Fetal Dna Nifty testi yaptıranlar

KvrckEla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
475
729
İnş sonuç olumlu gelir de gerek kalmaz..
Bunu anlamanızı beklemiyorum. Ama sonuç olumlu bile gelse bu bebeğin sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor. Şimdiden bir sürü problemi var sonucun olumlu gelmesi sorunun kromozomal olmadığı anlamına gelir sorun olmadığı anlamına gelmez. Ciddi kalp hastalığı ve bedensel sorunları olacak. Ultrasona baktığımda gördüklerimi anlıyorum nelerle karşılaşacağımı biliyorum.

Summerwinter

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2020
689
467
32
Benim bebegimin 2 lı taraması iyi idi, 16. Hafta kontrolünde kalbinde ciddi anatomik bozukluk tespit edildi..ve gebelik sonlandırıldı. Amniyosentez yapıldı sonucu iyi çıktı genetik değilmiş kalpteki bu sorun.

Yanı genetik olmasa da bebekte gelişme sırasında anatomik bozukluklar çıkabiliyormuş. Hakkinzda hayırlısı olsun.
Bunu anlamanızı beklemiyorum. Ama sonuç olumlu bile gelse bu bebeğin sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor. Şimdiden bir sürü problemi var sonucun olumlu gelmesi sorunun kromozomal olmadığı anlamına gelir sorun olmadığı anlamına gelmez. Ciddi kalp hastalığı ve bedensel sorunları olacak. Ultrasona baktığımda gördüklerimi anlıyorum nelerle karşılaşacağımı biliyorum.

burcusami

Kavusmamiz cennete kaldi canim kizim..
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
3.688
3.729
31
Benim düşünceme ters evet ama sende haklısın kendi açından. Dusununce aslında anlayabiliyorum da onun iyiliği için bunu yapıcagini.. Annesin sonuçta senden daha cok düşünen olmaz evladını.. Böyle bebekler hasta bebekler anne karninda cok yaşamıyor diye biliyorum ben