• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Eylül Ayını Bekleyelim...

krclskn

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
450
401
Uzun zamandır sessizce takipteydim. 8 aydır O belirti bu belirti oldu olmadı derken kendimi yıprattığımı fark ettim. Bu ay da hayaller suya düşünce dedim ki; Benim gibi bekleyen arkadaşlarla beraber bu bir ayı geçirip belki destek oluruz ve en azından psikolojik olarak rahatlatırız birbirimizi. İnşallah güzel haberler eylül ayında bizimle olur. :dua:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

pariko

Hayvansever,Seyehateder,Okur- Yazar biraz da Yatar
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
985
1.499
Benimde bu temmuz 3. deneme ayımızdı bugun bat gunum ama henuz adet olmadım bende bıkac gun ıcınde adet olursam sıze katılırım eylülü bırlıkte beklerız :halay::halay:

gizemsydr

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2019
177
75
Benim hayallerde eylüle kaldı ☹

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

honey bunch

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.774
22.903
Eylül annesi adayı olarak hepinizin en kısa sürede müjdeli haberler almanızı temenni ediyorum :)

Olabildigince stresi neden olmuyoru bende eşimde sorun mu varı kenara koyup akısına bırakın öyle olmasa bile icinizden öyle hissetmeseniz bile dısarıya bunu gösterin cunku sıkıntı stres toplum baskısı gercekten bebegin gelişini geciktiriyor

Deryakadir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2019
3.116
3.671
Merhabalar benim bat 15 ama olmazsam katılırım ben de size

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Deryakadir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2019
3.116
3.671
Ben eylül ekim kasım aralık ve sonsuza kadar aranızda olacam 😔 eşimin sperm sayısı yüzünden ve kime desem herkes boşuna uğraşıosun diyor.. Sizin için dua edecem
Öyle düşünme hiç bilemezsin bi bakmışsın hamilesin Allahtan ümit kesilmez 🙏🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt