Eylül Ayı Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

hilal-ss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
296
1.482
Selammm kızlar neler yapıyosunuz😄
Aslimuu93 Aslimuu93 ben de hissettim ya Allah tan çok sallamadı.
Bugün benimde pembe lekelenmem geldi🤦🏻‍♀️ Ah bu sıpa😂😂😂 yine koştur acile iğneye😂
Bu sefer başka bi dr a muayenede oldum neyseki sıkıntı yoktu çok şükür. Sağlıklı gebeliğimiz olsun inşallah😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-05-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

LaRisaCca

Yanar, küllerimden doğarım 🕊Zümrüdüanka yım
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Temmuz 2016
6.191
22.747
32
Evet kizlarrr iki gun onceki testim pikti ve bugunku teztim silik artik beklemedeyim
Hadi vurduğun gol olsun inşallah😂😂
kız senin annen gelecekti ya.. sen temzilik yaparken anneciğinde yemek yapsaydı olmaz mıydı :110:
Yormaya kıyamam onu 🤗❤️ O kalkıp yapmak istiyor da ben onu dinlendirmek istiyorum ❤️
Ayy İstanbul’da deprem oldu çok hissettim 🙄
Çok geçmiş olsun canım benim sen iyi misin bebişler nasıl 😔
Evet ben de sezeryan istiyorum normal doğum yaparsam daha hızlı ayaklanırdım bakacak kimse yok çünkü ama yapacak bişey de yok inşallah sağlıkla o günler gelsin de zorlu geçiyo günlerim 🤕
Ah kuzum benim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🌸
Kızlarr merhabaa nasılsınız 😊 hala adet olamadım 🤷🏻‍♀️ Bi olsam tedavi için gideceğim ama yok gelmiyor. Zıplamaya falan başladım 😅 başka önerisi olan var midır acaba🤔
Ben kekik kaynatıp içiyorum gecikince canım
Kizlar dunden beri asiri halsizlik var basimda agriyor hic bir is goresim yok yuruyusumude yapamadim dun bugunde ayni masayi zor kaldirdim daha bulasiklar duruyor 🤷‍♀️ Yuruyusumu mecbur yapmaliyim yoksa ilaclar kilo aldiracak suan cay keyfi yapip yorum okuyorum 😄
Amaaaan tembel karı seni 😂 Ben hem kocayı eve çağırıp fıtı fıtı yaptım hem büyük bir temizlik hem yemek yaptım iki makina da çamaşır yıkadım kocamın çayını kahvesini her şeyini verdim hala daha cincücüğü gibi ayaktayım 😂😂😂 yalnız artık kukum acıyor ben bittim yani artık yapmicam fıtı fıtı
Bugün benimde pembe lekelenmem geldi🤦🏻‍♀️ Ah bu sıpa😂😂😂 yine koştur acile iğneye😂
Bu sefer başka bi dr a muayenede oldum neyseki sıkıntı yoktu çok şükür. Sağlıklı gebeliğimiz olsun inşallah😂
Canım benim çok dikkat et nolursun Allah sağlıkla Kucağına almayı nasip etsin 🌸🙏🏻

shlls

Mösyö Aylak 🧙🏻‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2020
513
2.670

Yormaya kıyamam onu 🤗❤ O kalkıp yapmak istiyor da ben onu dinlendirmek istiyorum ❤

Amaaaan tembel karı seni 😂 Ben hem kocayı eve çağırıp fıtı fıtı yaptım hem büyük bir temizlik hem yemek yaptım iki makina da çamaşır yıkadım kocamın çayını kahvesini her şeyini verdim hala daha cincücüğü gibi ayaktayım 😂😂😂 yalnız artık kukum acıyor ben bittim yani artık yapmicam fıtı fıtı

Canım benim çok dikkat et nolursun Allah sağlıkla Kucağına almayı nasip etsin 🌸🙏🏻
Sesli güldüm yaa 😂😂 bu ay senden pozitif bekliyoruz artık 😅😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 227 gün kaldı.

Yarına kadar, bebeğinizin alt uzuv ayak plakaları gelişmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin göz retinasındaki pigment oluşmuş olacaktır. Bebeğinizin kulağını ve dış kulak kanallarını oluşturacak ufak kabarıklıklar başın her iki yanında bulunmakta. Hamilelik sırasında kafein kullanımını kesmeniz en azından minumum düzeye indirmeniz gerekmektedir. Artık ultrason taramalarında bebeğinizin ağız, burun ve dudaklarını görebiliyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Fly3646

🧿Var bir hayalimiz 🤰🏻👨‍👩‍👧
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2016
4.468
17.334
Geçmiş olsun canım. Bebis seni hep korkutuyor. Rabbim sağlıklı gebelik nasip etsin insallah 🙏🏻💕

hilal-ss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
296
1.482
Geçmiş olsun canım. Bebis seni hep korkutuyor. Rabbim sağlıklı gebelik nasip etsin insallah 🙏🏻💕
Dr diyoki ne kadar sakinsin normalde titreyerek geliyolar özellikle tüp bebekle hamile kalıp kanaması olanlar😂 dedim yapacak bişi yok Allah a emanet napalım🤲 Allah beterinden korusun😄

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Fly3646

🧿Var bir hayalimiz 🤰🏻👨‍👩‍👧
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2016
4.468
17.334
Dr diyoki ne kadar sakinsin normalde titreyerek geliyolar özellikle tüp bebekle hamile kalıp kanaması olanlar😂 dedim yapacak bişi yok Allah a emanet napalım🤲 Allah beterinden korusun😄
Haklısın canım sakin kalmak lazım biraz zor ama sakin kalabilmek çok büyük nimet. Tüp bebekte nedense kanamalı süreç daha çok oluyor ne varsa dogal olanda var ama işte dogalini yapamıyoruz ☺️🙏🏻

LaRisaCca

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Temmuz 2016
6.191
22.747
32
Canım çok şükür sen çok dirayetlisin Rabbim de gülen yüzünün karşılığını verecek inşallah ❤ Vermiş zaten korur da inşallah 🌸🙏🏻

Aslimuu93

Sağlıkla gelin kuzucuklarım 👨‍👩‍👧‍👦
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2019
2.156
8.181
27
Dikkat et canım kendine bol istirahat et

Yormaya kıyamam onu 🤗❤ O kalkıp yapmak istiyor da ben onu dinlendirmek istiyorum ❤

İyiyiz kuzum ama korkmadım değil allah beterinden saklasın 😞

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-02-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 120 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu daha orantılı bir hale geldi. Bebeğinizin kafası hala vücuduna oranla büyük olsada, bacakları, kolları ve gövdesi eskisi kadar kısa değildir. Cildiniz gerildikce, göbek kaşıntısı yaşayabilirsiniz. Anneler kilo almayı kendilerine sıkıntı yapabilir fakat hamilelik boyunca beslenme bebeğin gelişimi için hayati önem taşır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

hilal-ss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
296
1.482
Haklısın canım sakin kalmak lazım biraz zor ama sakin kalabilmek çok büyük nimet. Tüp bebekte nedense kanamalı süreç daha çok oluyor ne varsa dogal olanda var ama işte dogalini yapamıyoruz ☺️🙏🏻
Ya benim bi arkadaşımda haftada 1 kanaması oluyodu normal oldu onunda bazılarının oluyo ama bence de tüp bebekte fazla çok düşündüğümüzden mi ilaçlardan mı artık neyden bilmiyorum sakin kalmaya çalışıyoruz inşallah seninki çok rahat geçer🤲 Yine de buna da şükür tabiki
Canım çok şükür sen çok dirayetlisin Rabbim de gülen yüzünün karşılığını verecek inşallah ❤ Vermiş zaten korur da inşallah 🌸🙏🏻
Canım benim sen de öylesin . İnşallah sağlıkla en yakın zamanda. Bazen şey diyorum ameliyattan hemen sonra hamile kaldım ya acaba büyüdükçe ondan mı oluyo dr baktı kanama alanı yok çünkü. Ben normalde şantiyede çalışıyodum . Aynı şirketin Ofisine geçtim tam 2 3 ay olmadan pandemi patladı şimdi gitmiyorum o zaman şantiye rahat geliyodu esnek oluyodun daha çok. Her işte bi hayır varmış böyle zor giderdim şantiyeye😂 merdivenleri in çık in çık😂

nurecer

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
66
284
27
Hanımlar merhaba ben bugünde ovülasyon testi yaptım şimdi ikisini atıcam. Üstteki dün altta ki bugün. Hâlâ koyu çıkıyor. bir de başka bir topikte c çizgisinin de koyu olmasının gerektiğini okudum öyle mi ?

Eklentiler

• IMG_20200924_211507.jpg
    IMG_20200924_211507.jpg
    30,8 KB · Görüntüleme: 21

LaRisaCca

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Temmuz 2016
6.191
22.747
32
Ya benim bi arkadaşımda haftada 1 kanaması oluyodu normal oldu onunda bazılarının oluyo ama bence de tüp bebekte fazla çok düşündüğümüzden mi ilaçlardan mı artık neyden bilmiyorum sakin kalmaya çalışıyoruz inşallah seninki çok rahat geçer🤲 Yine de buna da şükür tabiki

Canım benim sen de öylesin . İnşallah sağlıkla en yakın zamanda. Bazen şey diyorum ameliyattan hemen sonra hamile kaldım ya acaba büyüdükçe ondan mı oluyo dr baktı kanama alanı yok çünkü. Ben normalde şantiyede çalışıyodum . Aynı şirketin Ofisine geçtim tam 2 3 ay olmadan pandemi patladı şimdi gitmiyorum o zaman şantiye rahat geliyodu esnek oluyodun daha çok. Her işte bi hayır varmış böyle zor giderdim şantiyeye😂 merdivenleri in çık in çık😂
Tabiki kuzum bebişin büyüdükçe aşırı olmayan bu lekelenmeler normaldir genelde tüm gebelerde oluyor sen sakin olup çok düşünmemeye çalış inşallah sağlıkla kucağına alacaksın bebişini annesi ❤️🌸

LaRisaCca

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Temmuz 2016
6.191
22.747
32
Hanımlar merhaba ben bugünde ovülasyon testi yaptım şimdi ikisini atıcam. Üstteki dün altta ki bugün. Hâlâ koyu çıkıyor. bir de başka bir topikte c çizgisinin de koyu olmasının gerektiğini okudum öyle mi ?
Canım dün pikmiş bugün düne göre biraz daha silik çatlamış olmalı. Hayır t çizgisi c den daha koyu olmalı ❤️ İnşallah bebişin çabucak sana geliverir ❤️