Ezo Gelin - Show Tv

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.499
Emoji Skoru
20.821
Yaş
55
Ezo, annesini ve babasını küçük yaşta kaybetmiştir. Çok çocuklu yakın bir akrabasının yanında biraz evlatlık, biraz besleme gibi büyütülür. Oldukça zeki, hırçın, isyankar yaradılışlı bir kızdır. İlkokul ve ortaokulu bitirdikten sonra okumasına izin verilmez. O da tarlada bahçede canını dişine takarak çalışmaya başlar. Büyüdükçe güzelleşen, güzelleştikçe de köydeki delikanlıların ilgisini çeken Ezo’ya kimse bir türlü yanaşamaz. Bir kere kız çok hırçındır ve tepesi atınca ne yapacağı belli değildir, kaldı ki, köyün en yakışıklı delikanlısı Ömer de Ezo’nun kalbini çoktan çalmış, cebine koymuş ve askere gitmiştir.

Asker yolu gözleyen Ezo, hasretliğin son günlerini saymaktadır artık. Ömer’in teskeresini alıp köye gelmesine, babalığından kendisini isteyip gelin etmesine sayılı gün kalmıştır. Köyün en varlıklı adamı Bilal Ağa, Ezo’ya talip olup zaman zaman zorluklar çıkarsa da vuslata mani olamaz. Ömer ve Ezo şanlı bir düğünle evlenirler. Mutluluğun doruğundadır iki genç. Ömer’in baba evinde Demirci Dinar Baba, Hacer Ana ve Ömer’in kardeşi Cin Ali ile mutlu mesut bir hayta başlarlar.

Artık onca insan bir tek demirci ocağından nasiplenmeye başlamışlardır. Ancak Ömer’in, Ezo’yla kurduğu yeni yaşantısına dair düşleri, idealleri vardır. Sonunda Ezo’yu da ikna eden Ömer, asker arkadaşı Recep’in iş teklifini kabul eder ve uzun yol şoförlüğüne başlar.

Önceleri her şey iyi gider, genç çift geçimlerini rahat rahat sağlamaya başlarlar ancak ilerleyen zaman birçok acı sürpriz getirip koyar önlerine. Ömer’in kullandığı kamyon bir gün saldırıya uğrar ve Ömer’in ölüm haberi ile yanıp kavrulur bütün köy. Canı herkesten çok yanan Ezo bir türlü inanmaz Ömer’inin öldüğüne. Gece gündüz demeden kocasının yolunu gözlemeye devam eder. İnsanlar delirdi deseler de onun için Ezo, Ömer’den asla vazgeçmez..

Gün gelir Ezo, yaralı bir kalp ve bir avuç hatırayla yollara vurur kendini. Artık hem töreye, hem hayata hem de ayrılık acısına tek başına kafa tutmak zorundadır. Kalbinde ve hayallerinde yaşattığı Ömer’den güç alır Ezo, dimdik durur her zorluğa karşı. ‘Hiçbir rüzgara boyun eğmem artık’ diye düşündüğü bir gün alt üst olur bütün yaşamı; o gün, öldü sanılan Ömer’i, sevdiği, ömrünü verdiği adamı kanıyla canıyla tekrar karşısında gördüğü gündür
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.499
Emoji Skoru
20.821
Yaş
55
Ezo Gelin kendini asacakken ahırın çürük kalası kırılır ve kurtulur. Ancak bu hamlesi onu hiç beklemediği bir çıkmaza sokacaktır.

Ali, Recep’in elinden kurtulup döndüğü evinde karşılaştığı manzara karşısında şoka girer. Babası Dinar’ın, Ezo’yu Bilal Ağa’ya vermek istemesine inanamaz. Baba oğul tartışırlar. Bir tarafta sevdası Meryem, diğer tarafta ablası bildiği Ezo, şimdi Ali’yi çok zor bir seçim beklemektedir.

Ezo ise yüreğinde Ömer’in acısıyla kıvranırken , hayatını cehenneme çeviren töreyle başa çıkabilecek midir?

Bilal Ağa ise tam ele geçirdiğini düşündüğü anda yine Ezo’yu kaybetmeye tahammül edemeyecek ve yapmadığını bırakmayacaktır. Meryem, Ali’ni dönüşüne çok sevinecek ancak bir yandan töre bir yandan Bilal Ağa kabusu, genç aşıklar kavuşabilecekler midir?

Ömer artık her şeyi hatırlamıştır ancak can borcu olan Fatma’yı bırakıp gitmesi hiç de kolay olmayacaktır. Ömer sonunda türlü zorluklarla köyüne dönmeyi başardığında onu beklenmedik bir sürpriz bekliyor olacaktır.
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.499
Emoji Skoru
20.821
Yaş
55
Ömer, Ezo ile Ali’nin evlendiğini duyunca kahrolur. O öfkeyle gömülü parayı alır ve geldiği gibi gecenin sinine karışıp köyü terk eder. Ancak gitmeden önce yalnız Ezo’nun anlayabileceği önemli bir işaret bırakır.

Bu işareti gören Ezo köyde deliler gibi koşturup Ömer’i aramaya başlar. Dinar ve Ali onu zorla zapt ederler. Artık iyice delirdiğine inandıkları için Antep’ten ebe anası, bir doktorla koşa koşa gelir.

Öte yandan Hasan’da gece sisler içinde Ömer’i gördüğüne kimseyi inandıramamaktadır. Herkes onun sarhoş olduğu için hayal gördüğünü düşünmektedir. Tüm bu olaylar köyde çeşitli hayalet dedikoduları başlamasına sebep olur. Bilal Ağa da bu dedikodulardan işine geleni benimsemekte gecikmez.

Ali ve Meryem cephesinde gelişmeler hızlanırken hapisteki Recep’i kötü bir sürpriz beklemektedir. Namlı eşkıya olan babası Ballı Ağa ve metresi Nur El Hayat, Antep’e gelirler. Ballı Ağa, dostu generale neler olduğunu öğrenmek istemektedir.

Fatma bir başına ilk bayramını geçirmeye hazırlanırken Ömer de yaşadığı şoku atlatmaya ve hayatını toparlamaya çalışmaktadır. Bundan sonraki adımı ne olacaktır? Deliler gibi sevdiği Ezo’dan vaz mı geçecektir?

Günlerce ilaçlarla uyutulup sakinleşen Ezo’nun aklında ise tek bir düşünce vardır; Ömer yaşıyordur ve onu bulacaktır ama nasıl?
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.499
Emoji Skoru
20.821
Yaş
55
Ömer, olanı biteni Ballı Ağa’ya anlatırken Ezo da onu korumak için elinden geleni ardına koymaz. Oğlunun bir şeyler çevirmekte olduğundan şüphelenen Ballı Ağa da sonunda gerçeği anlayacak mıdır?

Bu arada köy basıldığı için celallenen Bilal Ağa’yı da ilginç bir sürpriz beklemektedir.

Ezo ise Antep’e gitmek konusunda kararlıdır. Ömer onu durdurmak için yapmadığını bırakmaz. Acaba Ezo nihayet kaderini kendi ellerine alıp yollara düşebilecek midir?

Bu arada zeytinciliğe başlayan ve yepyeni umutlar besleyen Doğanpınar köylülerini Bilal Ağa’nın hazırladığı kötücül plan mahvedecektir. Olana biten karşısında deliye dönen Ali ise yaptığı çıkışla Meryem’le geleceğini büyük tehlikeye atacaktır.
 

Emez

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Aralık 2006
Mesajlar
1.286
Emoji Skoru
2
Yaş
45
Meryem’in kaçırıldığını öğrenen Ballı Ağa küplere biner. Köyü birbirine katar. Bütün her şey ayarlanmışken, düğünün iptal olacağını söylemek Ballı’nın itibarını sarsacak bir durumdur. Ballı bu yüzden Meryem’i kim kaçırmış olursa olsun, bunun cezasını ağır ödeteceğine ant içer. Ballı’nın hışmına uğrayan Bilal, kızı Ali’nin kaçırdığını söyler.
Ali’nin Ömer’in kardeşi olduğunu bilmeyen Ballı’ya bu gerçeği Recep açıklar. Recep’in planı tıkır tıkır işlemektedir. Ali’nin Meryem’i kaçırmasına ön ayak olarak, hem Meryem’le evlenmekten kurtulmayı, hem de babasının Ömer’le ortaklığına taş koymayı planlayan Recep amacına ulaşabilecek midir?
Ezo’nun kalbinde hala yeri olduğunu duyduktan sonra kafası iyice karışan Ömer, Fatma’yı evde bırakarak Ezo’yu hastaneye ziyarete gider. Emre taburcu olmak üzere olan Ezo’yu eve bırakmayı önerir. Buna kulak misafiri olan Ömer Ezo’yu kıskanır. Hızla odaya dalarak karısını kendisinin bırakacağını söyler. Acaba Ezo, Ömer’le birlikte gidecek midir?
Ömer Ezo’yu geri kazanmaya çabalarken, evdeki karısı Fatma ise onu kendisine bağlama hayaliyle kendisine bakım yapmaktadır.
İşin içinde Ömer’in de olduğunu öğrenen Ballı Hasan’ı rehin alır ve Ömer’e haber verir. Ömer’in hatırı Ballı’yı yumuşatmaya yetecek midir?
Olan biten hiçbir şeyden haberleri olmayan genç sevdalılar Ali ve Meryem mutlu bir şekilde uyanırlar. Nikah memurunun gelmesini bekleyen Ballı ve Bilal’e yakalanmadan muradına erebilecek midir?

ALINTIDIR
 

sari papatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Mart 2007
Mesajlar
3
Emoji Skoru
0
Harika bir dizi,hic kacirmiyorum.:1yes2: Gecen bölümüde süperdi.:1yes2:
 

Barfe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Mart 2007
Mesajlar
26
Emoji Skoru
0

Cok güzel bir dizi.Her hafta izliyorum.Son bölüm süperdi :1yes2:
 

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Eylül 2006
Mesajlar
1.454
Emoji Skoru
23
beğenmiyorum diziyi
 

ilyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Şubat 2007
Mesajlar
1
Emoji Skoru
0
kızlar yaaaa,, dün gece ali,nin ölmesine sinirrr oldummm sinirrr, hayır yani ali,yi öldürmenin manası nee!!!:mymeka:, mutlu/mesut yaşıcaklarda yaaa, yani bide dizinin şaklabanı falandı bölee, içime oturdu walla yaaa :kızgın:

bide ezo,nun konuşmaları falan, öldürcek beni bigün, hani tükkanda, korumaya dedi ya,, "sen karışma korumaaa" :Roflol: koptum koptumm:):) süper başarılı bence ezo, ama ali,nin ölümü, hani sanki bişi düğümlenir ya boğaza öle etkilendim, gıçık senarist:kızgın:
 

siyah papatya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Katılım
6 Şubat 2007
Mesajlar
429
Emoji Skoru
18
ay ben hiç sevmiyorum ezo gelin dizisini,ezo gelin hayatında balayı mı görmüş ki balayına gidiyorlar, çok saçma buluyorum.
 
Yukarı Alt