilir burada anlatamadığın daha ne iç karmaşalar yaşıyorsundur.
Belki bu dönemde bir günlük tutman iyi olur.

Hepimiz ayrı bir sınavdan geçiyoruz, ben senin ilerde çok iyi bir anne olacağına inaniyorum♥

kavun kokusu

Buraya reklam alınır
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
4.819
9.920
kavun kokusu kavun kokusu konunu ilk gördüğüm zaman tüp bebek deneyen biri olarak ne yazacağımı bilemedim.
Yazılarından çok duygusal bir insan olduğunu görüyorum. Aklından geçenleri birçok kadının tersine söylemen seni kötü bir anne adayı yapmaz. İçinde tereddütler yaşıyorsun ve olayı sindirmeye çalışıyorsun. Kimbilir burada anlatamadığın daha ne iç karmaşalar yaşıyorsundur.
Belki bu dönemde bir günlük tutman iyi olur.

Hepimiz ayrı bir sınavdan geçiyoruz, ben senin ilerde çok iyi bir anne olacağına inaniyorum♥
Hiç kalp kırıcı yaklaşmadınız bana, kendi kalbiniz kırıldıysa bile belli etmediniz bana. Kırdıysam sizi özür dilerim, siz beni kırmadığınız içinse teşekkür ederim.
Günlük tutarsam konudaki belli kişiler oradan taciz etmeye devam edeceklerdir.
2 açıdan da üzücü olabilir benim için:
1. Hislerim değişmez ve değişmediğini görüp üzülebilirim
2. Hislerim değişir ve eskiden şunu şunu diyormuşum deyip üzülebilirim.

En son adım adım ilerlemeye karar vermiştim, hala öyleyim. Kalp atışı sıradaki adım.

ozge72

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
1.302
1.124
O ozge72 Hakkımda özel mesaj atacak kadar dert etmişsiniz beni, üzüldüm sizin için.
Özel mesaj mı? Beni bir başkası ile karıştırıyor olmayasınız?

Ben size özel mesaj yollamadım, rica etsem ekran fotoğrafı yollayabilir misiniz?

Bu arada beğeni - beğenmeme konusuna hanımefendi burası bir forum ve ben günde yüzlerce mesaja ifade bırakabiliyorum, üye ismi takibi yapmıyorum ki? Siz zaten günlerdir yasaklı idiniz, istesem de sizin mesajlarınızı bulamazdım ki :) teknik olarak imkansız yani :)

Stalker diye itham etmişsiniz beni ama stalker ibaresi sosyal medya hesapları için kullanılır, burası bir forum. Komik olmayın. Zaten trafiğini buradan sağlıyor bu site. Konulara yorum, beğeni geldikçe bu site de reklam gelirini artırıyor. Bu sayede yaşayan site sayesinde de bizlerde bilgi ve görüş alışverişinde bulunuyoruz. Burayı özel sosyal medya hesabınız sandınız sanırım.

Son düzenleme:

aclockworkorange

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2010
1.042
1.336
Ahh can evimden vurdun beni. İnan ayni hisleri paylasiyoruz bu konuda, o kadar iyi anliyorum ki seni.. istemeyince istenmiyor iste, icten gelmiyorsa ne yapabilirsin ki?
Dogacak belli ki aldirmak istemiyormussun, bu sureci en az uzuntuyle atlatman dilegiyle.
Psikolojin bozuk diyenler, dogunca seversin diyenler nolur biraz empati..

kavun kokusu

Buraya reklam alınır
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
4.819
9.920
Ozge72 kişisini ben göz ardı et dedim, haliyle çok şükür yazdıklarını görmüyorum. Forumdan çıkış yaptığım için mesajını gördüm.
Ben onun yazdıklarını görmezken neden beni görüyor bilmiyorum. Bana mesaj attı demedim zaten, hakkımda mesaj atacak kadar takmasına üzüldüm dedim, Mune ablaya benimle ilgili mesaj attığından bahsetmiş, artık mesajlarını göremediğim için bulup buraya yazdığını koyamam.
Ağır yazma aşamasına doğru emin adımlarla gidiyorum, deler geçerim de vicdanen sonra rahatsızlık duyarım diye kendimi tutuyorum. Can acıtmak, kalp kırmak kolay, zor olan kendini tutmak. Daha da zorlaştırmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt