Fd ;(

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.077
260
22
Şu an o kadar moralim bozuk ki.

Mimarlık okuyorum ben ne kadar insanın sinirlerini yıpratan bir bölüm olduğunu sanırım duymuşsunuzdur. Projem gayet iyi olduğu halde (hoca kendisi söyledi, sergilenebilecek bir proje dedi hatta) bazı eksiklerim yüzünden bir hafta kadar geç teslim etmem gerek. Proje süremiz yetişmediği için hoca ek bir hafta verdi bize bütünleme tarihleri içerisinde teslim edicez. Ama herkes değil bazıları direk geçti, bazılarımız büte kaldı yani.

Neyse ben proje için gecelerimi gündüzüme kattım, hatta hiç hasta olmayan ben vücut direncim düştüğü için günlerdir hastayım yine de projeye tam gün ayırıp çalışmam gerekiyor.

Matematik sınavına girdim geçen hafta, sınavım iyi geçmişti ve ben en az 60 bekliyordum çünkü o sınav için çalıştım baya proje bile yapmadım düşünün. Geçmişimdir nasıl olsa diye düşünüyordum. Bütünlemelere 4 gün falan kaldı ve bugün notlar açıklandı notum 17! Şaka gibi değil mi? İnanamadım ilk bir kaç dakika tekrar tekrar kontrol ettim ama yok FD yazıyor mailde. Ya ben çalıştığım zaman yaparım çalıştığı halde yapamayan bir insan değilimdir aslında ama asıl üzüntüm bu değil. Şimdi ben hangi birine vakit ayırayım? Seneye alttan almak istemiyorum bu dersi, projeye vakit ayırıp ona ayıramam diye korkuyorum of ya :KK43::KK43:

mesafeli

Niyetin ne?
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2014
2.509
3.274
Moralinizi bozmayın.Bu durumda en önemli iki şey sağlık ve moral.Kalan zamanınızı iyi kullanabilmek için bunlara ihtiyacınız var.Büt sizin için ertelenmez ama belki proje hocanız biraz daha erteleyebilir.Bir konuşanız.Ertelemezse eğer Mat. hocanızın yanına gidin ve az zamanda çalışmak zorunda olduğunuzu sınav için önemli bölümleri size göstermesini isteyin yani en azından geçecek kadar hangi konulara çalışmalısınız anlamanız için.Önce tabii sınavda nerde yanlış yapmışım diye konuya girseniz iyi olur:KK1:

Bu arada rahat olun alttan alsanız ,projeniz onaylanmasa ne olur?Seneye uğraşır daha iyilerini yaparsınız.Yani bir kere bunu göze aldıktan sonra bir rahatlayın sonrada elinizden geleni yapın.Yemek,uyku için az zaman ayırın diğer yapmanız gereken işleri hızlıca yapın tabir yerindeyse WC ye bile giderken yolda çalışın sonrada bize burdan son durumu yazın.Kolay gelsin.Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme:

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.077
260
22
Moralinizi bozmayın.Bu durumda en önemli iki şey sağlık ve moral.Kalan zamanınızı iyi kullanabilmek için bunlara ihtiyacınız var.Büt sizin için ertelenmez ama belki proje hocanız biraz daha erteleyebilir.Bir konuşanız.Ertelemezse eğer Mat. hocanızın yanına gidin ve az zamanda çalışmak zorunda olduğunuzu sınav için önemli bölümleri size göstermesini isteyin yani en azından geçecek kadar hangi konulara çalışmalısınız anlamanız için.Önce tabii sınavda nerde yanlış yapmışım diye konuya girseniz iyi olur:KK1:

Bu arada rahat olun alttan alsanız ,projeniz onaylanmasa ne olur?Seneye uğraşır daha iyilerini yaparsınız.Yani bir kere bunu göze aldıktan sonra bir rahatlayın sonrada elinizden geleni yapın.Yemek,uyku için az zaman ayırın diğer yapmanız gereken işleri hızlıca yapın tabir yerindeyse WC ye bile giderken yolda çalışın sonrada bize burdan son durumu yazın.Kolay gelsin.Allah yardımcınız olsun.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Projeden kalınca direk bir dönem uzuyor, bir de ben özel okulda okuyorum bir dönem daha vericek para yok ailemde.

Ki ben zaten vakit kaybolmasın diye (projeye) yemek yemeyi bile ertelemiş hatta unutmuş insanım:KK1: Çok ciddi moralim bozuldu ama artık napalım çalışıcam mecbur. :KK43:

pembelicivciv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2014
750
62
Teşekkür ederim yorumunuz için. Projeden kalınca direk bir dönem uzuyor, bir de ben özel okulda okuyorum bir dönem daha vericek para yok ailemde.

Ki ben zaten vakit kaybolmasın diye (projeye) yemek yemeyi bile ertelemiş hatta unutmuş insanım:KK1: Çok ciddi moralim bozuldu ama artık napalım çalışıcam mecbur. :KK43:
hocayla konuşsan olmaz mı? bizim okulda tek dersten okulu uzatacaklara yardım ediyodu hocalar.:44: insanlık öldü mü laaannnnn de :nazar:

mesafeli

Niyetin ne?
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2014
2.509
3.274

İnan tahmin ettim paranın dert olacağını.
Bence aynen hocalarında bunu söyle yani onlarda eğer kalırsan ailende verecek para olmadığını bilirlerse yardımcı olabilirler.Ben bunları senin samimi gayretini gördüğüm için söylüyorum yoksa çalışmayanın hoca tarafından geçirilmesine çok kızarım.Hak yememek lazım ama sen zaten yıllar içerisinde ve işe başladığın zamanda öğrenmeye devam edeceksin mimarlık bir proje ve bir bütünlemeden ibaret değil ki.İyi çalışmalar bu arada çok güzel bir bölümdesin.Not:Benim mimarlıkla ilgili hiçbir bilgim yok:))

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.077
260
22
hocayla konuşsan olmaz mı? bizim okulda tek dersten okulu uzatacaklara yardım ediyodu hocalar.:44: insanlık öldü mü laaannnnn de :nazar:

Haha :) Ya konuşsam bile benim durumumda çok öğrenci var, yani bizim bölüm için çok önemli bir ders değildi ve sınıftan kimse neredeyse gitmiyordu derse. Bana yaparsa onlara da yapması gerekir bütün bir bölümü de geçirebileceğini sanmıyorum. İnşallah kolay sorar bütte daha zor sorar falan diyenler var :18:

pembelicivciv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2014
750
62
Haha :) Ya konuşsam bile benim durumumda çok öğrenci var, yani bizim bölüm için çok önemli bir ders değildi ve sınıftan kimse neredeyse gitmiyordu derse. Bana yaparsa onlara da yapması gerekir bütün bir bölümü de geçirebileceğini sanmıyorum. İnşallah kolay sorar bütte daha zor sorar falan diyenler var :18:
istemeyene yapmıyorlar canım. sen şansını dene. durumunu anlat maddi olarak falan. inşallah o da anlayışlı bi hocadır. :KK31:

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.077
260
22
İnan tahmin ettim paranın dert olacağını.
Bence aynen hocalarında bunu söyle yani onlarda eğer kalırsan ailende verecek para olmadığını bilirlerse yardımcı olabilirler.Ben bunları senin samimi gayretini gördüğüm için söylüyorum yoksa çalışmayanın hoca tarafından geçirilmesine çok kızarım.Hak yememek lazım ama sen zaten yıllar içerisinde ve işe başladığın zamanda öğrenmeye devam edeceksin mimarlık bir proje ve bir bütünlemeden ibaret değil ki.İyi çalışmalar bu arada çok güzel bir bölümdesin.Not:Benim mimarlıkla ilgili hiçbir bilgim yok:))

Ona ben de çok karşıyım, az önce bir konuda anlattım hatta bölüm birincimizin nasıl yalaka olduğunu haketmediği halde orda olduğunu. Ki ben nasıl olsa kopya çekmemize izin verirler görmezden gelirler diye düşünenlere karşılık çalışırım not çıkarırım gayet de güzel ve sınav günü de notlarım herkesin ellerinde dolaşır çünkü kimse çalışmamış olur. Geçen 2ye kadar uyumayıp çalıştığım bir sınavda çocuk benden öyle bir kopya geçti ki hoca neredeyse beni kopya çekiyor sanacaktı. Ben o çocuk için mi çalıştım madem kopya çekiyoruz? Böyle şeylere çok sinirleniyorum madem çalışmayacaksın aklın fikrin gezmekte olacak okuma o zaman üniversite falan, değil mi ama? Çok inek bir insan da değilimdir aslında ama bu bölüm bizim mesleğimiz olacak en iyi şekilde bilmeye çalışmalıyız.

kafein_

13.09.2015
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2012
4.261
3.385
canım bende özel okulda okuyorum.bazı dengesiz hocalar hata yapabiliyolar notlarda.çok kişinin kağıdının yanlış okunup değiştiğini biliyorum.kontrol ettinmi kağıdını hocanın odasında.etmediysen kontrol edip hocayla konuşabilirsin.herşey onların elinde.ff değil sonuçta notun belki ufak bi puanla kaldın.1-2 puanla kalmışsanda yardımcı olabiliyolar bi şansını dene derim madem elinden geleni yaptın.
bazı arkadaşlarım çok konuşuyolar gidip odasına.bende hiç yapmadım çünkü kaldığım derslerde hakettiğimi düşünüyorum.ama böyle çalışıp bu notu almak biraz garip.geçmeyi haketmişsin peşinden git bnce

gadjo dilo

ben aslında yoğum
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2012
10.434
9.298
Üniversite hayatım boyunca 60 bekleyip 17 aldığım hiç olmadı, çok garip. Kaçıncı sınıftasın 1 mi?
maddi hata dilekçesi falan versen baksan doğruna yanlışına. Yani ya sende büyük bir hata var ya da hocanda.

mihrumah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2009
878
223
Alttan almayı problem etme be güzelim.Bir sonraki sene o kadar zorlanmazsın.Ama projen için sevindim.Böyle özel bir proje için zaman harcamaya değer.Demek ki geleceğin iyi mimarlarında olacaksın.Bence mesleğinde başarılı olmak matematikten geçmekten daha önemli.

tatlisarisin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
315
14
bence full projeye yoğunlaş bir dönem daha uzamasın mat ı her halukarda yaparım diye düşün ve hiç takma yani kafana bunları otur çiz güzelce