Evrenin saç baş yolduran espri anlayışı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kavun kokusu

Buraya reklam alınır
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
4.819
9.920
Göz ardı et haricinde bir engelleme şekli var mı ona bakacağım şimdi. Forumdan çıkış yapıp da girmeyeceğim, görürsem cevap yazarım tutamam kendimi.
 

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.339
1.636
@Koalina lütfen gel ve yorum yaz, lütfen.

Ağlamak ile çığlık atmak arasında gidip geliyorum.
Erken yaşta evlendim, evlenirken amacım üremek değil, sevdiğim adamla aynı evde olmaktı. Hatta üniversiteyi bıraktım evlendiğim için, sonra beni eşim okuttu.
10 küsur yıldır da evliyim.

Kendimi bildim bileli emin olduğum tek şey çocuk istemediğimdi. Hatta bir tık üstü, çocuk sevmem. Bir çocuğa tebessüm etmem için çok sevimli ya da güzel olması gerekir. Ağladığı anda araziyim.
Bunca yıl gayet güzel korun, bir kere bile kürtaj ya da hamilelik deneyimin olmasın, sonra pat!

Yıllardır deli gibi uğraşanlar, ilaçlar kullananlar, çocuk diye yalvaranlar varken elbette çocuk istemeyen birisi hamile kalacaktı, çünkü hayat böyledir. Murphy kanunları geçerlidir.

Önce evde test yaptım, 2 tane. 5 dakika bile beklemeye gerek kalmadı, anında iki çizgi.
Testler aynı markaydı, bozuktur dedim, ama içten içe hissediyorum, zaten hayatımda ilk defa test yapma gereği duydum.

Koştur koştur git sağlık ocağına. Sabah 10a kadar kan alıyorlarmış. Devlete gidersem mesai bitimine çıkarmış. (saat daha 11)
Koş özel hastaneye. Sonuç? Beta denilen bir şey varmış 4000e yakınmış, gözüm aydınmış. Ama kese diye bir şey varmış, o olmazsa dış gebelikmiş yani gebelik yokmuş. Randevu al, ultrasona gir.

Bir gözünüz aydın silsilesini de orada ye. Nasıl bir suratım varsa artık
"şoktasınız galiba"
"istenmeyen gebelik galiba"
"3. çocuğunuz falan mı çok mu geldi"
gibi laflar duydum sık sık.

Bunlar söylenirken eşim ayağıyla beni dürtüyor. Benim yerime cevap veriyor. Ben hayatım boyunca uğramayacağıma emin olduğum kadın doğum bölümünde irite bir şekilde etrafa bakıyorum, kadınlar birbirlerini anlayan, onaylayan bakışlarla bakıyor. Yanımda bir çocuk olmadığına göre karnımda var demek, ben de onlardanım demek, herkes mutlu, ben içime böğürüyorum.

Tek kalmış bir prezervatif, kutusu olmayan, tek duran, onun yanında da jelatini daha açılmamış yeni kutu. Sevişme anında kim jelatini, arkasından kutuyu, arkasından da prezervatifi sırasından koparır? Tek başına duran varken kimse yapmaz işte. Yapmazsan böyle oluyor demek. Yırtıldı belki de.

Keyfi kürtaja karşıyım, haliyle benim için seçenek değil.

Zaten bütün bunlar olurken eşin ne alemde derseniz, eşim çocuk istiyordu ama ben istemediğim için ve çocuk %99 annenin alanı olduğu için baskı yapmıyordu. Şu an çok mutlu ama mutsuz olduğum için anlık mutluluk yaşayabiliyor. Adama yine huzur yok yani.

Gerçekten anlamıyorum. Çocuk isteyenlerin beni anlamayacağını da biliyorum. Peki ben sizden ne istiyorum?

4 haftalık mıymış neymiş, 2-3 hafta sonra bir şey için gidecektik unuttum ne için olduğunu da, ben (olumsuzluk harici) hiçbir şey hissetmiyorum. Annelik mannelik yok içimde. Ben nasıl alışacağım? Bana tavsiye verin.

Arkadaşım "kızım-oğlum" diyerek karnını sev dedi. Ben karnımı ellediğimde tek düşündüğüm "zaten 8-9 kilo fazlam vardı, bir de bu çıktı" oluyor. Diyetisyene gideceğim, neden? En faydalı besinler nedir diye değil, en az kiloyu alarak nasıl atlatırım onu öğrenmek için.

Çok mutsuzum. Umutsuzum. Hayatın artık bittiğini düşünüyorum. İpoteklendi hayatım.
Bu yazdıklarımı okumak zorunda olan, tedavi gören arkadaşım senin için de mutsuzum. Benim bunları yazmam yerine senin mutlulukla "hamileyim" diye konu açman gerekiyordu. Lütfen bana kızma. Hayat adil değil, bunu bilmiyor muyduk zaten?
Evet hayat hiç adil değil arkadaşım.. gecenin kaçı olmuş ben hala uyumadım düşünüyorum sonu nolacak kaç tüp bebek tedavisi daha negatif ile sonuçlanacak...
Bir gün bu dünya daki en büyük hayalim olan anneliği tadabilecekmiyim diye düşünürken tamda bu konu geldi önüme...
Allah yardımcın olsun ama eminim doğunca çok iyi bir ANNE olursun şuan şok la böyle düşünüyorsun... biri bana hamilesin dese sevinçten düşer bayılırım... karnında bir mucize taşıyorsun senden bir parça allahın en güzel ödülü insanoğluna...
 

bubo

🌍💕
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2018
471
1.411
Yegeniniz falan var mi? Onlara karsi da mi boylesiniz? Ben de cocuklardan nefret ederdim. Hatta 10 yil once ilk yegenim dogmadan abimin esine valla severmiyim bilmiyorum. Sevemezsem kusura bakma cunku ben cocuklardan hazetmiyorum demistim 😂. Ama dogunca, hele de oturmaya, emeklemeye baslayinca oyle bir sevmeye basladim ki. Kendime sasirdim.

Suan 34 yasindayim ama cocuk istemiyorum.Sebebi cocuklari sevmemek falan degil. Bu fobiyi yegenlerimle astim ben. 🤣 Onlardan sonra her cocuk sevimli gelmeye basladi.. Sadece kendimce bazi korkularim var. Rahatima ve ozgurlugume cok duskunum.. kisitlanmasini goze dahi alamiyorum. Olsa tabiki sevecegim. Bence siz de seveceksiniz ve belki burada yazdiginiz mesaji okuyup utanacaksiniz bile 🤭 ama tabiki suan kapana kisilmis gibi caresiz hissetmeniz cok normal. Sizi anlayabiliyorum.
 

denizfeneri0

hopeful ♡
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
87
294
Ben çocuklara çok düşkünüm, öyle seviyorum ki hepsini. Bir odada 10 çocukla kakır kikir günlerce oyun oynarım herhalde. Ama buna rağmen ben bile kendimi çocuk için hazır hissetmiyorum. Kesinlikle psikolojik olarak hazır olmak gerekiyor, buna inanıyorum. Yani duygularını ben anormal bulmuyorum. Ama şuna da eminim ki doğduktan sonra çok çok seveceksin. Yazdıklarını okurken öyle hissettim nedense:)
 

dystopian

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
162
237
7 yıl boyunca sosyo-ekonomik seviyesi düşük çocuklarla çalışan bir kurumda gönüllü eğitmenlik yaptım. Birçok gönüllü eğitmene de bu sürece alışmalarında yardımcı oldum.

Genel gözlemim şu yöndeydi:

Ben çocukları çok severim, hayatım boyunca bunu yapmak istedim, çocuklarla çalışmak harika vs. minvalinde söylemleri olan ve kuruma kendisi gelen gönüllülerin büyük bir kısmı en çabuk havlu atanlar ve sorumluluklarını aksatanlar oldular.

Ben çocukları sevmem, yapabilir miyim emin değilim, korkuyorum, bir deneyim belki yapabilirim diye tereddütü olan eğitmenler... Çoğu birinin ısrarıyla ya da zorla getirilmişlerdi. Bu arkadaşların istisnasız her biri çocuklarla çok iyi anlaşan hatta çocukların en sevdiği, sorumluluklarına sahip çıkan ve büyük hassasiyet sahibi eğitmenler oldular.

İlkinde çoğunluk vardı ama ikincisi istisnasızdı.

Kurumumuzun özel plaket verdiği arkadaşlarımızdan biri, ki sahneye çıktığında hepimiz ağlamıştık, dünyanın en huysuz kadınıydı. Kuruma geldiği gün ben çocuk sesine bile dayanamam demişti.

O plaketi hiç birimiz almadık, o kadar özel bir eğitmen oldu ki, onun adına özel bir plaket yapıldı.

Bir şey daha,

Bir kadın doğum hekimi bana demişti ki; gerçekten iyi bir anne iyi bir anne olamama ihtimalinden endişe eder.

Konu sahibi arkadaşım sizi anlıyorum. Bütün bu söylediklerimin sizin isteğinizle alakalı olmadığını da biliyorum.

Bebeği dünyaya getirmeye karar verdiğiniz için bunları söylemek istedim.
 

diladuru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
921
1.041
Tmm cocuk istemiyorsun en kötü aldırırsın arkadasım.
İstemiyorsan dogurma zaten.
Ama ben su alaycı ifadeye acayip uyuzum
Gereksiz duyar kasacak değilim ama
İstemiyordum dersin anlarız 3 sayfa komediler sakalar flan ne gerek var?
İnsanlar cocuk diye hantırdıyor burda.
Sen gözün aydın diyenleri bile alaya alacak kadr egolusun.
Lüften üreme sen.
Tüm sayfalarda şu yorumu aradım aklı selim bir iki yorum daha var gerisi ay hamileyimm istemiyorum yaggg tarzında şımarık bi takım komiklikler(!)
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-12-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
244
230
Bana da bebek doğurmak çok uzak gelirdi yapamam derdim. Gezmeyi de o kadar çok severim ki eşimle rahatımıza da düşkünüz. Ama yaş ilerleyip de tüm gezmelere doyduğun zaman diyorsun ki hayatınızda bir şey eksik ama ney.. sonra arkadaşlarıma baktım hepsi bi koşuşturmaca da yok kreşe nereye yok ilkokul nereye. Bana uzak gelen o düşünceler sonra hoşuma gitmeye başladı. Eksikliği bulmuştum kısacası. Hemen olmadı elbette Türk filimlerindeki gibi değilmiş olay. Dr kontrolleri takipler tüp bebek vs derken doğal yolla geldi miniğiniz.
Kısacası Şimdi uzak gelse bile birkaç yıl içinde zaten isteyecektin. Ben istediysem herkes ister öyle söyleyeyim.
Şimdi tek dileğin hayırlısıyla ve sağlıcakla kucağıma alabilmek. Hele ultrasondaki o ayak kol hareketlerini görünce daha bir bağlanıyorsun. Zaman her şeyin ilacı ve sen de bağlanacaksın miniğine eminim.
Şunu da söyleyeyim ilk iki senemizi feda edeceğiz uykusuzluk yorgunluk fedakarlık..
Hele doğum sonrası depresyonu o süreç en zoru olacak biliyorum. Ama inan değer emin ol.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

esmerkuzum

hamdolsun :)
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
1.018
295
İlk hamileliğimde ağlamıştım hazır değilim daha çok erken diye ki evlendikten iki ay sonra hamile kaldım
Bence bu nasıl olacak beni neler bekliyor korkusu olabilir
Kalp atışını duyduğum an değişti herşey farklı Bi duygu
Kendinizi kasmayın istemiyordum VS diye rahat bırakın eminim değişecek düşünceleriniz
Şimdi iyi ki diyorum şükrediyorum
 

Scener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
1.712
2.532
Bebek dogunca neden daha erken olmadi ki diyeceksin. Evet zor, ama insanin hayatinin amaci oluyor. Bir insan yetistirmek neden korkunc olsun? Ustelik hep bebek kalip aglamayacak merak etme
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt